Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

C Sınıfı Üstü Araç Seçimi Hakkında

Aydın Aygün

Önerilen Mesajlar

bu araçlarıda araştırmakta fayda var bence.

Volvo yeni kasası çok hoş gerçekten. Ama eski kasası baktırmıyor kendine artık. Ve bi abimde vardı 2009 kasa neler cektiğini bildiğim için direk uzak duruyorum volvodan. Ama s60 ların yeni kasaları cidden gayet hoş.

2.0 motor benzinli bi jaguar beni aşar :(

Cem abi Jaguarın sadece adını biliyorum onun haricinde servisi nasıldır parça fiyatı - bulunabilitesi ne durumdadır hiç bir fikrim yok. Önerdiğin araçlar gayet şık ve prestijli bu arada.

SUV a ne kadar samimisiniz bilmiyorum ama kişisel favorim.

http://www.sahibinde...102832671/detay

Keşke bir yerden 35.000 TL gelsede benim F1 i satıp direkt dadansam şu ilana :D

Suv konusunda ebatları çok büyük olmadıgı takdirde neden olmasın gözüyle bakıyorum. Mesela crv tip olarak cok hosuma gidiyor. İlandaki Jeep compass da fena değil hani. Ama önceligim sedan bir araçtan yana.

Bence 3.16ya hiç bakma eski tip 1.6 116 hp deli gibi yakar ve hantaldır pancar motor işte. Yeni kasada Peugeotla ortak yaptıkları motoru kullanıyorlar 136lık.

Bence kesinlikle çıkar 3.16yı listeden kasa açısından bişi demiyorum sadece motor

Deli gibi yakmaktan kastının 50-60 kurus mu kmde yoksa 35-40 kurus arası mı ? Birde ben bu araçları aldıgımda makas , kırmızı ısıkta aman sunu geceyım veya biri dadanınca sunun aklını bi alayım gibi düşüncelerde değilim. Araba kendini tasısın kafi. Normal sakin kullanımlarda bu aracın yakacagı yakıt km de 40 kurusun altında olur dıye dusunuyorum.

Bu prestijli araba işini düşünürken babanın arabasını kullanıyor durumuna düşmemek lazım. :)

Bazen ruhsatı görmek isteyenler olacaktır tabi. Seve seve gösteririz :)))

Aydın Aygün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

316 performanslı kullanılmaya çalışılırsa m3 kadar yakar diyenler var :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

Fabrika verisi şehir içinde 10 küsür litre. Turbosuz motora sahip 316 alınmaz.

Benzin 4.70 10 litre yaksa 470 kuruş ediyor ki fabrika verisi 10 litre diye biliyorum.

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

316 performanslı kullanılmaya çalışılırsa m3 kadar yakar diyenler var :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

Fabrika verisi şehir içinde 10 küsür litre. Turbosuz motora sahip 316 alınmaz.

Benzin 4.70 10 litre yaksa 470 kuruş ediyor ki fabrika verisi 10 litre diye biliyorum.

Benzinli Focus 3 ünde fabrika verisi 8,1 litre ama 6.9 yakabiliyor :)))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eğer konu prestijse BMW'yi tek geçerim Audi'yi fiyatı yüzünden sayamıyorum aslında sayılacak çok marka var ama yaş ve bütçeyi göz önüne alarak kısıtlamalar koymakta fayda var. Bence ilk sırada BMW olmalı hem konforlu hem prestijli bir araç.

Şahsi fikrim Focus'u satıp 3,16 ya binmek mantıklı değil 3 seri yerine 5 serisi M görünümlü bir araç düşünün derim benim 5.20 LPG ile ortalama 35 krş yakıyor, konforu tartışılmaz. Son olarak Peugeot RZC scriocco dan daha gösterişli ve mantıklı bir araç yakından bir incelemenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel gitsin + Vay be ne arabaya biniyor + Mantık = Audi A4

Güzel gitsin + Güzel yol tutsun + Vay be ne arabaya biniyor = Volkswagen Scricco

Güzel gitsin + Güzel yol tutsun + Vay be ne arabaya biniyor + Mantık = BMW 3 serisi

Güzel gitsin + Konfor + Vay be ne arabaya biniyor + Mantık = Honda CRV

Güzel gitsin + Güzel yol tutsun + Vay be ne arabaya biniyor + Mantık + Ucuz(Eş anlamı=2. eli ölü sayılır ucuza düşürebilirsiniz) = Alfa Romeo 159

Nissan bana göre son tercihiniz olmalı. Hatta tercihleriniz arasından çıkartmalısınız. Bana kesin tercihimi sorarsanız Alfa Romeo 159 derim. Alfa konusunda eskisi kadar problem çıkartmıyor deniyor. Hatta 159 SW 2.4 JTDm Auto Bild veya türevi(hatırlamıyorum) yaptığı testte çocukluk sorunları ve motorda çıkan bir ağrıza sonucu değişmesi(Sadece o araca mahsus, genel problem felan değilmiş) dışında gayet güzel bir seçilde geçmişti.Yol tutuşunu çıkarıp konfor isterseniz CRV de güzel(miş). Gene de tercih sizin. :)

Not: Alfalardan korkmayın. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu seçenekler arasından bence kesinlikle alfa 159'u seçmelisin :) Otomatik dizel 1.9 jtd

Ne scirocco ne audi alfa kadar dikkat çekici değil :) Dikiz aynasından arkanızdan gelen bir alfa 159u gördükten sonra eminim tek seçeneğiniz 159 olacak çünkü çok ürkütücü :)

Bu arada alfalar sorunlu olarak bilinir. Türkiye şartlarında genelde öyledirler :) Temiz kullandıktan sonra sorun olmaz. Servis sıkıntısı olmaz her yerde Fiat servisi mevcut :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.