Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Focus 3, Direksiyon Desteği Arıza Uyarısı

Ramazan V.

Soru

Merhabalar, 

Dün sabah aracımı çalıştırdım daha 200 metre gitmeden direksiyon aniden ağırlaştı. Ekranda Direksiyon Desteği Arızalı Servis Gerekli uyarısını aldım. Aracı güç bela sağa çektikten sonra stop edip tekrar çalıştırdım. Direksiyon düzelmişti. Bende hemen servise gitmedim tabi. Sizlere bir sorayım dedim gerçekten servise gitmem gerekli mi ? Araç şu an normal çalışıyor ve arıza uyarısı almıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
5 dakika önce, Ahmet A. yazdı:

Bizim biraz dost işi oldu ancak ustanın dediğine göre 1000-1200 TL arası bir maliyeti var

Direkten döndüm diyorsun ?

Bir daha sanayiye uğramaman dileğiyle...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
34 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Direkten döndüm diyorsun ?

Bir daha sanayiye uğramaman dileğiyle...

Valla 3bin 5bin lafları dolanınca konuda 1000tl çok da gelmiyor insanın gözüne ?

Tabi yinede yoktan yere çıkmış masraf gibi oldu bize...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün benim de direksiyon bozuldu. Direksiyon desteği arızası kodu veriyor. Direksiyon sertleşti. Bilgisayara bağlattık. Elektrik motorunun üzerindeki modül arızalı dediler. Çıkma direksiyon kutusu eskisini almak şartı ile 1800tl fiyat verdiler. Sökme takma rotbalans dahil. 1 ay garanti veriyor. Elektrik motorunu ve üzerindeki elektronik aksamı gördüm. Tamir edelim dedim. Tamiri mümkün değil dedi usta. Fakat bence tamir edilebilir gibi geldi. Sanki bendekini alıp tamir edecek. Şu an Diyarbakırdayım. İzmire kadar böyle taş gibi sert direksiyonla gideceğim. Problem olmaz dediler. İzmirde önerebileceğiniz direksiyoncu var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
21 dakika önce, saner can yazdı:

Çıkma direksiyon kutusu eskisini almak şartı ile 1800tl fiyat verdiler

Sadece elektrik motorunu bulabilirseniz daha ucuza mal olur. Biz şanslıydık öyle bulabildik.

22 dakika önce, saner can yazdı:

Tamir edelim dedim. Tamiri mümkün değil dedi usta

Tamiri mümkün ancak uzun zaman aldığından ustalar pek yanaşmıyorlar (usta bizzat söyledi).

Genelde bozukları boş vakitlerinde onarıp kullanıyorlar benim anladığım.

23 dakika önce, saner can yazdı:

Şu an Diyarbakırdayım. İzmire kadar böyle taş gibi sert direksiyonla gideceğim. Problem olmaz dediler.

Ben yaklaşık 100km kullandım bu şekilde. Araç sertlik vücutsal streslede birleşince inanılmaz yordu beni.

Sizin mesafe çok daha fazla, inanılmaz zor geçer yolculuk.

Bu arada ustaya aynı şeyi sormuştum, bu şekilde kullanmanızın diğer parçalara herhangi bir zararı olmaz demişti.

26 dakika önce, saner can yazdı:

İzmirde önerebileceğiniz direksiyoncu var mı? 

Bence öncelikle EROL Oto ile iletişime geçip sadece direksiyon motorunu temin edip edemeyeceğinizi sorun,

Duruma göre çıkma parça bulmaya çalışın.

Çok geçmiş olsun.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün direksiyonu tamir ettirdim. İzmir 2.sanayi de Çarıklı Torna da yaptırdım ve sahibi Kazım bey sağ olsun çok ilgilendi. Rot ayarı sökme ve takma dahil 900 tl. Otomatik park çalışıyor.  Çok memnun kaldım. İzmir de başka yer aramayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15.05.2018 - 17:11 tarihinde, saner can yazdı:

Bugün direksiyonu tamir ettirdim. İzmir 2.sanayi de Çarıklı Torna da yaptırdım ve sahibi Kazım bey sağ olsun çok ilgilendi. Rot ayarı sökme ve takma dahil 900 tl. Otomatik park çalışıyor.  Çok memnun kaldım. İzmir de başka yer aramayın.

Geçmiş olsun. Sorun neymiş. Neyi hallettiler acaba. 

Benim de bir süredir arada uyarı veriyordu. Bugün Gezmeye gidecektim uyarı gitmedi kaldık. Yarın çözmeye çalışacağız bakalım  İstanbul Avrupa yakasındayım bende

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar. Ben yeni üye oldum. Bu sorun benim de başımda var. Daha önce aynı arızadan dolayı eps motoru değişti, 6-7 ay sorunsuz olarak kullandım ama simdi ara ara yine “direksiyon destegi arızalı-servis gerekli” diye uyarı alıyorum. Bu sorunu çözmüş biri varsa bana ulaşırsa sevinirim.

Engin Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İstanbulda barış Çer Beykozlu diye bir usta var (Facebookta baya ünlü). Bu arıza için direksiyon kutusunda bi soketten bahsediyor. O soket paslandığı ya da küflendiği için geçici arıza oluştuğunu söylüyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1 saat önce, Mehmet Akpunar yazdı:

İstanbulda barış Çer Beykozlu diye bir usta var (Facebookta baya ünlü). Bu arıza için direksiyon kutusunda bi soketten bahsediyor. O soket paslandığı ya da küflendiği için geçici arıza oluştuğunu söylüyor. 

Teşekkür ederim. Kendisi ile irtibata geçmeye çalışalım.

--0 dakika sonra eklendi--

1 saat önce, Ahmet A. yazdı:

Konu içerisinde gerekli bilgiler mevcut, sorunun hangi parçadan kaynaklandığı vs.

Teşekkürler...

Engin Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba, benzeri bir problem benim aracımda da 3-5 aydır mevcut. Aracı genelde çalıştırdığım an yapıyor ve stop edip tekrar çalıştırana kadar devam ediyor. Aslında basit gibi görünse de, stop/start problem değil gibi dursa da, uzun vadede tekrar eski haline gelmeme ihtimali ciddi şekilde canımı sıkıyor. 

Bu akşam tekrar aynı problemi yaşadım ve "uzun yolda bu sorunu yaşarsam acaba servise kadar idare eder miyim?" diye 300-500 Mt. kadar aracı kullandım. İçimden "en fazla hidrolik devreden çıkar. Hiç mi Şahin, Doğan kullanmadık" diye düşünüyordum ama ne Şahini ne Doğanı! Direksiyon sanki biri tutup diğer tarafa var gücüyle asılıyormuş gibi ağır bir duruma geliyor. 

Desenize 1000/5000 TL arası bir şeyler sıkıştı bizim direksiyona ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
24.09.2018 - 10:50 tarihinde, Engin Kaya yazdı:

Teşekkür ederim. Kendisi ile irtibata geçmeye çalışalım.

--0 dakika sonra eklendi--

Teşekkürler...

Engin bey irtibata geçince bizi de bilgilendirin lütfen. Şuan aynı hata bende de mevcut. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
15 saat önce, Samet Demirci yazdı:

Engin bey irtibata geçince bizi de bilgilendirin lütfen. Şuan aynı hata bende de mevcut. 

Samet Bey irtibata geçtim. Klasik servis ağzı yapiyor. Ağız birliği etmişçesine direksiyon kutusu değişecek diyorlar baska bir şey demiyorlar. Sanki 300-500 liralik parça. Geçen sene kurlar artmadan yetkili servis 8500 tl fiyat vermişti direksiyon kutusuna ( ki su an sıfırı ebayda 500 $ civarinda) Araştırmalarım devam ediyor. Su anda araç faal. Cözdüğümde sizinle de paylaşırım. Bu süreçte şunu anladım ki iyilerini tenzih ederim ancak Turkiye` de usta falan yok montajcı var. Direksiyon kutusunda belki küçücük fabrikasyon bir sorun var ama koca parçayı kaldırıp atmayı ustalık sanıyorlar.

--5 dakika sonra eklendi--
24.09.2018 - 08:52 tarihinde, Mehmet Akpunar yazdı:

Mehmet Bey ben Barış beyle ben irtibata geçtim bana direk direksiyon kutusu degisecek dedi.  Benim direksiyon su anda faal ama ara ara hata veriyor tamamen gitmesinden endişe ediyorum. Acaba ne soketidir o hatirlayabiliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.