Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Karter Muhafaza?

Hüseyin Erol

Soru

Yeni focus 3 aldım(aracı karar verme konusunda yardımcı olan aydın barana ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim).ocakta teslim alcam.karter muhafaza taktırmalımıyım ve sevisteki fiyatını bilen var mı?yok sa dışardamı taktırmalıyım.yardımlarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 1

Yazmaktan yorulmayacağım: Önden çarpmalarda aracın ön kısmının enerjiyi emecek şekilde deformasyonu sürecinde motor aşağı doğru hareket etmekte ve takılacak gerçek anlamda koruyucu bir parça bu düşüşe engel olacağından ciddi bir kazada motoru kucağınızda bulmanızla sonuçlanacaktır ve eminim bunu yaşamak istemezsiniz.

Bozuk köy yollarında bile akıllı kullanılırsa karter teması olmuyor, karter çarpma konusunda sabıkalı iseniz daha yüksek bir araç baksaydınız keşke...

Son söz: TAKTIRMAYIN, taktırmadığınızı da unutmayın...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yeni focus 3 aldım(aracı karar verme konusunda yardımcı olan aydın barana ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim).ocakta teslim alcam.karter muhafaza taktırmalımıyım ve sevisteki fiyatını bilen var mı?yok sa dışardamı taktırmalıyım.yardımlarınızı bekliyorum

Fiyat olarak bilemiyorum ama aldığınız yere hediye ettirebilseydiniz keşke..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Plastik konulmasının ana nedeni kaza sırasında motorun aracın altına düşmesini sağlamak, yani motor aksamının kabine olan baskısını azaltmak.

Ben Kastamonu'da henüz aracın burnunu sürtmek dışına herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Zaten karteri vurmak oldukça zor, karteri vurmanız için baya kötü yol şartlarında kullanmak gerek. Evet, aracınızı sakınmak, korumaya çalışmak adına bunu yapmaya çalışıyorsunuz, ama bu düşüncede bir insanın ben taktırmış olduğu karter muhafazasını bile herhangi bir yere değdirmeyeceğini düşünüyorum, Aracınızın altını özellikle iki tekerlek arasını sürtmek ise kaçınılmaz bir durum, (ben 3-5 kez sürttüm, ) buna da yapılabilecek bir şey yok. Dikkat etmekten başka.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hayırlısı olsun; sakın elletme; plastik takılıyorsa bir sebebi var( Üst mesajda Cem Bey açıklamış)

Metal taktırıp motoru koruyacağına plastik olsun seni korusun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aracın karter koruma parçası yanlış anlamadıysan keçe olan parça sarkma yaptı. Zigana geçidinde yolda ufak kaya parçası vardı. Geçer dedim ama aracın altına vurdu. Biraz ilerde durdum ve kepçenin sarktığını gördüm. Metal kartel koruyucu taktırmak niyetindeydim ama burayı okuyunca vazgeçtim. Ne yapmalıyım? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
22 dakika önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

Benim aracın karter koruma parçası yanlış anlamadıysan keçe olan parça sarkma yaptı. Zigana geçidinde yolda ufak kaya parçası vardı. Geçer dedim ama aracın altına vurdu. Biraz ilerde durdum ve kepçenin sarktığını gördüm. Metal kartel koruyucu taktırmak niyetindeydim ama burayı okuyunca vazgeçtim. Ne yapmalıyım? 

Focus 2’de fabrikasyon plastik koruma kullanılıyordu Focus 3’te keçeye geçildi. Ancak keçe olan zamanla kullandıkça motorun sıcağı, dış etmenlerin vs etkisiyle sarkıyor ve dağılıyor. Orjinal Ford logolu plastik muhafaza ile değişim yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Zafer Yusoğlu yazdı:

İyice yıpranmışsa ithali 100 lira falan ER-OL'da da vardır. Yoksa da belli mümkün yerlerinden iki klips attırırsın abi durur o şekil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.