Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak

Guest mustafa badem

Önerilen Mesajlar

18.11.2016 - 13:29 tarihinde, Sarp D. Uygur yazdı:

İki yere haber bıraktım bakalım.bugun dönüş bekliyorum. Ona göre bende haber vereceğim.

Sarp erol otomotivden temin ettim. :) Daha güzel ve orjinal oldu :) 

Sıradaki iş ayak aydınlatma :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

@Sarp D. Uygur hocam bende aracıma katlanır ayna uygulaması yapmayı planlıyorum, aynalar ve modülü çıkma olarak alacağım fakat aklıma takılan nokta sizin resimlerinizde de gördüm tetik değiştirmemişsinzi, değiştirmek gerekli mi değil mi? Bu söküp takma işlemleri sonrasında sadece elm ile aktif etmek yeterli olacak mıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben ayrı bir tetik alarak aracın kendi di cam düğmelerinin oraya monte ettim. Ayrıca orijinal kapı modüllerini kullanmadım, harici tek bir modül aldım onunla yaptım. Dolayısıyla elm ile işi yok benimkinin. Siz orjinal kapı modüllerini alırsanız eğer aynaları ve modülleri değiştirip elm ile ayarlarını yapacaksınız o kadar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus Mk3 Katlanır Ayna Takmak olarak değiştirdi

@Sarp D. Uygur bey bu durumda tetiğin katlanır özelliğe sahip ekstra tuşlı olup olmaması farketmiyor değil mi, ben orjinal katlanır tuşlu tetik olmazsa katlama özelliğini aktifleştiremem diye düşünmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ozan Sayın yazdı:

@Sarp D. Uygur bey bu durumda tetiğin katlanır özelliğe sahip ekstra tuşlı olup olmaması farketmiyor değil mi, ben orjinal katlanır tuşlu tetik olmazsa katlama özelliğini aktifleştiremem diye düşünmüştüm.

Tetiğin olup olmaması aynanın kumandadan katlanmasını engelleyen bir durum oluşturmuyor,sadece içerden aynaları kapatamazsınız o kadar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

Selam,arkadaşlar katlanır ayna montajı yapıcam fakat konuya vakıf olanlara birkaç sorum olacak:

1)Aynaları yan sanayi almayı düşünüyorum(SPJ marka,italyan malıymış)

a)Bu aynalar bana sorun çıkartırmı-ileriye dönük bozulma v.s

b)Aracın orjinal ayna kapaklarını kullanmayı planlıyorum bunlarla,boyama işi felan çıkmasın diye,benim orjinal kapaklar bunlara uyarmı?

2)Aracım 2014 model Titanium paket.

a)Benim araçta acaba kapı modülünde katlanır ayna özelliği varmıdır,zira KONUDA yapanların hepsi düşük paketli araçlar

b)Yoksa eğer bu modülü nereden temin edebilirim,satan yada satanı bilen varmı aranızda.

c)Katlanır ayna özelliği olan modül'ün seri nosu'nu verebilirmisiniz(birkaçtaneise hepsini yazabilirmisiniz)?

Son olarak acaba aracın şase nosu felen girilerek bahsi geçen modül benim arçta varmıdır kontrolü yapılabilirmi,zira sırf onu kontrol etmek için kapı döşemesini sökmek istemiyorum...

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekürler....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Selam,arkadaşlar katlanır ayna montajı yapıcam fakat konuya vakıf olanlara birkaç sorum olacak:

1)Aynaları yan sanayi almayı düşünüyorum(SPJ marka,italyan malıymış)

a)Bu aynalar bana sorun çıkartırmı-ileriye dönük bozulma v.s

b)Aracın orjinal ayna kapaklarını kullanmayı planlıyorum bunlarla,boyama işi felan çıkmasın diye,benim orjinal kapaklar bunlara uyarmı?

2)Aracım 2014 model Titanium paket.

a)Benim araçta acaba kapı modülünde katlanır ayna özelliği varmıdır,zira KONUDA yapanların hepsi düşük paketli araçlar

b)Yoksa eğer bu modülü nereden temin edebilirim,satan yada satanı bilen varmı aranızda.

c)Katlanır ayna özelliği olan modül'ün seri nosu'nu verebilirmisiniz(birkaçtaneise hepsini yazabilirmisiniz)?

Son olarak acaba aracın şase nosu felen girilerek bahsi geçen modül benim arçta varmıdır kontrolü yapılabilirmi,zira sırf onu kontrol etmek için kapı döşemesini sökmek istemiyorum...

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekürler....

1-Yan sanayi katlanırken biraz ses yapıyor. İleride ne olacağı belli olmaaz.Birebir  kendi kapaklarınız uyar.

2-Eğer anahtara bastığınızda katlanıyorsa vardır :D Kodlar sağ ve sol olarak değişiyor.

DDM: BV6N 14B531 BF-şöför

PDM: BV6N 14B533 BF-yolcu tarafı modül. Çıkmacılarda bulursunuz.  Şaselere gerek yok. Birde cam tetiği almalısınız (tabi isterseniz)

En son elm den açılacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Teoman S. yazdı:

1-Yan sanayi katlanırken biraz ses yapıyor. İleride ne olacağı belli olmaaz.Birebir  kendi kapaklarınız uyar.

2-Eğer anahtara bastığınızda katlanıyorsa vardır :D Kodlar sağ ve sol olarak değişiyor.

DDM: BV6N 14B531 BF-şöför

PDM: BV6N 14B533 BF-yolcu tarafı modül. Çıkmacılarda bulursunuz.  Şaselere gerek yok. Birde cam tetiği almalısınız (tabi isterseniz)

En son elm den açılacak.

Teşekür ederim Teoman bey,elleriniz dert görmesin :) Yani benim araçta yoktur bu modüller değilmi,doğrumu anladım,boşuna heveslendim :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Turhan Atasoy yazdı:

Teşekür ederim Teoman bey,elleriniz dert görmesin :) Yani benim araçta yoktur bu modüller değilmi,doğrumu anladım,boşuna heveslendim :) 

Rica ederim.  Şimdi sizin araç otomatik sanırım. Manuellerde var. Dediğim gibi kapı döşemesini sökün ya da etisten bakın modüllere. Büyük ihtimalle yok.  Dediğim parçaları bulun, ayna alın cam tetiği ayarlayın gerisi pc ...

--0 dakika sonra eklendi--

Modül var ama katlanmayan ayna modülü.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
03.11.2017 - 23:56 tarihinde, Teoman S. yazdı:

DDM: BV6N 14B531 BF

PDM: BV6N 14B533 BF

Teoman hocam,ben hala modül aramaktayım,tavsiye ettiğin yerde yoktu,bir yurtdışı sitesinde şu üstte verdiğin seri noların sonu BH ile biten buldum sol-sağ olarak,geri kalan rakamlar aynı,sorun olurmu sence?

--3 dakika sonra eklendi--

Şu şekilde..

DSC_0441.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.