Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Focus 3, Direksiyon Desteği Arıza Uyarısı

Ramazan V.

Soru

Merhabalar, 

Dün sabah aracımı çalıştırdım daha 200 metre gitmeden direksiyon aniden ağırlaştı. Ekranda Direksiyon Desteği Arızalı Servis Gerekli uyarısını aldım. Aracı güç bela sağa çektikten sonra stop edip tekrar çalıştırdım. Direksiyon düzelmişti. Bende hemen servise gitmedim tabi. Sizlere bir sorayım dedim gerçekten servise gitmem gerekli mi ? Araç şu an normal çalışıyor ve arıza uyarısı almıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
8 saat önce, Gökhan Ulaş said:

Burada yüksek dirençli sigortalar mevcut. Aracım Benzinli (Tesisatın farklı olup değişebileceği ihtimali göz önünde bulundurarak belirtiyorum) tablonun sol başındaki sigorta direksiyon kutusuna giden ana kısımı. Bu kısımda Ford Mühendis"liklerimi desem montaj ekibimi desem bi ahmaklık yapmış.

yuvarlaktip-500x500.jpg 

Resimde belirttiğim kilipsli kablo tutuların ağızlarını "adam gibi" sıkılamamış ve voltajı dalgalı gönderme ihtimali üzerindede oldukça voltaj ölçümleri yaptık. Belkide direksiyon kutusunu bu dandik olay bozdu bilinmez ama kısmet. Vakitten yana sıkıntısı olmayan ve direksiyondan şüphelenen arkadaşlarımın bu tesisatı "MUHAKKAK" inceletmesinde fayda var.

(Büyük masrafı düşünmek lazım küçük detaylara baktırmak lazım.)

Gözlerinizi yorduysam affola :) Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :) 

Saygılarımla..

ayni sorun devam ediyorsa bi süre sonra yeni taktığımız direksiyon kutusunun da arıza verme olasılığı mevcut o zaman. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birkaç defa başıma geldi bu olay genelde park yerinden cıkınca hata veriyor ve direksiyon kazık gibi oluyor. Stop edip çalıştırınca gidiyor. Daha önce forumlarda yaşayan olmuş. Kimisi garantiden direksiyon kutusunu degiştirmiş, kimisi bir daha yaşamamış veya kafaya takmamış. Ben de ilk olarak servise gösterdim. Klasik, direksiyon kutusu değişecek deyip başlarından savdılar. Ben de eski aracımızın ustasının yolunu tuttum. Bana elektrikli aksamlardan pek anlamadığını ama sorunun parktan çıkarken olması direksiyonun sonuna kadar döndürülmesinden kaynaklanabilecegini söyledi. Benim düşüncem de direksiyonun elektrikli aksamı, direksiyon sona kadar çevirilince başka organlara temas edip oynuyor ve koruma amacıyla kendini kapatıyor. Kontağı kapatıp açınca da eski haline dönüyor. Böyle birşeyin olma olasılığı varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Son zamanlarda ben de bu hatayı alır oldum arabayı 2.el aldım aldığımdan beri ilk çalıştırmada biraz sert kalıyor sonra açılıyordu herhalde elektronik olduğu için böyle açılıyor sonradan sonraya hata alır oldum kontağı kapat aç yapınca geçiyor hata ama sonra ne olur bilemiyorum 5000 tl lerden bahsedilmiş direksiyon kutusu için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
20.10.2017 - 12:23 tarihinde, BeratÖztürk yazdı:

Son zamanlarda ben de bu hatayı alır oldum arabayı 2.el aldım aldığımdan beri ilk çalıştırmada biraz sert kalıyor sonra açılıyordu herhalde elektronik olduğu için böyle açılıyor sonradan sonraya hata alır oldum kontağı kapat aç yapınca geçiyor hata ama sonra ne olur bilemiyorum 5000 tl lerden bahsedilmiş direksiyon kutusu için

Uyarı ne veriyor

direksiyon desteği uyarısı şeklinde mi Direksiyon taş gibi sertleşiyor peki yine de kontrol edilebiliyor mu. Yani zorda olsa sağa sola dönüp aracı yönlendirebiyor musunuz.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün başıma geldi. Servisin arızayı görebilmesi için uyarı verirken cihaz bağlanması gerekiyor gibi. Yoksa bana yaptıkları gibi birşey bulamadık deyip gönderiyorlar. Kaydımızı oluşturduk. Bir dahaki sefere direksiyon desteği arızası verirse aracı stop etmeden servise götüreceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün bu hatayı bende aldım, dün parkettiğimde bir sorun yoktu.

Sabah ilk çalıştırmada "Direksiyon Desteği Arızası, Servis Gerekli" uyarısı çıktı.

Aç kapa vs fayda etmiyor, direksiyon kitlenmiş vaziyette resmen...

Zorda olsa sanayiye ulaştırdım aracı, bakalım ne bulacak ustalar...

O değilde benim araba sorunsuz diye sevinirdim,şimdi her ay sanayiye düşer olduk,

Beni değiştir diye bağırıyor artık sanki..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
55 dakika önce, Ramazan D. yazdı:

Sonucu paylaşırmısınız ...

+1

Bende de hala olmakta, fakat bende direksiyonun yumuşaması için stop etmeye gerek kalmıyor bir kaç saniye içinde kendiliğinden yumuşuyor. 

Mehmet Akpunar tarafından düzenlendi
ek
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Çocuğun hastalığı dolayısıyla anca yazabiliyorum.

Cuma günü @Serdar Eryürekli kardeşimin yönlendirmesiyle aracı Adana'ya bir ustaya götürdük.

Öncelikle araç bilgisayara bağlandı, hata kodu aldık büyük ihtimal direksiyon motorunda arıza var dedi usta.

Direksiyon kutusu komple söküldü, elektronik direksiyon motoru sökülüp harici olarak test edildi ancak motor çalışmadı.

Yusuf Usta parça numarası farklı olan çıkma bir direksiyon motoru buldu.

Değişen parça şu;

$_1.JPG&key=ad0c43030b50a8b789f116216af2

Tek sorun aracımdaki otomatik parkın artık çalışmama ihitmali idi. Dediğine göre oto. park modülüde bu motor içerisindeymiş.

Neyse parça takıldı, montaj yapıldı, araç toparlanıp liftten indi, bilgisayara bağlandı hata kodları silindi.

Otomatik park dahil herşey sıkıntısız çalışıyor. 

En çok merak edilen konu ise maliyetidir.

Bizim biraz dost işi oldu ancak ustanın dediğine göre 1000-1200 TL arası bir maliyeti var.

@Serdar Eryürekli sen olmasan halimiz nice olacak Hemşom ?

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.