Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Focus 3, Direksiyon Desteği Arıza Uyarısı

Ramazan V.

Soru

Merhabalar, 

Dün sabah aracımı çalıştırdım daha 200 metre gitmeden direksiyon aniden ağırlaştı. Ekranda Direksiyon Desteği Arızalı Servis Gerekli uyarısını aldım. Aracı güç bela sağa çektikten sonra stop edip tekrar çalıştırdım. Direksiyon düzelmişti. Bende hemen servise gitmedim tabi. Sizlere bir sorayım dedim gerçekten servise gitmem gerekli mi ? Araç şu an normal çalışıyor ve arıza uyarısı almıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0
On 25.04.2016 at 15:16, Özer Aksu said:

Aynı sorun ara ara bende de oluyor servise götürdüm İDS cihazına bağladılar arıza yok dediler gönderdiler. Sanırım anlık oluyor . Aracı çalıştırırken  direk Debriyaja basıp çalıştırmak yerine kontağı açıp daha sonra Debriyaj ve düğme ile çalıştırıyorum.  Uzun süredir yok yarın serviste bir daha baktiracagim 

bir sonuç yeni bir gelişme var mı? :)

zaman zaman bende olmaya devam ediyor, geçen gün aklıma geldi, bu direksiyonlar elektrik destekli ya, acaba aküdeki bir zaafiyetten mütevellit bu durumu yaşıyor olabilir miyiz, fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bir sonuç yeni bir gelişme var mı? [emoji4]

zaman zaman bende olmaya devam ediyor, geçen gün aklıma geldi, bu direksiyonlar elektrik destekli ya, acaba aküdeki bir zaafiyetten mütevellit bu durumu yaşıyor olabilir miyiz, fikri olan var mı?

Aküyü ölçtürdüm akü de problem olmadığı söylendi . Sanırım dediğim gibi anlık oluyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şöyle birsey de dikkatimi çekti araba uzun süre yattımı görülüyor sürekli kullandığımda görmüyorum . Akude olabilir baktirmak gerekli aslında elektrik destekli direksiyon olduğu için voltaj dalgalanmalari bu hatayı görmemize sebep olabilir 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynı sorun benimde başıma geldi. Dün park yaptıktan 1 saat kadar sonra aracı çalıştırdığımda "Direksiyon Desteği Arızası" uyarısı verdi. Önceki dönemlerde de 2-3 defa uyarı vermişti fakat istop edip tekrar çalıştırdıktan sonra düzelmişti. Bu sefer düzelmedi arıza devam ediyor. Servis yolu gözüktü...

Forscan ile hata koduna baktığımda hata kodu aşağıdaki gibi. 

===PSCM DTC U3000:53-C8===
Kod: U3000 - Kumanda Modülü
İlave hata belirtisi:
 - Devreden Çıkarılmış
Durum: 
 - Daha önce ayarlanmış arıza kodu - Talep saati mevcut değil
 - Bu arıza kodu için arıza lambası açık
 - Test tamamlanmadı
Modül: Hidrolik Direksiyon Kontrol Modülü
===END PSCM DTC U3000:53-C8===

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Aynı sorun benimde başıma geldi. Dün park yaptıktan 1 saat kadar sonra aracı çalıştırdığımda "Direksiyon Desteği Arızası" uyarısı verdi. Önceki dönemlerde de 2-3 defa uyarı vermişti fakat istop edip tekrar çalıştırdıktan sonra düzelmişti. Bu sefer düzelmedi arıza devam ediyor. Servis yolu gözüktü...

Forscan ile hata koduna baktığımda hata kodu aşağıdaki gibi. 

===PSCM DTC U3000:53-C8===Kod: U3000 - Kumanda Modülüİlave hata belirtisi: - Devreden ÇıkarılmışDurum:  - Daha önce ayarlanmış arıza kodu - Talep saati mevcut değil - Bu arıza kodu için arıza lambası açık - Test tamamlanmadıModül: Hidrolik Direksiyon Kontrol Modülü===END PSCM DTC U3000:53-C8===

Aküyü bir ölçtürebilirsiniz . Olmadı servise uğramanız gerekebilir
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Özer Aksu said:

Aküyü bir ölçtürebilirsiniz . Olmadı servise uğramanız gerekebilir

Aküyü bir ölçtüreceğim. Servisten geldim şimdi baktılar arıza koduna bilemiyoruz dediler. Direksiyon kutusu yada mödülmü bişeyden bahsedip 6 bin küsür masraftan bahsettiler. :D 6 yı duyduktan sonrasını hatırlamıyorum gerçi... 

Bir saat önce, kemal kaya said:

bayramdan önce tekrar bu uyarıyı aldım ve servise götürdüm. direk sonucu söyliyim direksiyon kutusu değişiyor bayramdan sonra. servistekilerin söylediği elektronik bir arızaymış. ayrıntıyı bilmiyorum

Ben buradaki servise gram güvenmiyorum. Hepsi laylaylom umurlarında değil hiçbirşey. Sanırsın serbest meslek erbabı iş gelmesin uğraşmayalım diye yırtınıyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

konuyu en baştan özetliyim ihtiyacı olana yardımcı olsun; 

yaklaşık belki bir yıldır, direksiyonda, araç ilk çalıştığı anda sertlik olup bir süre sonra, (birkaç sn) normale dönüyordu. bu durumu da her zaman değil arada yapıyordu. haliyle 2 defa servise götürmeme rağmen bir sonuç elde edilemedi.

son aşamada yaklaşık bir aydır bu duruma -direks destek arıza uyarısı- eşlik etmeye başladı. bayramdan önce servise bu sebepten götürdüm ve yapılan incelemede direksiyon kutusunda elektronik bir arıza olduğu ve değişmesi gerektiği söylendi. fiyat olarak 5.000 tl....

garanti uzatması yaptığımdan ki iyiki de yapmışım, itiraz etmedim. bu rakam uzerinden %20 ödeme yaparak, tamiratı gerçekleştirmiş olduk...

bu konuda sorun yaşayan arkadaşların ilgisine....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

@kemal kaya abi belki sana da ne gerek var garanti uzatmaya diyenler olmuştur. Hmm belki burayı da okumuşlardır dimi. 600 tl ye garanti uzattım ben. Siz de o civara uzattıysanız hemen hemen kazancınız düz hesap 3 bin tl. Umarım garanti uzatsam mı diyenler fazla düşünmezler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Doğan Kurban said:

@kemal kaya abi belki sana da ne gerek var garanti uzatmaya diyenler olmuştur. Hmm belki burayı da okumuşlardır dimi. 600 tl ye garanti uzattım ben. Siz de o civara uzattıysanız hemen hemen kazancınız düz hesap 3 bin tl. Umarım garanti uzatsam mı diyenler fazla düşünmezler.

doğrusu rakamı hatırlamıyorum bile, ama çok zorlayıcı değildi taksitle; şu aşamadan sonra her aldığım araçta çok afaki bir rakam değilse yaptırma taraftarı olurum... ödediğin unutulup gidiyor çünkü. bak şimdi şaka değil 4.000 tl cebimde kaldı. ford müşteri memnuniyeti tam yani; :claps: :)

garantiden ne değişti bölümüne de yazmak lazım... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.