Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

El Fren Sesi

Ömer Şahin

Soru

Merhaba,

Aracı stop ediyorum, el frenini çekiyorum ve araçtan inerken arka lastiklerin ordan gıcırtı sesi geliyor. Hatta aracı sallayınca daha çok geliyor. Adana gizerler ford servisine gittim , abi ses gelmesi normal el freni sıkınca sallantıda ses yapar dedi.Hiiç aklıma yatmadı fakat yapacak bir şey yokmuş....Focus III lerde bu ses normal mi? , sizin aracınızda da bu ses var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

hahaha ömer abi kaç kilosun araca binerken süspansiyon seviyesi baya bi değişiyor sende araçtan inmeden el frenini çekiyorsun sonra kapıyı açıp inerken garç diye bir ses neden acaba balatalar disk üzerindeki ilk sıkıştırma anında mikroskopik olarak kısmen disk yüzeyine temas etmez çünkü arada balata tozu ve dış etkenlerden kaynaklı atık katman bulunur bu katman diskin yüzeyine göre daha kaygandır

(bakın mantığınız diskin üzerinde kaygan bir madde var olarak algılamasın diskin yüzeyinde göre daha kaygan dedim)haliyle balatalar işlevini mikroskopik oranlarda yapamaz araçtan inmeden evvel diskleriniz görevini %98 oranında yerine getirir %100 verimi siz o araçtan inerken lastiğin yine farkedilmicek ölçüde dönmesi ile özellikle yokuşlarda bahsettiğiniz sesi daha çok yapar çünkü aracın ağırlığı ile yokuşta kullanılan el freni lastiğin mikroskopik dönme hareketini daha çok kolaylaştırır bu işlem ile bu atık katmanın bertaraf edilmesi sözkonusudur şimdi o dönme hareketinde sonra balatalarınız diski %100 temas etmektedir huzurla gideceğiniz yere yürümeye koyulabilirsiniz..

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Emir bu ne demek kardeşim???

küçük ebatlarda gözle görülemeyen anlamında abi :D

yani bakarak aha lastik dönüyor deme şansının olmadığı anlamında

emir hacımustafaoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

küçük ebatlarda gözle görülemeyen anlamında abi :D

yani bakarak aha lastik dönüyor deme şansının olmadığı anlamında

Biz ona buralarda mikroskopik diyoruz, ondan anlamamışım...

Eh öğrenmenin yaşı yok...!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Biz ona buralarda mikroskopik diyoruz, ondan anlamamışım...

Eh öğrenmenin yaşı yok...!

abi terziye dikiş öğretilmez doktor adamsın hatırladığımız kadar biyolojiyle anlatmaya çalışıyoruz işte affet abi :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Malesef ki artık her arabadan indiğinde o ses seni rahatsız edecek...

Ses konusunda kendimden kılını tanımazdım memnun oldum :) :) :) İşin şakası bir yana emin olun kafanıza takılacak bir durum yok ki olsaydıda bu forumda ben çoktaaan kafaya takıp tüm forum u bu konuda konuşmaktan bezdirmiştim(sorunuz :Cem abi ve diğer arkadaşlar :) )

Problem yok oldukça normal bir durum canınızı sıkmaya değmez.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses konusunda kendimden kılını tanımazdım memnun oldum :) :) :) İşin şakası bir yana emin olun kafanıza takılacak bir durum yok ki olsaydıda bu forumda ben çoktaaan kafaya takıp tüm forum u bu konuda konuşmaktan bezdirmiştim(sorunuz :Cem abi ve diğer arkadaşlar :) )

Kod adı bay ses kontrol :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

...diyorsa öyledir!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Teyp????

Ses/müzik sistemine çok kötü demek biraz haksızlık oluyor...

Daha önce 2 yıl fiesta ya bindim.Bildiğiniz gibi;trent modellerde sadece ön kapılarda hoparlör var.O bile bundan daha iyi ses veriyordu.Sİzdeki araç titanium olduğu için teyp farklı olabilir. Sesi biraz açınca kapılar zırıldamaya başlıyor.Bası 0 'a getiriyorum yine aynı. ( -)'ye düşürüyorum ses bozuluyor. Yada ben beceremedim.

İnsan kalite-kontrolcü olunca sanırım böyle oluyor.Bizdeki birazda meslek hastalığı olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İnsan kalite-kontrolcü olunsa sanırım böyle oluyor.Meslek hastalığı deyelim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

hahaha ömer abi kaç kilosun araca binerken süspansiyon seviyesi baya bi değişiyor sende araçtan inmeden el frenini çekiyorsun sonra kapıyı açıp inerken garç diye bir ses neden acaba balatalar disk üzerindeki ilk sıkıştırma anında mikroskopik olarak kısmen disk yüzeyine temas etmez çünkü arada balata tozu ve dış etkenlerden kaynaklı atık katman bulunur bu katman diskin yüzeyine göre daha kaygandır

(bakın mantığınız diskin üzerinde kaygan bir madde var olarak algılamasın diskin yüzeyinde göre daha kaygan dedim)haliyle balatalar işlevini mikroskopik oranlarda yapamaz araçtan inmeden evvel diskleriniz görevini %98 oranında yerine getirir %100 verimi siz o araçtan inerken lastiğin yine farkedilmicek ölçüde dönmesi ile özellikle yokuşlarda bahsettiğiniz sesi daha çok yapar çünkü aracın ağırlığı ile yokuşta kullanılan el freni lastiğin mikroskopik dönme hareketini daha çok kolaylaştırır bu işlem ile bu atık katmanın bertaraf edilmesi sözkonusudur şimdi o dönme hareketinde sonra balatalarınız diski %100 temas etmektedir huzurla gideceğiniz yere yürümeye koyulabilirsiniz..

Verdiğin bu detaylı bilgi için teşekkür ederim. Keşke bu anlattıklarını daha sessiz yapabilseydi.Kilo konusunda mümkünse hiç girmeyelim. :mad:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Daha önce 2 yıl fiesta ya bindim.Bildiğiniz gibi;trent modellerde sadece ön kapılarda hoparlör var.O bile bundan daha iyi ses veriyordu.Sİzdeki araç titanium olduğu için teyp farklı olabilir. Sesi biraz açınca kapılar zırıldamaya başlıyor.Bası 0 'a getiriyorum yine aynı. ( -)'ye düşürüyorum ses bozuluyor. Yada ben beceremedim.

İnsan kalite-kontrolcü olunca sanırım böyle oluyor.Bizdeki birazda meslek hastalığı olabilir.

Arka hoparlör zırıldaması, kimine göre trimlerden kimine göre hoparlörlerden, sık rastlanan bir durum ve garantiden giderilmesini taelp etmek durumundayız. Servis ayağını sürürse Otosan'a bildirerek ve hakkımızı aramamız lazım.

Titanium'larda ses sistemi aynı, bende ancak aşırı baslı parçalarda ve yüksek volümde gelen bir zırıldama var, uğraşacak fırsatı olmadı henüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.