Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laguna Coupe Sport Emotion 2.0T 125Kw / 170Bg İzlenimler

Engin Uzunoğlu

Önerilen Mesajlar

Evet bir Renault ile daha karşınızdayız.

Arabanın fotoğraflar aşağıda. Araba Emotion donanım. Sanırım baz oluyor. 2009 model 2.0 benzinli 125kW 56.000km civarında. EDC şanzıman var. Bir yerinde edc yazısı göremedim. Fakat 6 ileri ve geçişleri kesinlikle hissedilmiyor. Hızlanmalarda kullandığım dizeller gibi arabayı bağırtırıyor fakat motor gücüne rağmen şanzıman aracı biraz tutuyor. Araç 1550kg. Motor gücü ve kilosuna göre tatminkar bir hızlanması var. Yol tutuş olarak kesinlikle Megane'nın çok önünde, direksiyon sistemide aynı şekilde. Üzerinde 18 jant var. Arabanın genel kaliteside fena değil, iç mekanda kullanılan malzemeleri beğendim. Garip bir havalandırma sistemi var. Klima kapanıyor ama havalandırmayı kapatamadım. :) Müzik sistemi vasat, telefon bağlantısı yok. Farlar xenon fakat viraj dönüşü yok. Koltuklar manuel.

Kullandığım akşam sabah iş güzergahımda (toplam 40km) 13lt/100km yaktı.(akşam sıfırladım) Birlkaç gün daha dikkatli kullanırsam 11,5-12 lt civarı görülebilir. Ben aynı yolda Focus tdci ile 6,8lt yakıyorum. :)

Kullandıkça arabayı beğendim. Konfor ve yol tutuş olarak güzel. İç ferah, yola sağlam basan bir araç.

20121130094507.jpg

20121130094625.jpg

20121130094608.jpg

20121130094614.jpg

20121128092821.jpg

20121130094531.jpg

20121129183243.jpg

20121129183043.jpg

20121130094551.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Laguna kesinlike sedan merakı olan ülkemizde liftback/notchback tasarım nedeniyle heba olmuş bir araba. Samsung SM5 latitude dan çok daha otomobil ama maalesef sedan olmadığından tutulmadı. Mondeoda bahsettiğimiz avrupada D segmentinin göçmesi nedeniyle de laguna üretimi bırakılıp uzak doğudan sedan getirildi.

Lagunadaki sportiflik, sürüş keyfi, yol tutuş beni benden almıştı ki bu coupe çok daha iyidir. Coupe en azından inanılmaz güzel görünüyor (nasıl mondeonun önü astondan afırılmış, laguna coupenin de arkası astondan afırılmış)

Sahip olmak isterd,m ben bu arabaya ama pahalı..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benzinli 2.0T 170bg motor 12lt civarı şehiriçi yakarken, fiyat seviyesi de 100bin TL civarında. Haliyle kimse kolay kolay almaz bu arabayı. Bu paraya Bmw veya Mercedes almak mümkün. Bundan daha prestijli sonuçta. Fakat bu noktalar dışında beğendiğim bir araba oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakışıklı araba özelliklede arkadan bakınca,yakıt biraz sert kullanım sonucu galiba Engin abi.

Çok sert değil açıkçası.İstanbul Avrupa yakası sahil yolunda. Anlık 120 görmüştür. Akşam yarım saat durk kalk trafikte gitti. Bu araba 11lt' nin altına İstanbul şehiriçinde düşmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cok begendigim bir araba 0(satiliyormu gerci bilgim yok) olarak olmasa bile ikinci el olarak satis kaygisi vs seyleri dusunmeden alinabilecek bir araba ozellikle dizelleri ustundeki amblem baska bir amblem olsaydi eminim her sokak basinda gorebilirdik.Bir de Engin abi istanbul modern de mi calisiyosun ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şanzıman EDC değil diye biliyorum ben. Tam otomatik olması lazım.

Bilemedim valla. Hiçbir yerde yazmıyor. 6 ileri. Vites geçişleri edc gibi. Ayrıca vites kolu bire bir aynı :( (hani tutarsa) :)

Cok begendigim bir araba 0(satiliyormu gerci bilgim yok) olarak olmasa bile ikinci el olarak satis kaygisi vs seyleri dusunmeden alinabilecek bir araba ozellikle dizelleri ustundeki amblem baska bir amblem olsaydi eminim her sokak basinda gorebilirdik.Bir de Engin abi istanbul modern de mi calisiyosun ?

Evet orada çalışıyorum. :) Satışı yok sanırım bu arabanın. İnternette ikinci ellerine 60-80bin arası para istiyorlar. Hiç para kaygın olmaması lazım :) O zamanda bunu almazsın zaten. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilemedim valla. Hiçbir yerde yazmıyor. 6 ileri. Vites geçişleri edc gibi. Ayrıca vites kolu bire bir aynı :( (hani tutarsa) :)

Evet orada çalışıyorum. :) Satışı yok sanırım bu arabanın. İnternette ikinci ellerine 60-80bin arası para istiyorlar. Hiç para kaygın olmaması lazım :) O zamanda bunu almazsın zaten. :)

Allah kolaylik versin zordur orda calismak son iki bienalede gitmistim sonuncusuna uyuz oldum gerci o ayri konu :) .Demin baktim cogu 2-3 aydir ilanda duruyor 1-2 seneye 40.000 tl civarina duser o zaman mantikli olur iste. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

focus 1.6 180 ps de de 240 kadran var ona bakarsan laf olsun diye 280 kadran koymuşlar..eski clio ya 240 kadran koyan adam 280 i de koyar 380 i de koyar :pist: :pist: :pist: mercedeste bmw de bile bu kadar kadran yok .bu arabanın yapacagı en fazla 230-240km hız...yakıt tüketimi ise bir hayli yüksekmiş 170 beygirde olsa focus eb 1.6 180 ps nin aynı yolu 8 litrenin altında gideceğine eminim dizel focus 6,5 yakıyorsa aynı yolda focus eb 180 ps de 8 lt yi geçmez .zaten dizel ile eb 180 ps focus fabrika verileri arasında 1.5 litre fark var uzun yolda bu fark 1e düşüyor .,performans olarak ise focus eb 1,6 180 ps nin gerisinde kalır bu araç :sofeer:

ayrıca Engin arkadaşım prestij dışında bmw ,mercedes te olan konfor,sağlamlık ,kalite,güvenlik vb. şeylerde var laguna dan fazla olarak bunlarıda ekleyelim.100bin liraya TR de her halde 3 kişi alır bu aracı :)

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.