Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Laptop Tavsiyesi

Önerilen Mesajlar

23 dakika önce, Kutluhan A. said:

Benim modelimde bu pek bir fark olmaz herhalde. Biliyorsunuz güvenlik bandımız yok o konuda problem yok. Diyelim tornavidayla usulca hiç iz bırakmadan açtınız. Fakat içerde bunu belli edebilecek bir şey olabilir onu şuan bilemiyorum. O riske girmeyin derim ben. Bende çift kapak var sizinki bütünse bu iş daha zor olabilir. Bence biraz daha sabredin Ankaraya yolunuz düşerse serviste taktırırsanız içiniz rahat olur. 

Çift kapak olunca servis açabilirsiniz dedi. Neyse, yazın Ankara ve İstanbul'a yolum düşecek gibi. Kocaeli'de servis olsa daha rahat olurdu benim için ancak yokmuş. Orada uğrayacağım epey yer vardı. Arada bilgisayarı da hallederdim. Teşekkürler bilgiler için.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende de N550 var, hatırlamıyorum ama vidalarda büyük ihtimalle yapıştırıcı vardır o kadar tereddüt ediyorsanız bide bundan alıp tekrar sürebilirsiniz vidalara. Ben direk söküp taktım.

http://www.hepsiburada.com/loctite-243-orta-mukavemetli-vida-sabitleyici-10-ml-pm-otlct243-10

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Benim Sony Notebook pek yavaş kaldı.

Çok büyük olayan ikisi bir arada düzgün bir alete ihtiyacım var, sağlam ve taşınabilir olmalı.

Mesela Asus Zenbook UX360UAK serisi hoş görünüyor.

Aklı erenler tavsiyede bulunur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Cem Boneval yazdı:

UX360UAK

Öncelikle fiyatları bilmiyorum ama pahalıymış. 

U serisi gücü düşük tutulmuş seri (pil için) hq vs daha iyi olur. 

Ram bir tık daha yüksek olsa daha iyi ama 8 de yeter, eğer aynı anda fazla işlem yapmıyorsan abi. 

Asusu severim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim Sony Notebook pek yavaş kaldı.
Çok büyük olayan ikisi bir arada düzgün bir alete ihtiyacım var, sağlam ve taşınabilir olmalı.
Mesela Asus Zenbook UX360UAK serisi hoş görünüyor.
Aklı erenler tavsiyede bulunur mu?

SSD upgrade ile hayata dönebilir abi [emoji4] bu ortamda masrafa gerek yok kanaatindeyim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

SSD upgrade candır. Evvelsi gün OCZ 240gb aldım Vatandan 366/6 taksit. 2011 early  macbookpro tekrar hayata döndü. Apple neredeyse desteği kesecek ben sıkıntısız mutlu mesut kullanıyorum 6 yıllık bilgisayarı. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağlam kısmı ne kadar dikkatli olduğunuza göre değişir abi, bu devirde sağlam elektronik cihaz kaldı mı şüpheliyim ben. Bayadır laptop'lara bakınmıyorum Ozan'ın bilgileri daha günceldir de genelde ne için kullanıcan abi?

Bunlarda genelde ayrı ekran kartı olmuyor, ama bütünleşik olan yeterli olur çoğu zaman. Bir de rakipleirne bakmak lazım, sanırsam lenovo yoga'lar var alternatif olarak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

32 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

genelde ne için kullanıcan abi

Ofis uygulamaları ve basit fotoğraf işleme ve paylaşma. 

Ve tabii internet ve "exchange" ortamı.

WRC ve WRX için global bir görevim olabilir, o zaman da aynı işlemleri sahada ve batarya ile yapmak durumunda olurum. 

Yani pil ömrü de fena olmamalı.

No games whatsoever!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

WRC ve WRX için global bir görevim olabilir, o zaman da aynı işlemleri sahada ve batarya ile yapmak durumunda olurum. 

No games whatsoever!

O zaman şu anki laptop'ın tam marka modelini rica edeyim abi, bunlar için yeni laptop almaya değmez bence, sdd+ram upgrade, üzerine araştırıp laptoplar için olan powerbank ya da eskisinin extended yedek bataryası daha "mantıklı" olur.

Tabi biraz önce 16 gb daha ram siparişi vermiş biri olarak mediamarkt ya da benzeri teşhir ürününün bol olduğu bir yere gidip dokunma hislerini/kullanışlılıklarını karşılaştırarak markaya karar verdikten sonra aynı serinin yine uzun pil ömürlü bir kaç alt modelini tercih etmeyi önerebilirim. Tabi bunda da sorularımız: kaç inch olmalı, minimum kaç saat batarya ömrü olmalı, ağırlık ve boyutlar ne kadar önemli, bir de katlanabilir olması zorunlu mu?

daha da detaya girersek hangi fotoğraf işleme programları?

bir öneri isteyip bir cevap almayı uman insanlara bu kadar soru sormak bence yanlış da bunları bilmeden verilen cevaplar bence daha da yanlış :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Cem Boneval yazdı:

No games whatsoever!

Bunların tam adresi :P 

Bu arada ben olsam win kısmında Dell veya Asus alırdım ama öncesinde menteşe sorunları var mı diye kesin bakardım. 

MacBook Pro MF839TU/A

H.burada

http://www.teknolojipazar.com/apple-nb-macbook-pro-mf839tua-i5-27-8g-128ssd-13-gumus

https://www.morhipo.com/kampanya/detay/19714589/62709/apple-macbook-pro-13-dc-i5-2-3ghz-8gb-128gb

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Mertcan Çelik yazdı:

bu kadar soru sormak bence yanlış 

İşi yokuşa sürerek kaçamazsın

Bendeki bu.

Taleplerin:

<14 inch

Convertible (öğrencilerle çalışırken tablet gibi kullanmam gerekiyor)

Batarya ömrü 4 saat gibi yeter

Görüntü için ACDSee 10 Pro kullanıyorum. Photoshop gibi zorlayan bir program değil. 

500 GB disk kapasitesi yeter. 

Ekran kartı önemsiz oyun merakım yok. 

Hafif olması (<2 kg) iyi olur. 

Başka?

--9 dakika sonra eklendi--

Teşekkürler @Yakup Çağatay ama Apple kullanmam. Kesin ve son kararım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de Apple öneresim gelmişti de vazgeçmiştim ne gerenk var diyerekten. Adaylar arasında Asus Zenbook, Dell inspirion ve Lenovo Yoga var.

Önerdiğin model için şurada çok güzel bir inceleme var abi:

https://www.ultrabookreview.com/11810-asus-zenbook-ux360ua/

Bu adam direkt en alınasılar arasında 2. sıraya koymuş, ilk sırada HP Spectre x360 13 var, ben hp'yi narin bulduğum ve fiyat farkı çok olduğu için eledim, Lenovo Yoga 900 var, ciddi benzer özelliklerde, SSD'si biraz daha küçük ama bu devirde 64 gb usb 3.0 belleklerin gayet küçük ve kullanışlı olduğu düşünülürse ya da upgrade durumuna bakılırsa olabilir gibi duruyor. Yurtiçi yurtdışı yorumlarına biraz daha bakınmak gerek, uzun vadeli kullanımda menteşelere ne oluyor meraktayım ben de.

sayende de bu kadar detaylı inceleyen bir site de bulmuş oldum abi :kıhkıh:

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28.09.2017 - 15:09 tarihinde, Cem Boneval yazdı:

İşi yokuşa sürerek kaçamazsın

Bendeki bu.

Taleplerin:

<14 inch

Convertible (öğrencilerle çalışırken tablet gibi kullanmam gerekiyor)

Batarya ömrü 4 saat gibi yeter

Görüntü için ACDSee 10 Pro kullanıyorum. Photoshop gibi zorlayan bir program değil. 

500 GB disk kapasitesi yeter. 

Ekran kartı önemsiz oyun merakım yok. 

Hafif olması (<2 kg) iyi olur. 

Başka?

--9 dakika sonra eklendi--

Teşekkürler @Yakup Çağatay ama Apple kullanmam. Kesin ve son kararım. 

i7 son derece gereksiz. i5 fazlasıyla yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Ozan Kar yazdı:

i7 son derece gereksiz. i5 fazlasıyla yeterli.

Bu trollemeyi yapmaktan kendimi alıkoyamayacağım: "Tut ki gerekti" :kop:

senin kaç gb ram'in vardı ve de yetiyor mu?

--17 dakika sonra eklendi--

Şurayı okurken öğrendiklerim ve önereceklerim:

https://www.notebookcheck.net/Face-Off-Lenovo-Yoga-3-Pro-13-vs-Asus-Zenbook-UX360CA-vs-Dell-Inspiron-13-7359.168256.0.html

-Lenovo ve Asus, nalet Apple'a mı özenmişlerdir nedir, ramleri lehimlemiş, yani sonradan daha çok ram isterim malesef ki yok.

-Asus iyi güzel de ekranına dair olumsuz yorumlar gördüğüm 2. veya 3. inceleme bu, fırsat/imkan varsa kesinlikle ekranına bakmalısın abi fotoğraf işleyeceğin öngörüldüğünde. Diğerleri ile karşılaştırıldığında yine hiç fena değil de dış mekan kullanımı ve parlaklıkla ilgili olumsuz bir kaç yorum var malesef.

-Asus'taki en büyük sorun tablet modunun devreye girmeme sorunu imiş. Amazon'da filan adamlar isyan etmişler, 2-3 kere sıfır laptop ile değiştirmesine rağmen sorunu çözülmeyenler var. O işten çekindim açıkçası.

-Dell Inspiron 5378, Lenovo Yoıga 510-520, Hp Pavilion X360 fiyat olarak daha düşük, 3000 tl civarı olan alternatifler ancak hiç birinde SSD yok

Tüm özellikleri aynı olmasına rağmen ürün kodlarındaki farklılık sebebiyle fiyatı fark edenler var Asus'ta onu tam çözemedim bakınacağım.

Özetle Lenovo Yoga 710 ile Asus UX360UAK, Lenovo mu Asus mu dedikten sonra Lenovo'nun 720'sine 900'üne filan da bakılabilir de bu seviyede SSD boyutu haricinde işimize yarar bir değişiklik göremedim ben. Bir de Asus'ta Bluetooth yok. Evet, bluetooth'suz araba kalmadı hala laptop'a bluetooth koymuyorlar, yıl olmuş 2017...

Bir de 256gb ssd'de 210 512gb ssd'de 420gb aktif kullanılabilecek yer vardır. Bunun da kabaca 50'si windows'a gitse, ki Ozan windows 10 kullanan biri olarak doğrulasın bunu, benim windows 7 27 gb alıyor, driver'lar onlar şunlar bunlar derken temel zımbırtıların en fazla 50 alacağını varsayıyorum, bu da geriye 160-370gb kullanılabilir yer bırakır. Ben usb/external taşımam kesinlikle diyorsan abi içindeki ssd'yi değiştirmenin zorluğu ve garantiye etkisine bakmak lazım lenovo seçersek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.