Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak

Guest mustafa badem

Önerilen Mesajlar

@Murat Kavuk çok özür dilerim farketmedim kusura bakma. Ben aynaları taktim ama oto katlanir nasi olur alttaki aydinlatma nasi olur bilmedim. Aynalar elektriki calisti sanirim isitmada calisti. Pc ile derken ELM den kastin sanirim. Onlara bakarim hangi rakama denk geliyo. Simdi tekrar gidiyorum aynalar farkli diye ya ikiside kör nokta ikazli olacak yada ikazsiz bakalim hangisi denk gelecek. kusura bakmayin başınızı agrittim.

@Murat Kavuk sagdakini geri verdim (kor nokta uyarili olan) soldakiyle ayni yaptım.. Yoksa farkli farkli batacakti gözüme. Bakalim birazdan montaj yapmaya calisacam. Beni düşündüren üzerindekinden beyaz kapagi nasil sokecem?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Murat Kavuk Hocam aynaları montajını yaptım. Katlanırı nasıl yapayım size sormadan dokunmayım dedim. Şimdi kapının orasını söktüm. Modül dediğinizi gördüm kablolara baktım. Modül ile sket arasında 8 pin için kablo var. Asıl dikkatimi çeken modülden çıkan ekstradan 2 pin var ama onlarla alakalı bir kablo yok. Hangisi hangisinin çözemedim. Soldakinde 8 pin var resimlerde gördüğün bunlarda otomatik katlanırda  var sanırım ama bunu aktif etme durumu  pcden mi yoksa araya bir swicth gibi birşeymi koymam mı gerekiyor? Resimleri atacağım telden tapatalkla...

20151204_202303_resized.jpg

20151204_205912_resized.jpg

20151204_205926_resized.jpg

20151204_205936_resized.jpg

20151204_210149_resized.jpg

20151204_210200_resized.jpg

20151204_210221_resized.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam 85, 87 ve 144 bunlarla ilgili görünüyor. 85 için benim arabada "retractable mirrors" demiş, anlamından emin değilim, belki katlanan ayna için kullanılıyordur. 87, ayak aydınlatma. 144'de ayna ısıtma. Boştaki pinlerin numarasını söyleyebilirseniz, yorum yapabilirim. Önceki sayfada tesisat şeması vardı, oraya göre kontrol edebildiniz mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 6 Aralık 2015 01:52:23, Murat Kavuk said:

Hocam 85, 87 ve 144 bunlarla ilgili görünüyor. 85 için benim arabada "retractable mirrors" demiş, anlamından emin değilim, belki katlanan ayna için kullanılıyordur. 87, ayak aydınlatma. 144'de ayna ısıtma. Boştaki pinlerin numarasını söyleyebilirseniz, yorum yapabilirim. Önceki sayfada tesisat şeması vardı, oraya göre kontrol edebildiniz mi?

Retractable mirrors aynen dediğin gibi katlanır ayna demek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim mantigima göre bu is olacak. Hersey hazir kablo cekili. bos olan pinler 9 ve 10. bunlarda sanirim kör nokta olanlar. Simdi elm ile açacağım bunlari. Birde kumandadan nasil kapaniyor? Iceriden biliyorum sanirim. Birde ayna alti isigi 87. mi? Turkiyeye donunce olacak inanıyorum. Eger bunlar aracinda full olan bir kulkanici bu kablo girisini ve ayna girisini cekebilirse cok daha iyi olur. Teşekkürler

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bende konunun takipçisiyim fakat benim işim hiç olmayanlara göre daha kolay benim aracım titanyum sağ yan aynam kırıldı tamir ettirdim ama çok kötü görünüyor yani düzgün olmadı o yüzden yenisi ile değiştiricem galiba bu çok basit birşey ama tam olarak nerden parça temin edeceğim ve nasıl yapacağım bilmiyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

43 dakika önce, Kamil Çalışkan said:

Arkadaşlar bende konunun takipçisiyim fakat benim işim hiç olmayanlara göre daha kolay benim aracım titanyum sağ yan aynam kırıldı tamir ettirdim ama çok kötü görünüyor yani düzgün olmadı o yüzden yenisi ile değiştiricem galiba bu çok basit birşey ama tam olarak nerden parça temin edeceğim ve nasıl yapacağım bilmiyorum 

Forumda Er-ol Otomotiv var, onlara sorun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak olarak değiştirdi
  • Misafir, bu konuyu kilitledi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.