Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

renkli cam

Burak Ş.

Önerilen Mesajlar

Evet arkadaşlar sagopa kardeşimize yardımcı olacak kimse yokmu.

Bence renki cama çok fazla sorun çıkartamazlar gibi geliyor.

Ama kesin çözüm istersen malum cemaate girersen, polisler hiç sorun çıkartmazlar sanırım :smiley2k:

siyaset sayılmasın bu ama Türkiyenın gerceği bu artık ... Cemaat değilsen ne iş var nede başka halt ...

Atanın yolundan asla sapmayız ne olursa olsun renkli camı düşünüyorum işallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

arkadaşlar ben yeni aldığım focusuma film yaptırmak isyorum. amacım hem estetik hem de çocuklar güneşten etkilenmesin . sadece yan camlara düşünüyorum. ama sizce nasıl olur. .

ankara da bu işi hem ucuz hemde güzel yaptırabileceğim yer biliyormusunuz. birde maliyeti nedir tahmini. tşk.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

film camlar biliyorum ki turkiyede polisler ve kanunlar tarafindan istenmiyon bi olay, ne guzelki benim yasadigim yerde böyle bi sorun yok.görusu engellemedikce istersen hepsini zifir siyah yaptirabilirsin.

Ancak ben arkadakiler yaptirmayi dusunuyorum. 120 e ya arka 3 cami yapiyorlarmis hafta basi gitcem bakalim.

saygilar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben öğrendiğim ve pek kimsenin bilmediği bir şeyi paylaşayım,filmin yasak olmasının esas sebebi herhangi bir kaza durumunda tek çıkış noktaları camlar olacağı için filmli cam kırılmayacağından dolayı çıkışı engelliyor ya da yavaşlatıyor.Polisler sök o filmi deyip anahtarla filmi çizmek yerine bu konuda bilgilendirseler insanlar belki daha farklı yaklaşacaklar.Diğer bir sebebi de (bence bu mantıklı değil)aracın içinin görülememesi.Ben görülmek istemezsen perde takarım bez asarım bir şekilde görülmem.Godoman arabalarındaki filmlere neden sesini çıkartamıyorlar?Bildiğim kadarıyla renkli camda tse damgası olması gerekiyor ve geçirgenlik oranı(%70 olabilir)şartı var.Tse damgası olan renkli camlar da sadece fabrika çıkışlı arabalardakine bir şey diyemiyorlar.Opel corsa nın yeni modellerinde arka ve arka yan camlar fabrika çıkışı renkli.Bende de en koyu film var ceza yiyene kadar idare edeceğim bakalım.Aklınızda olsun filmden ceza yerseniz araç kaydına trafikten men şerhi koyuyorlar,filmleri söktürdükten sonra trafik şubeye gidip filmleri söktüm diyorsunuz ve polis gelip aracı kontrol ediyor ve trafikten men şerhini kaldırıyor.Ben filmden ceza yedikten sonra radara girmiştim polis diyor yaw bu araba trafikten men gözüküyor,bir süre sonra aklıma geldi dedim filmden ceza yemiştim o olabilir mi evet dedi olur,trafik şubeye gidip trafikten men şerhini kaldırt dedi.Bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yasa olarak ikiside değil ama uygulama olarak 2.si olduğu söyleniyor...

Filmden ziyade sadece güvenlik için SAYDAM filmler de yasaklanmalı öyle olursa ;) yani ilk sebebin uygulanması sıkıntı..

Artık tse olayı bitti hocam..Tse olayı sonradan takılancamlarda belki olur artık TEK harf var..K mı neydi unuttum... Yeni focusların arka camlarda var..Biri bakarsa sevinirim..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız filmli camlar kaza anında patlayıp dağılmadığından, cam kırıklarından olan kesikleride önlemiş oluyor. Birde camın tüm halde çıkmasını sağlayarak araç içinden çıkmayı daha kolaylaştırıyor diye duymuştum ben.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.