Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak

Guest mustafa badem

Önerilen Mesajlar

2 saat önce, Turhan Atasoy yazdı:

Teoman hocam,ben hala modül aramaktayım,tavsiye ettiğin yerde yoktu,bir yurtdışı sitesinde şu üstte verdiğin seri noların sonu BH ile biten buldum sol-sağ olarak,geri kalan rakamlar aynı,sorun olurmu sence?

--3 dakika sonra eklendi--

Şu şekilde..

DSC_0441.JPG

B?, ? işareti yerine gelenlerin hepsi uyar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

@Murat Kav. @Teoman S. üstad'lar selam.Bugün oto.katlanır ayna aldım,kutunun üzerinde ithalatçı firmanın bir uyarısı dikkatimi çekti.

"SOKET BAĞLANTISININI YAPTIKTAN SONRA ARAÇ İÇERİSİNDEKİ KUMANDAYI KULLANARAK KATLAYIN,AKSİ DURUMDAKİ MONTAJ HATALARINDAN KAYNAKLANAN ARIZALAR FİRMAMIZ TARAFINDAN KARŞILANMAYACAK"diye.

Burada ne demek istenmiş,konudan anladığım kadarıyla bu işlem içerideki kumanda paneli değiştirilmedende oluyo,ve sadece manuel olarak AÇMA/KAPATMA yapamıyoruz,ki bu benim için çok önemli değil.Sanırım bu genel bir uyarı ve üreticinin ürettiği tüm oto.katlanır aynalara bu uyarıyı koyuyor,ve bazı modellerde araç kumandasından kapanma olmadığı için böyle bir genelleme kullanmışlar,yani buradaki uyarının temel amacı aynayı elle değilde elektronik olarak komutla kapatın diyor,yanılıyomuyum?

IMG_2107.JPG

--1 dakika sonra eklendi--

Resim ters oldu,kusura bakmayın?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynen doğru anlamışsınız. Ayna katlama motoru olduğu için zarar vermeme adına yazmış olabilirler. Birde içerdeki kumandaya ufak bir operasyonla -içerden katlanır- duruma getirilebilir. Bunu @Sarp D. Uygur a sorun yardımcı olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Teoman S. yazdı:

Aynen doğru anlamışsınız. Ayna katlama motoru olduğu için zarar vermeme adına yazmış olabilirler. Birde içerdeki kumandaya ufak bir operasyonla -içerden katlanır- duruma getirilebilir. Bunu @Sarp D. Uygur a sorun yardımcı olur. 

Teşekür ederim.Benim birde ufak bir yardıma ihtiyacım olacak ELM'ile aktivasyon için,Teoman bey siz sanki bizim taraflardaydınız,(Beylikdüzü)mümkünmüdür bir el atmanız,yada müsait değilseniz Beylikdüzü ve civarı bana kim yardımcı olabilir?Hafta sonu yapmayı planlıyorum,işimden müsait olursam.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, Sarp D. Uygur yazdı:

Aynaların katlanabilmesi için modülü "orijinal kapı modülü" olarak mı aldınız yoksa "harici ayna katlama modülü" olarak mı aldınız?

Orjinal modül aldım Sarp bey,konuda bahsedildiği gibi BV6N-14B531-BH ve BV6N-14B533-BH

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Turhan Atasoy yazdı:

Bana özelden bir tel.no vermeniz mümkünmüdür.Ben aslında montajı hafta sonu yapmayı planlıyorum(hafta içide olabilir),aktivasyonu siz ne zaman uygun olursanız yaparız.

Sorun değil iletirim. Ben eğer uçuşta bir değişiklik olmazsa Cuma öğleden sonra müsait olurum. Yanlız konuyu araştıralım elm den hangi sıralardı onları unuttum ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...
3.11.2017 - 23:56 tarihinde, Teoman S. yazdı:

1-Yan sanayi katlanırken biraz ses yapıyor. İleride ne olacağı belli olmaaz.Birebir  kendi kapaklarınız uyar.

2-Eğer anahtara bastığınızda katlanıyorsa vardır :D Kodlar sağ ve sol olarak değişiyor.

DDM: BV6N 14B531 BF-şöför

PDM: BV6N 14B533 BF-yolcu tarafı modül. Çıkmacılarda bulursunuz.  Şaselere gerek yok. Birde cam tetiği almalısınız (tabi isterseniz)

En son elm den açılacak.

Merhaba size bir sorum var benim aracım Focus 2014 titanium bu araca katlanır aynada aldım ve şöför kapısındaki cam açma parçasınıda buldum taktıktan sonra ayna hareket ediyor ama katlanır ayna özelliği çalışmıyor ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilirmisiniz ? Elm kablosu ile açılması için ankarada kim yardımcı olabilir ?

Ahmet M tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.