Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Bagajı Su Aldı!

hamit bilgi

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Hamit arkadaşımız böyle bir sorun yaşamış; gelmiş fotoğrafıyla birlikte burada bizimle paylaşmış; tabii ki tepkisinde de haklı kimse yeni aracında böyle bir şey istemez.

Yaşanan sorun üzücü ama olmuş artık; bundan sonra bence bakılması gereken kısım servisin tutumu ve sorun gidermedeki becerisi; bence bu başlık altında artık bunu takip edelim. Hamit de bizi bu konuda güncellesin.

Yönetim orasından diğerleri burasından anlamıyor; aklın yolu bir ve hepimiz aynı yerden anlıyoruz; ancak maalesef klavyeden anlaşmaya çalışmak çoğu zaman iletişimi güçleştiriyor; bu da sanal alemin bizden aldıklarından işte.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kesinlikle yanlış anladın bana hak verdiğinizi gördüm yazdığımda sizinkini destekler nitelikte idi bi zort yazdım diye tepkiyle tehdit edilmek diye yazdınız ya ona cevaptı o size. biz zort kelimesi nerelere geldi sanal ortamlarda sizin deyimizle kabadayılık vsvs yapmak bana göre değildir.yanlış aksettirdiysem kusura bakmayın.

yanlış anlaşılmayı giderdiysek sorun yok :yeah:

çözüm konusunda bilgilendirmelerinizi bekliyoruz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

öncelikle bu konu yüzünden birilerinin canını sıktıysam kusura bakmayın. aracı teslim aldım 3 farklı noktadan su alıyormuş 1 i stop vidasının oradan diğerleri sac ek yerlerinden kaportacı eski bi arakadaşım çıktı kendi arambamış gibi onardım dedi 7-8 kez test etmişler su altında uzun süre bekletmişler vsvs. sorun şu an için çözüldü ileryen zamanda ne olur bilnmez artık her fırsatta ister istemez kontrol edilecek. arabayı geç teslim alldığım için işlem yapılan resimlerini çekemedim inşallah en kısa sürede çeker paylaşırım tabi bundan rahatsızlık duyulmazsa. herkese teşekkür ederim.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni konu açmadan devam edelim burdan..

Benim c4 ün stepne havuz olmuş havuz 2 japon balıgı koy yüzsün o derece ?

Neyse efendim bagajı temizledim resimlerden anlaşılacaği üzere.

2 sorum olacak

1- üstteki halıflex islak değil sanırım stoplardan mı nereden giriyor bu su'yun kaynaği ? 

2- hafiften paslanma var gibi buralara nasıl temizleriz. Çürümesin ? 

20190129_133913.jpg

20190129_132624.jpg

okan ali tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Şaşırmış 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar ;

Yaklaşık 1 haftadır focus mk3 sedan aracımızda su problemiyle uğraşmaktayız. Aracın sağ arka ayak konulan paspas altı gözle görülür şekilde suyla dolunca fark edip diğer yerleri kontrol ettiğimizde sağ önde keçenin altındaki süngerin ıslak olduğunu ve bagajda da stepnenin suda yüzdüğünü gördük. Biraz araştırıp güvendiğimiz bir ustaya aracı 2 gün bıraktık. Sağ arkaya ve bagajın içine park sensörü için yapılan bir işlemden dolayı sağ arka çamurluktan bagaja oradan da sağ arka koltuğa suyun devam ettiğini tespit etmişler ve su alan yeri kapatmışlar.Buraya kadar normal zaten buna benzer şeyleri benzer konularda okumuştum.Gelelim asıl can sıkan kısmına.Sağ ön paspasın altındaki suyun ön konsoldan geldiğini ve bunu tespit etmek için ön konsolu sökmek gerektiğinden bahsetti ustamız.Çünkü ön tahliye yerlerinde sorun olmadığını gözlemlemiş.Aracı bugün aldık servisten henüz tam kurumadı ama hala takip ediyoruz ve ön taraf için ne yapacağımıza karar vermeye çalışıyoruz. Ön tarafla ilgili benzer sorunla karşılaşan varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.01.2019 - 16:06 tarihinde, okan ali yazdı:

1- üstteki halıflex islak değil sanırım stoplardan mı nereden giriyor bu su'yun kaynaği ? 

bunu bulmanın güzel yolu bagaj temizken ve yağmur yağarken bi sürüş yapıp nereler ıslanmış diye bakmak olabilir.

29.01.2019 - 16:06 tarihinde, okan ali yazdı:

2- hafiften paslanma var gibi buralara nasıl temizleriz. Çürümesin ? 

nem/su, hava ve demirin kimyasal tepkimesiyle ortaya çıkan okistlenmeye pas diyoz, yani mevcut paslı kısımları ince zımpara ile temizledikten sonra boya yaptığında hava/nem/su gibi etkenleri tenekeden uzak tutuyorsun bu sayede pas oluşmuyor.

yasa piyasada yeni duyduğum pas boyası diye bişi varmış temizleme işlemi yapmadan direkt sürülebiliyormuş.

bende ilk seçenekteki gibi temizleyip yapmak daha mantıklı, birde tabi yaşlanmış araç olacak tabi az bi pas ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.