Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Focus 3, Direksiyon Desteği Arıza Uyarısı

Ramazan V.

Soru

Merhabalar, 

Dün sabah aracımı çalıştırdım daha 200 metre gitmeden direksiyon aniden ağırlaştı. Ekranda Direksiyon Desteği Arızalı Servis Gerekli uyarısını aldım. Aracı güç bela sağa çektikten sonra stop edip tekrar çalıştırdım. Direksiyon düzelmişti. Bende hemen servise gitmedim tabi. Sizlere bir sorayım dedim gerçekten servise gitmem gerekli mi ? Araç şu an normal çalışıyor ve arıza uyarısı almıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
04.10.2018 - 23:28 tarihinde, Engin Kaya yazdı:

Samet Bey irtibata geçtim. Klasik servis ağzı yapiyor. Ağız birliği etmişçesine direksiyon kutusu değişecek diyorlar baska bir şey demiyorlar. Sanki 300-500 liralik parça. Geçen sene kurlar artmadan yetkili servis 8500 tl fiyat vermişti direksiyon kutusuna ( ki su an sıfırı ebayda 500 $ civarinda) Araştırmalarım devam ediyor. Su anda araç faal. Cözdüğümde sizinle de paylaşırım. Bu süreçte şunu anladım ki iyilerini tenzih ederim ancak Turkiye` de usta falan yok montajcı var. Direksiyon kutusunda belki küçücük fabrikasyon bir sorun var ama koca parçayı kaldırıp atmayı ustalık sanıyorlar.

--5 dakika sonra eklendi--

Mehmet Bey ben Barış beyle ben irtibata geçtim bana direk direksiyon kutusu degisecek dedi.  Benim direksiyon su anda faal ama ara ara hata veriyor tamamen gitmesinden endişe ediyorum. Acaba ne soketidir o hatirlayabiliyor musunuz?

Engin bey burada servisten çıkma bir ustam var elektrikçi. Haftaya Pazartesi arabayı teslim edeceğim, belki kutunun tümden değişmesine neden olan bi arıza olmayabilir diyor, sonuç alırsam yazarım buraya. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
18 saat önce, Mehmet Akpunar yazdı:

Engin bey burada servisten çıkma bir ustam var elektrikçi. Haftaya Pazartesi arabayı teslim edeceğim, belki kutunun tümden değişmesine neden olan bi arıza olmayabilir diyor, sonuç alırsam yazarım buraya. 

Mehmet Bey teşekkür ederim. Sonucu bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
08.10.2018 - 15:16 tarihinde, Mehmet Akpunar yazdı:

Arkadaşlar bende birkaç ustaya sordum. Evet dediğiniz gibi kutu değişecek diyorlar. Kronik miş focus 3 lerde. Daha sonra sakarya da bir direksiyoncu ile irtibata geçtim. Onun tespiti direksiyon beyni dedi. Oda kutunun bir parçası . 700 tl ye tamir edebileceğini söyledi. 

Ben ağrı da olduğum için takas yapalım dedim. O sağlam bir kutu gönderecek bende test edip ona benim parçayı göndereceğim.  Takas fiyatı 1000 tl olur dedi

Yarın gönderecek inş. 3 4 gündür traktör gibi kullanıyorum. Baya zor oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorunu bende yaşadım. Aracı özellikle kışın çalıştırdığımda 1-2 sefer arıza uyarısı verdi. Kapatıp açınca düzledi. Arada ilk çalıştırmada hemen hareket edince, kendi açmıyormuş gibi geliyor. ilk sertleşiyor sonra yardım sistemi devreye girince yumuşuyor. Baya uzun yol yaptık ama yolda giderken arıza vermedi. İzmir'in virajlı yollarında başımıza gelse yolda uçup gideriz. Baktırmak lazım.

(Servise götürdüm arızayı orada vermediği için  bir şey yapamadılar.)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
4 saat önce, Çağdaş Korkmaz yazdı:

Aynı sorunu bende yaşadım. Aracı özellikle kışın çalıştırdığımda 1-2 sefer arıza uyarısı verdi. Kapatıp açınca düzledi. Arada ilk çalıştırmada hemen hareket edince, kendi açmıyormuş gibi geliyor. ilk sertleşiyor sonra yardım sistemi devreye girince yumuşuyor. Baya uzun yol yaptık ama yolda giderken arıza vermedi. İzmir'in virajlı yollarında başımıza gelse yolda uçup gideriz. Baktırmak lazım.

(Servise götürdüm arızayı orada vermediği için  bir şey yapamadılar.)

Zaten mutlaka yolda kalacaksın ya da arıza ben buradayım diye bağıracak ki bir şey yapsınlar. Ben artık herhangi bir arıza bariz olmadıkça ne servise ne de sanayiye gidiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eveet dostlar, sıra bende sanırım. 2011 focus 3 direksiyon bende bu sabahtan itibaren sadece direk..? 

Bakımını aksatmam. tertemiz kullanırım. 4 kişi nadir biner aynı anda incitmem ve beni de  bulur kronik sorunlar . sinir stress , bu gece uyku da yok. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14.12.2018 - 22:56 tarihinde, Erkut Ertekin yazdı:

incitmem ve beni de  bulur kronik sorunlar

Nasıl da benziyoruz ?

Direksiyon arızası, hız sabitleyici sıkıntısı, direksiyon kutusundan gelen sesler, bijonlar mübarek hepsi var ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16.12.2018 - 12:45 tarihinde, Mehmet Akpunar yazdı:

Nasıl da benziyoruz ?

Direksiyon arızası, hız sabitleyici sıkıntısı, direksiyon kutusundan gelen sesler, bijonlar mübarek hepsi var ? 

focuscluptr benzer kullanıcıları bir araya getiriyor. ? Bijonları tamamen değiştirdim  o sorunu hallettik, direksiyon konusu bu günlerde uykuda ?

Saygılar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
14.12.2018 - 22:56 tarihinde, Erkut Ertekin yazdı:

beni de  bulur kronik sorunlar . sinir stress , bu gece uyku da yok. 

7 yaşında araba problem çıkarmaya başladı diye üzülmek pek anlamsız sanki?

Benim tüm focuslar kafalarına göre bazen nadiren bazen sıklıkla bu arızayı verdi. Derdi nedir ne değildir bilmiyorum fakat, sadece ilk çalıştırmada yaptığı ve tekrarının olmadığı için benim için sorun teşkil etmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aracı çalıştırınca hidrolik direksiyon bir kaç defa hemen devreye girmedi 2-3 saniye sonra devreye girdi.Direksiyon desteği arızalı servis gerekli uyarısı veriyordu.Bende etis'e baktım, Focus 3 için  hidrolik direksiyon kumanda modülü güncellemesi var yükledim iki aydır problem yok.Bir deneyin arkadaşlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
3 saat önce, Seçkin Kaçar yazdı:

Aracı çalıştırınca hidrolik direksiyon bir kaç defa hemen devreye girmedi 2-3 saniye sonra devreye girdi.Direksiyon desteği arızalı servis gerekli uyarısı veriyordu.Bende etis'e baktım, Focus 3 için  hidrolik direksiyon kumanda modülü güncellemesi var yükledim iki aydır problem yok.Bir deneyin arkadaşlar.

Teşekkür ederim.Bu iyi haber. Güncellemeyi siz mi yaptınız? Yetkili servis bu işlemi yapıyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

"Direksi.desteği 

arızalı

Servis Gerekli

...

Bu kış bir kaç kez ilk çalıştırmada gördüğüm uyarı. Kontağı kapatıp açınca geçti her defasında. Uyarıyı dikkate almadım ,nasılsa geçti diye. Ama bu bayram memlekette yeniden hortladı. Ve direksiyon torostan beter oldu. Adana'ya(Ceyhan) dönene kadar canım çıktı. Elektrikçi baktı ve "U3000" hata kodu verdi. Silemedi. Arıza devam etti. İlçede tamir edecek,anlayan kimse yok. Adana'da Erdeniz Otomotiv varmış, Serdar Eryürekli bilir sanırım.Tamir için 1000 TL, çıkma için 2000 TL teklif verdiler. İçim almadı. Salih Oto'da Mustafa Usta' ya götürdüm. Bağladık bilgisayara,güncelleme vs olmadı bir türlü. "Değişim" önerdiler.Kabul . İstersen kabul etme. kendimden başka üç can taşıyorum arabada.

Değiştik orjinal parça ile.Benim araçtan çıkan Made in Slovakia. Değişen ise Made in Germany.

1102444431_F3Direksiyon.jpg.44dee652ceba507325aae53d47561289.jpg

İşte bu... 

Maaliyet : HV6C 3D070 LBHIDROLIK DIREKSIYON KOMPLE  4000 TL

ÖNDÜZEN AYARI                                                       50 TL

MEKANİK İŞÇİLİK                                                       250 TL

1 YIL PARÇA GARANTİSİ

3 YIL SORUNSUZ KULLANIM(BELKİ ÖMÜR BOYU:)

Ben: Pekiyi, ben nasıl zarar vermiş olabilirim bu kutuya? Arızaya ben sebep olmuş olabilir miyim?

Usta:Kolay değil . Kronik arıza. İyi bile dayanmış.

Ben: Bir daha olmasın diye ne yapmalıyım, ya da ne yapmamalıyım?

Usta: Yağmurlu havada yolda göllenme olmuşsa oradan hızlı değil de yavaş yavaş git. Beyin ani suya girişlerde su alabilir basınçla.

Ben: Teşekkür ederim KOSKOCAMAN FORD!

Dünden beri direksiyonu serçe parmağımla çeviriyorum. Çok keyifli yahu. Ha bu arada bu yaz için yapılan tatil planları süresiz olarak ertelenmiştir.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İlk kez 2017 yılında uyarıyı aldım, şuan 2 3 günde bir alıyorum ne yazık ki, bekliyorum ne zaman başıma gelecek diye. 

Sivas'ta servis dışında güvenebileceğim usta da olacağını sanmıyorum, bakalım hayırlısı.

Geçmiş olsun bir daha başınıza gelmez umarım. 

--51 dakika sonra eklendi--
11 saat önce, A.Coşar yazdı:

yapılan tatil planları süresiz olarak ertelenmiştir.

Allah başka dert vermesin seneye olur inş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.