Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Paylaşımlık Videolar !!!

Tolga Başaran

Önerilen Mesajlar

Bu da:

Batılının Türkiye'ye bakışı hep aynı.. Her videoda hep aynı klişe öğeler. Camilerden, kara kara adamlardan, başörtülü kadınlardan, orta doğu temalı kıyafetli satıcılardan mütevellit bir İstanbul. Çekimler güzel olsa da genel olarak videodan zerre hoşlanmadım. 

Bu arada esmer insanlar ve başörtüsü ile alakalı bir şikayetim yok yanlış anlaşılmasın. Benim kastım her videoda aynı klişe öğelerin kullanılması.

Liam Neeson'un Taken filminde, James Bond Skyfall filminde bi de şu Jackie Chan'in filminin ismini unuttum onda filan kullanılan mekanlara bakın, nerde İstanbul'un it kopuk dolu mekanları var oralar kullanılıyor. Elbette bunlar İstanbul tanıtımı için yapılmamış ama genel olarak hep aynı şeylerin olması bize olan bakışı ortaya koyuyor. Elin kör cahil Amerikalısı da hala seni deveye biniyor zannediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Batılının Türkiye'ye bakışı hep aynı.. Her videoda hep aynı klişe öğeler. Camilerden, kara kara adamlardan, başörtülü kadınlardan, orta doğu temalı kıyafetli satıcılardan mütevellit bir İstanbul. Çekimler güzel olsa da genel olarak videodan zerre hoşlanmadım. 

Bu arada esmer insanlar ve başörtüsü ile alakalı bir şikayetim yok yanlış anlaşılmasın. Benim kastım her videoda aynı klişe öğelerin kullanılması.

Liam Neeson'un Taken filminde, James Bond Skyfall filminde bi de şu Jackie Chan'in filminin ismini unuttum onda filan kullanılan mekanlara bakın, nerde İstanbul'un it kopuk dolu mekanları var oralar kullanılıyor. Elbette bunlar İstanbul tanıtımı için yapılmamış ama genel olarak hep aynı şeylerin olması bize olan bakışı ortaya koyuyor. Elin kör cahil Amerikalısı da hala seni deveye biniyor zannediyor.

Ağzın bal yesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çünkü senin Batıya pazarlayacak bir başka kültürün yok...otantikliğin dışında ki...ne sanat ne edebiyat ne müzik ne de başka birşeyin var...o yüzden bence klişeler hep aynı bence....

Kesinlikle doğru. Ama bence otantik de değiliz işin garibi.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben yine de....ezan sesiyle açılan sekanslara bayılıyorum filmler de kim ne derse desin...

Abi ona birşey dediğim yok da ezan sesiyle açılıp, boğazla devam eden sekanslar yerine, ezanla açılıp it kopuk mekanların, tinercinin, itin uğursuzun olduğu mekanlarla devam edince ulan burası İstanbul mu Fas'ın Cezayir'in gettoları mı demeden edemiyor insan...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki şöyle yapalım Alperen...Kızılaydan çıktın sıhhiyeye geldin bir tık öteki resmen başka bir uygarlığa aitmiş gibi hiç gelmedimi sana...İstanbulda Nişantaşından geç taksime Birleşmiş Milletler gibi değilmi...İzmir Alsancaktan geç Basmaneye afrika ülkesine geçmiş gibi olursun,konuşulan diller,insanlar,kılık kıyafetler tamamen değişir hatta oraya ait olmamanın huzursuzluğuyla dolaşırken kendi şehrinde bile yabancı bir ülkedeymiş gibi sanki uygarlıkla yeni tanışmış bir ülkeyi geziyor gibi hissedersin...Bu usa yada diğer Avrupa ülkelerinde de öle ama onlar diğer kültürel zenginliklerini satmayı pazarlamayı biliyor...Örnegin Cem Beyin toskanasındaki bağ resmi ne kadar güzel değilmi gel ben sana Alaşehirde öyle bağlar ve bağ evleri gezdireyim delirirsin ama işte öle....Algılarımızla oynandığı için birtürlü dibimizi göremiyoruz...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Tevfik,sevgili abim aynı şeyden bahsediyoruz aslında.. o yerler bize ait değil demiyorum ki, olmayan bir yeri İstanbul diye göstermiyor adam elbette. Gösterdiği yer de İstanbul. ama nedense adam illa oraları gösteriyor. "aha İstanbul burası" diyor. Ana karakterin karşılaştığı her tip mafya, it kopuk, puştun arsızın önde gideni. 

Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bu tip hareketler olmuyor   :muha:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.