Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Bi-Xenon Montajı

Aydın Baran

Önerilen Mesajlar

Herkese selamlar. bende aracımdaki sarı ampülleri söküp beyaz zenon taktırmayı düşünüyorum. acaba bunu takdırınca far sensöründe veya başka bi yerde herhangi bir sorun çıkarmı. bide önerebileceğiniz bir marka varmı güç veya wolt olarak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Halil Zengin yazdı:

Herkese selamlar. bende aracımdaki sarı ampülleri söküp beyaz zenon taktırmayı düşünüyorum. acaba bunu takdırınca far sensöründe veya başka bi yerde herhangi bir sorun çıkarmı. bide önerebileceğiniz bir marka varmı güç veya wolt olarak

aman diyim! burada bu konuya kimse güzel yaklaşmaz... xenon un sdece ampul olarak takılıp karşıdan gelenleri kör etmesine karşıyız! Yapacaksanız mutlaka mercekli xenon temin etmelisiniz. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 11 ay sonra...

Merhaba,

Focus 3 aracıma mercekli far aldım. Araca led veya xenon ampül taktığımda arıza veriyor. Diğer forum sayfasındaki kablo sök tak uygulaması yerine bu işi kökünden çözecek bir ürün arayışım var. 

Yardımcı olabilir misiniz?

20180317_113553.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Osram marka D3s xenon ampül 7 sene ve 141 bin km sonucu sanıyorum ömrünü tamamladı. 

Bu nedenle ampülleri değiştirmem gerekti. Ancak ampülü sökemedim. 

Farı söküp eve aldım. Ampül bağlantısını söktüm ama ampülü farın içinden çıkartamıyorum. 

Yardımcı olabilecek var mı? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Osram marka D3s xenon ampül 7 sene ve 141 bin km sonucu sanıyorum ömrünü tamamladı. 

Bu nedenle ampülleri değiştirmem gerekti. Ancak ampülü sökemedim. 

Farı söküp eve aldım. Ampül bağlantısını söktüm ama ampülü farın içinden çıkartamıyorum. 

Yardımcı olabilecek var mı? 

Ümit ampül tutucu ile beraber sağa ya da sola çeyrek tur çevirince çıkması lazım. Yönü tam hatırlayamadım.  Ampül tutucuda çentikler var. Ampülü çentiklere göre tutucusuna yerleştir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

29 dakika önce, Doğan Kurban yazdı:

Ümit ampül tutucu ile beraber sağa ya da sola çeyrek tur çevirince çıkması lazım. Yönü tam hatırlayamadım.  Ampül tutucuda çentikler var. Ampülü çentiklere göre tutucusuna yerleştir. 

El girmiyor o Çetnik’lerin olduğu yere. Çentikler karşılıklı ve sağdaki sola çevirmeye, soldaki sağa çevirmeye uygun.  Ne yöne çevirmemiz gerektiğine ilişkin bir işaret de yok. 

Neyse eve gidince tekrar bir deneyeceğim. 

Ancak hiç bir kaynak yok. Ne Google, ne YouTube da bir içerik bulamadım ampüllerin sökülmesiyle ilgili...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

nasıl sökülüyormuş peki?

Gayet zormuş. 

O yüzden daha müsait bir zamanda video çekip paylaşacağım. 

Uygulayabildiğim kadar kuvvet uygulayarak saat yönünün tersine çevirdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Gayet zormuş. 

O yüzden daha müsait bir zamanda video çekip paylaşacağım. 

Uygulayabildiğim kadar kuvvet uygulayarak saat yönünün tersine çevirdim. 

E gene benim dediğim gibiymiş işte ????

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ümit Vaysaloğlu yazdı:

Şimdi mesele kaliteyi ucuza almakta. 

Bir sorun daha var tabi, 

Tek mi, çift mi? 

???

D3s hbi bulabilirsen 5000k ışık rengi elde edersin. Orj olması konusunda çok dikkat etmen lazım. 1 ampül seri noları aynıysa hemen iade et. 2 ampüllerdeki metal kapakları çıkart. İçinde kare kod olmalı yoksa direk iade. 3 hadi kare kodda var diyelim. Plastik kapağı da çıkartmaya çalış. Silikonla yapıştırılmışsa vur adamın kafasına. Başka aklıma gelen olursa haber ederim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.