Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Kredi Borcunu Erken Kapatmak, Faiz Indirimi Olur Mu?

Mustafa Anil

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merabalar. aracım 2012 ocak trafiğe çıkışlı focus 2 style.. 34 000 tl kredi çekmiş ve 39000 tl olarak, 3 yıl vadeyle ayda 1091 tl ödüyorum.. şu ana kadar 11 000 tl civarı ödemiş oldum. geriye 27000 tl taksit ödemem kaldı..

sorum şu.. bu ay içerisinde aralık ayında, bankaya geri kalan borcun tamamını kapatsam herhangi bir faiz indirimi alır mıyım? yani 3 yıl için benden 5000 tl faiz alacaklardı, bir yılın sonunda geri kalan borcun tamamını kapatsam, bir avantajım olur mu?

yardımlarınızı ve yorumlarınızı bekliyorum. saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabiki olur, En azından şu an ödeyeceğiniz ana paranızı ödersiniz. Yani sizin kalan borcunuz 27,000 tl ise bu ay içinde kapatsanız 24-25 bin tl gibi bir rakama (belki daha altına, Çetin beyin de bahsettiği gibi bu net rakamı bankanızdan öğrenebilirsiniz.) kapatabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. peki hemen konuyla ilişkili olarak, borcu erken kapattık, dediğiniz gibi, bir miktar faiz indirimi de oldu, aracımı hemen satarsam,bankaya ipotekli aracımın borcu yoktur yazısını kaç günde alırım, borcu kapattığım gün bu yazıyı verirler mi???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. peki hemen konuyla ilişkili olarak, borcu erken kapattık, dediğiniz gibi, bir miktar faiz indirimi de oldu, aracımı hemen satarsam,bankaya ipotekli aracımın borcu yoktur yazısını kaç günde alırım, borcu kapattığım gün bu yazıyı verirler mi???

Aynı gün içerisinde alabilirsiniz banka çalışanına bağlı birazda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tam olarak ne kadar ödeminiz gerektiğine ödeme tablosundaki kalan ana para kısmından bakabiliyor olmanız lazım bildiğim kadarıyla. Ancak bankalar ilk taksitlerde ödenen ana paranın yüzdesini düşük tuttukları için genelde olması gerektiği kadar bir indirim olmamakta da o da bankanın ticaret stratejisi.

Yazının alınması Serdar abinin dediği gibi banka çalışanına veya bankayla olan ilişkilerinize bağlı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki ben borcumu kapatmak yerine o parayı getirisi iyi bir alanda değerlendirsem bankaya ödeyeceğim kredi faizinden fazla gelirim olur mu?

Maksat ahret suali değil mi? :kıhkıh:

Bu arada hayırlı olsun değişim planları var galiba...!?

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki ben borcumu kapatmak yerine o parayı getirisi iyi bir alanda değerlendirsem bankaya ödeyeceğim kredi faizinden fazla gelirim olur mu?

Bahsedilen alan hakkında fikirleriniz varsa alabiliriz Cem bey. Hani ileride lazım olursa...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilginize yorumlarınıza teşekkürler.. maya takvimini bekleyelim o zaman:))..

Cem Bey, evet düşüncenizde haklısınız, değişim planları var. aracım sahibinden.com üzerinden şu an satılık.. Abicim olmuyor, hep şehir içi kullanıyoruz, şehir içi fazla yakıyor bu meret..şehir dışı kokluyor ama o da işime gelmiyor.. daha ekonomik bir araç bakıyorum kısmetse.. e söyliyeyim o zaman:)).. yeni CLİO .. şehir içi daha uygun diye düşünüyorum..arabam değişse bile yine sizlerden kopmam:))) saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.