Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Depo Benzin Kokusu Ve Servis Sorunu

ufuk denizli

Soru

Öncelikle bu sorun başkasının başına geldi mi özellikle servis sorunu konusunda ne yapılabilir önerilerinize ihtiyacım var.

2011 ford focus titnayumun benzin deposu herkesin bildiği (çok çok övülen) "Ford Kolay Yakıt Sistemi"ne sahip. Birkaç hafta önce aracın depo kapağından benzin kokusu geldi. Servise gittim. Benzin kokusunun arızalanan depo kapağından kaynaklandığı, kapağın ve depoya giden borunun değişmesi gerektiği söylendi. Araç garantili olduğu için merkezden onay istendi. Ancak ford bu garantili değişim isteğine onay vermedi ve "kullanıcı hatası" dedi. Servis bazı benzin pompalarının kolay yakıt tanıma sistemli depo kapağı için uyumlu olmadığını, arızanın bundan kaynaklanmış olabileceğini söyledi. Şimdi size soruyorum "Türkiye’de hangi sürücü kendi benzinini koyuyor?" Bu benim hatam mı? Aracıma Ford'un da aynı grupta olduğu OPET’ten başka yerden benzin almama rağmen benzin pompasından kaynaklandığı söyleniyor. Hala şaşkınım. Bu konuda neler yapılabilir ve başka kişide böyle bir sorun oldu mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 15 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Ford hattı görüşmelerim ve servise şikayetimin ardından Ford, (iyi niyetlerini de belirttiler) masrafı yarı yarıya karşılayacaklarmış. Hakkımı sonuna kadar arayacağım belgeleri toplayıp gereken yerlere başvuracağım.

Bugüne kadar 3 arabam oldu, üçünde de Ford'u tercih ettim; beni en çok üzende bu... OPET'tende benzin almayacağım artık.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun, %50 iyi başlangıç birazda servisten zorlayın..

Teşekkür ederim, servisim "sağolsun" devreye girip gerekli görüşmeleri yapıyor. Arızada küçücük bir payımın olduğunu bilsem masraf olarak çıkartılan 800 TL'nin yarısını hemen öderim, ama yok. Şimdi garantili aracın ne esprisi kalıyor ki?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

garanti konusunda haklısınız.ama beni düşündüren yakıt borusu ile ne alakası varmış sorun sadece kapakta ise ki bence öyle tamamen pompacının hatası,yok deil yakıt borusunda çatlak,kırılma,bağlantı noktalarında sızıntı varsa bunun pompa ile ne alakası var tamamen montaj hatası,bence arızayı tam olarak tespit ettitrin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

garanti konusunda haklısınız.ama beni düşündüren yakıt borusu ile ne alakası varmış sorun sadece kapakta ise ki bence öyle tamamen pompacının hatası,yok deil yakıt borusunda çatlak,kırılma,bağlantı noktalarında sızıntı varsa bunun pompa ile ne alakası var tamamen montaj hatası,bence arızayı tam olarak tespit ettitrin.

Servis, kapak ve yakıt borusunun birlikte değişmesi gerektiğini söyledi. Ford Kolay Yakıt Sitemi'ne uyumsuz pompa ucunun kapağı zorladığı bu nedenle böyle arıza olabilceği belirtildi. Şimdi yazılı bir belge istedim arıza ile ilgili onu bekliyorum...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Servis, kapak ve yakıt borusunun birlikte değişmesi gerektiğini söyledi. Ford Kolay Yakıt Sitemi'ne uyumsuz pompa ucunun kapağı zorladığı bu nedenle böyle arıza olabilceği belirtildi. Şimdi yazılı bir belge istedim arıza ile ilgili onu bekliyorum...

Yakıt aldığınız istasyonunda sigortası vardır. Bu tür bir hasarı karşılıyabilirler diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.