Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Hayırlı olsun..

Artık yollarda 35 plakalı , gri renkli bir focusun ayarsız xenonları gözümü alırsa daha düşük seviyeli küfrederim içimden :) malum yılların forumdaşıyız neredeyse 10 yıldır tanışıyoruz ayrıca o kadar iyiliğini gördük :)

Hakkaten bunların otomatik yükseklik ayarı olmadığından karşıdakinin gözünü alma ihtimali var değil mi? hele senin gibi bebek müştemilatı ile gezen arkası ağır önü yüksek bir arabada

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydin abi sana bir sorum olacak farlar kapaliyken gunduz sadece Ledler yanarken sellektor yapinca nasil yaniyor ?

Bende xenonlar patlamiyor sadece icerdeki halogenler yaniyor farlari yakarsam eger pat pat xenonlar yaniyor.

Aslinda farlari korumak amacli guzel birsey ama sende de oyle mi merak ettim

Sabri Özer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydin abi sana bir sorum olacak farlar kapaliyken gunduz sadece Ledler yanarken sellektor yapinca nasil yaniyor ?

Bende xenonlar patlamiyor sadece icerdeki halogenler yaniyor farlari yakarsam eger pat pat xenonlar yaniyor.

Aslinda farlari korumak amacli guzel birsey ama sende de oyle mi merak ettim

Benim bildiğim kısa ve uzun farlarda xenon ampul üzerinden çalışıyor ve kısa far için halojen far yok. Ek reflektör viraj aydınlatması için.

Farlar sönükken selektör yaptığında kısalar yanıyor, bu nedenle ses duymuyorsun, farlar yanarken de fark oluşması için mercek yer değiştirerek uzun konumuna geçiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bildiğim kısa ve uzun farlarda xenon ampul üzerinden çalışıyor ve kısa far için halojen far yok. Ek reflektör viraj aydınlatması için.

Farlar sönükken selektör yaptığında kısalar yanıyor, bu nedenle ses duymuyorsun, farlar yanarken de fark oluşması için mercek yer değiştirerek uzun konumuna geçiyor.

Kisalar uzunlar xenon evet ama gunduz farlar kapaliyken sellektor yaparsaniz bende ic taraftaki halogenler yaniyor. Xenonlar kapaliyken bir anda akim gecmesin diye heralde video cekebilirsen gosteririm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kisalar uzunlar xenon evet ama gunduz farlar kapaliyken sellektor yaparsaniz bende ic taraftaki halogenler yaniyor. Xenonlar kapaliyken bir anda akim gecmesin diye heralde video cekebilirsen gosteririm

Xenon'lar ilk açıldığında bir çakıp sonra kısıktan normal haline dönüyor ya, ona sanırsam xenonun ısınması diyorlar. O ısınma olmadan xenon verimli ışık veremiyor. Gündüz bir şey farkettirmediği sürekli Bi-Xenon olanların da xenonlarının sürekli açık olduğunu duymuştum.

Ancak çoğunluğu gündüz sadece içtekileri kullanıyor diye biliyorum. Mercedes'lerde gece ikisi de yanıyor gündüz sadece içtekiler yanıyordu 2004 c serisinde en azından.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi günlerde kullanın çok güzel olmuş.

Bende yaptırmak istiyorum, parçaları nerden temin ettiniz ve nekadar tuttu öğrenebilirmiyiz?

Üyeliğinizi kurallara göre tamamlayınız lütfen. Aksi halde durdurulacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri sorduğun şeylerin hiç birini ben henüz denemedim; gündüz araçtan inip hangi konumda nasıl yanıyora da bakmadım. Sellektör yapıca uzun farların yandığı xenon olmayan halojen ampuller yanıp sönüyor yanılmıyorsam.

Otm. konuma aldım bir daha da dokunmadım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sabri sorduğun şeylerin hiç birini ben henüz denemedim; gündüz araçtan inip hangi konumda nasıl yanıyora da bakmadım. Sellektör yapıca uzun farların yandığı xenon olmayan halojen ampuller yanıp sönüyor yanılmıyorsam.

Otm. konuma aldım bir daha da dokunmadım :)

Yanılıyormuşum; gece xenonlar yanarken sellektörü de xenonlarla yapıyor. Hatta lok lok diye bir ses geliyor.

Gündüzüne haftasonu bakayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yanılıyormuşum; gece xenonlar yanarken sellektörü de xenonlarla yapıyor. Hatta lok lok diye bir ses geliyor.

Gündüzüne haftasonu bakayım.

Evet o lok lok sinir bozucu olabiliyor bazen :) gunduzde xenonlar yanmiyor bir ic kisimdaki halogenler yaniyor. Bence mantikli ve xenonlari korumaya yonelik birsey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhabalar izmirden hasan ben bir kaç gündür siteyi takip ediyorum led gündüz farı olayı nı anlamak için ve doğru adımı en ekonomik şekilde atmak için ve sonunda kafam karıştı FOCUS 3 HB 2012 MODEL ŞEKER KIRMIZISI aracım var görüş ve yardımlarınıza açığım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.