Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2011 Fiesta Titanium Benzin Seiviye Gösterge Sorunu

Gökhan Yesirhan

Soru

Herkese selamlar öncelikle şimdiden iyi haftasonları diliyorum...

Arkadaşlar 11 model fiesta Benzin+LPG li aracım dün akşam aracın benzin seviyesi tam çeyrek depoya indiğinde benzin gösterge ışığı yandı bunun sebebi ne olabilir. Tüplü olduğundan mı? Beyin araç tüplü olduğundan dolayı o seviyeye gelince uyarımı veriyor bir anlam veremedim. Yardımcı olursanız sevinirim, saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 10 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

"Tüketim ortalamanız aşırı yüksek kalmıştır." Kullanım olarak ortalamanın üstünde mi kullanmışım, Yakup Bey Demek istediğiniz nedir biraz açabilirmisiniz.

Gökhan Yesirhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup Bey hiç dikkat etmedim işyerindeyim araba evde akşam gidince ekrana bakarım dikkat etmem gereken sanırım ekranda yazan değer ortalamanın üstünde olunca o ışık yanıyor doğru mu anladım

Aslında şöyle, ortalama değer'e göre gidilebilecek menzil hesaplanıyor yani size öngörü veriyor eğer bu öngöre 80 km civarında ise benzin ışığı yanabilir Yada farklı birşey var ..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekrardan merhaba aracıma tekrar benzin aldım ve benzin yarım depo olunca benzin ışığı söndü.

Yakup Bey "ortalama değer'e göre gidilebilecek menzil hesaplanıyor yani size öngörü veriyor eğer bu öngöre 80 km civarında ise benzin ışığı yanabilir" demişti

evet aracıma baktığımda 78 kilometreydi ortalam değer.

1 - Çeyrek depo benzin varken ortalama 78 km gösteriyordu yol bilgisayarı. Bu normal mi?

2 - Çeyrek depoda benzin gösterge ışığı yandıktan sonra kullanmamızın zararı varmıdır. (Yani ibreye göre hareket edersek doğru olurmu?)

3 - Bu yazılımsal bir sorun mudur. Düzeltilebilir mi?

Yorumlarınızı bekliyorum, saygılarımla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozaman bir sorun var demektir. Doğrumu anladım çeyrek depoda yanmaması lazım sizin dediğinize göre.

Yazılımsal mıdır şamandradan mıdır nasıl düzelir bu, böyle mi kullanmalıyım biraz açıklık getirirseniz sevinirim.

Neyse arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler Azim Ford Erol Usta problem olmaz dedi umarım öyle olur.

Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve kazasız bir yıl dileğiyle...

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozaman bir sorun var demektir. Doğrumu anladım çeyrek depoda yanmaması lazım sizin dediğinize göre.Yazılımsal mıdır şamandradan mıdır nasıl düzelir bu, böyle mi kullanmalıyım biraz açıklık getirirseniz sevinirim.Neyse arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler Azim Ford Erol Usta problem olmaz dedi umarım öyle olur.Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve kazasız bir yıl dileğiyle...Saygılarımla.

Tekrar çeyreğe düşünce yanarsa baktirin bence.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.