Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2012 Focus Lpg Dönüşümü

Serkan B.

Önerilen Mesajlar

7 dakika önce, Mert Yürüyen yazdı:

abi çok geçmiş olsun... ama hallolmayacak birşey değil belli ki. sıkma canını

Teşekkür ederim. Ya aslında çok dert etmiyorum ama işte ister istemez can sıkıntısı oluyor. Sonuçta bu herkesin başına gelebilecek bir sorun. Umarım farklı sorunlar çıkmadan çözülür. Birde hem düğün hem de bu olunca cebi biraz yaktı. Yapacak bir şey yok, canımız sağ olsun. 1-2 Ekim'de düğünümüz var, ona yetişsin de ben başka bir şey istemiyorum. Neyse ki kamyonet var da getir götür işlerini onunla hallediyorum.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nihayet Focus'a tekrar kavuştuk. Bugün aracımı teslim aldım. Eriyen subapları görme şansım olmadı çünkü işgüzar kapakçı hepsini başka motorlardan çıkan subap çöplüğüne göndermiş. Tabi biraz kızmadım değil... Usta motoru topladıktan sonra 4 saat rölantide çalıştırmış. lpg bakımlarını yaptırmış. Emin olduktan sonra beni aramış. Test sürüşüne çıktık. Daha önce rölantide sek sek oynayan devir saati şimdi 900 dd. da çivilenmiş gibi duruyor. Sarsıntı ve tekleme kesilmiş, motorun çalışma sesi neredeyse zor duyulur hale gelmiş. Ayrıca yakıt tüketiminde de ciddi bir düşme var. performansı da oldukça iyi. Daha önce aynı rampayı  hız sabitleyiciyle çıkarken devir kaybedip motora yükleniyordu şimdi sabit devirde çıkabiliyor. Ayrıca ustadan bir ton fırça yedim fakat en çarpıcısı ve beni dumura uğratan şuydu: "Bu araba 100 hp ve otomatik vites ona göre kullanacaksın. Altındaki araba RS değil, sen RS'e biner gibi gaza basıyorsun. Arkadaşlarına da (forumdan bahsetmiştim) söyle Ken Block videosu fazla izlemesinler" dedi. Ben de bozuntuya vermeyip "inşallah bir gün o da olur" dedim. Anlayacağınız sadece lpg meselesi değil sorun, aracı sürüş ve yükleniş şekli de çok önemli. Bu fırçayı yedikten sonra güzel güzel ücretini ödeyip eve geri geldim. 

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Nihayet Focus'a tekrar kavuştuk. Bugün aracımı teslim aldım. Eriyen subapları görme şansım olmadı çünkü işgüzar kapakçı hepsini başka motorlardan çıkan subap çöplüğüne göndermiş. Tabi biraz kızmadım değil... Usta motoru topladıktan sonra 4 saat rölantide çalıştırmış. lpg bakımlarını yaptırmış. Emin olduktan sonra beni aramış. Test sürüşüne çıktık. Daha önce rölantide sek sek oynayan devir saati şimdi 900 dd. da çivilenmiş gibi duruyor. Sarsıntı ve tekleme kesilmiş, motorun çalışma sesi neredeyse zor duyulur hale gelmiş. Ayrıca yakıt tüketiminde de ciddi bir düşme var. performansı da oldukça iyi. Daha önce aynı rampayı  hız sabitleyiciyle çıkarken devir kaybedip motora yükleniyordu şimdi sabit devirde çıkabiliyor. Ayrıca ustadan bir ton fırça yedim fakat en çarpıcısı ve beni dumura uğratan şuydu: "Bu araba 100 hp ve otomatik vites ona göre kullanacaksın. Altındaki araba RS değil, sen RS'e biner gibi gaza basıyorsun. Arkadaşlarına da (forumdan bahsetmiştim) söyle Ken Block videosu fazla izlemesinler" dedi. Ben de bozuntuya vermeyip "inşallah bir gün o da olur" dedim. Anlayacağınız sadece lpg meselesi değil sorun, aracı sürüş ve yükleniş şekli de çok önemli. Bu fırçayı yedikten sonra güzel güzel ücretini ödeyip eve geri geldim. 

Çok güzel ya son cümleye gülmekten öldüm?

--45 dakika sonra eklendi--

bu video mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26.09.2016 - 14:37 tarihinde, Süleyman Ünal yazdı:

Kapak taşlamaya gitmiş. 1.silindir subap eritmiş. Subaplar gelince fotolarını çekerim. Kapak gelince yeni subaplar ve contalar vs. alınacak. Şimdilik beklemedeyiz. 3 gün sonra teslim edecekler.

Süleyman bey geçmiş olsun, kapak taşlamadan anlayacağımız 1.silindir subabının yanmasından dolayı yuvasının klavuzlanması için mi? Yoksa kapağı komple taşlamamı yaptı?:blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Ramazan D. yazdı:

Süleyman bey geçmiş olsun, kapak taşlamadan anlayacağımız 1.silindir subabının yanmasından dolayı yuvasının klavuzlanması için mi? Yoksa kapağı komple taşlamamı yaptı?:blink:

Teşekkürler.

Bütün supaplar değiştiğine göre kapakta komple taşlanıyor bildiğim kadarıyla. Sonuçta tek bir supap değişmiyor, takım olarak değiştiriliyor. Aslına bakarsanız bu konuda ayrıntı konuşmadık. Taşlama kısmından benim anladığım bu oldu. :wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Süleyman Ünal yazdı:

Teşekkürler.

Bütün supaplar değiştiğine göre kapakta komple taşlanıyor bildiğim kadarıyla. Sonuçta tek bir supap değişmiyor, takım olarak değiştiriliyor. Aslına bakarsanız bu konuda ayrıntı konuşmadık. Taşlama kısmından benim anladığım bu oldu. :wacko:

Sen sen ol öyle videolar falan seyredip gaza gelme, ayağının altında yumurta varmış gibi basacaksın gaz pedalına :)

Ben mi öğreticim sana bunu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Sen sen ol öyle videolar falan seyredip gaza gelme, ayağının altında yumurta varmış gibi basacaksın gaz pedalına :)

Ben mi öğreticim sana bunu :)

Hımm. Yarın gaz pedalının altına çift sarılı bir yumurta koyayım o zaman.:P @Mert Yürüyen de deve kuşu yumurtası koysun.:smiley2k:

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Süleyman Ünal yazdı:

Hımm. Yarın gaz pedalının altına çift sarılı bir yumurta koyayım o zaman.:P @Mert Yürüyen de deve kuşu yumurtası koysun.:smiley2k:

deneyelim... olmazsa dinozor yumurtasını da deneriz abi :) yeter ki allah sübaplarına zeval vermesin :D 

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.