Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Telefon Önerisi

Önerilen Mesajlar

Alperen kararını kendin ver. Herkesin taptığı bayıldığı S3ün ekranı beni çok rahatsız ediyor inan 2 dakkkadan fazla bakamıyorum.

Tek sözüm One X alacaksan onun yerine OneX+ tercih et olurdu.

Abi zaten s3'ü en sona yazdım.. çok da gönlüm yok esasında.. one x+ geldi mi Türkiye'ye? bikaç yere baktım yoktu da.. biraz daha bakayım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LG değerlendirilmesi gereken bir seçenek kuşkuuz.

Bu üçlüde yapısal olarak en başarılı olan HTC.

Androide giydirilen elbise açısından en şık yine HTC, ancak LG geri kalmıyor ve işlevselliği daha ön planda, Samsung'a alışamadım.

Performans farkları ölçülebilir ama hissedilebilir mi emin değilim, web kullanımı dışında LG bir nebze geri kalıyor.

Fiyat/kalite oranı açısından en cazip olan model.

Servis ve dayanıklılık konusu benim için bir bilinmez.

Bir de müzik/raydo ses kaltesi konusunda (kulaklık - hoparlör fark etmiyor) çok ciddi eleştiriler okudum, denemen lazım.

One X+ gelirse de fiyatı üzer.

One S iki çekirdek olmasına rağmen hızlı ve hesaplı bir makine, bir bakılmalı.

HTC bellek kartı takılmasına ve pil değişimine izin vermiyor bu arada.

Zor seçim, ancak hepsi pahalı satılıyor bence.

i5 yurt dışından 700 Avroya geldi, düşün artık!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar şu 3 telefon arasında kaldım:

LG Optimus 4XHD

HTC One X

Samsung Galaxy S3

Fiyat açısından LG'ye daha yakın gibiyim ama yine de tavisyelere açığım.

Aslında Almanya'dan alacaktım bu cihazı. 800 tl civarına geliyordu. Burda şuan en ucuz 1200 TL.. ama en son Bimeks, web kampanyası ile 900'e satmış, belki yine yapar diye almadım. ayrıca garantisiz olacak olması da düşündürdü.

Yeni Nexus 4 vardı. o da 900 civarına geliyordu. Sırf Fm radyo yok diye almadım. çünkü çok sık kullanıyorum..

sonuç olarak yukarıdaki telefonlar açısından önerilerinizi bekliyorum..

Bence LG alma. yazılım ve güncelleme anlamında çok sorunludur. Hatta incelemelerde vs bile LG'nin yaptığı gibi yapacak firma değildir vs diye konuşuluyor bazen.

HTC one X çok güzel telefon ama pil konusu sıkıntılı bence. Biraz fazla kurcalarsan akşamı göremezsin. Telefon gibi kullanırsan problem olmaz. Fakat günü birlik ofis dışındasın, toplantıdasın falan zor durumda bırakabilir. One X+ gelmek üzere. Pil konsunda biraz daha iyi. Ama bu telefonların tamamı dikkatli kullanmazsan akşamı zor görür. S3'de dahil. HTC için genel olarak olumlu düşünüyorum. Ama orjinal aksesuar, kılıf, ekran filmi vs bulma konusu sıkıntılı. Bu konuda Samsung ciddi atak yaptı. Apple gibi istediğin aksesuarı bulabilirsin. One X 32gb hafızalıdır. 25gb kulllanabilirsin.

Samsung güzel telefon bence. Yeni gelen Jelly Bean güncellemesi tam oturmadı, arkasından update gelmek üzere ve güncellenecek. Pil olarak One X'in bir tık önünde. Ayrıca istersen yedek pil yanında taşıyarak kullanma imkanı var. HTC'nin pili çıkartılamıyor. Ben olsam S3 alırdım sanırım. Kasa kalitesi HTC'nin gerisindedir. Ama çok çok kötü gelmedi bana.

Bu arada iphone 5 veya 4s de düşünülebilir.

Ayrıca göreceli büyüklük faktörü sana uygun gelirse Samsung Note 2 yazılım ve donanım olarak şu anda zirvede. Ben gidip elime alıp baktım, büyük ama kullanılmaz gelmedi bana.

Son çıkan LG Nexus donaım ve yazılım olarak iyi bir cihaz. Ancak Türkiye'ye resmi olarak gelmeyen bir telefon arıza, kılıf, şarj cihazı vs konularda sıkıntı yaratabilir.

Samsung'u bilmiyorum ama HTC uluslararası garantiye sahip. Grey markettten aldığın cihazı düzgün kayıt ettirirsen (kayıt durumunu kontrol ediyorlarmış) 1 yıl (cihaza göre 2 yılda oluyor) KVK garantisi var. Yeter ki cihaz yurt dışı operatör cihazı olmasın. Sanırım Samsung'da böyle bir uygulama yapıyor.

HTC One S iyi telefondur. Ama fiyatı One X'e yakın sanırım. HTC one X+ henüz gelmedi. Bekleyeni çok . Ama önemliyse senin için biraz ara model olma durumu var. HTC Droid DNA (Deluxe) ismiyle çıkmış bir telefon var. Ekran çözünürlüğü yüksek(1920*1080), 2gb ram var ve işlemci hızlı. Ancak pili 2020 mAh ve sd kartsız 16gb geliyor. Bu iki noktanın global çıkacak dlx versiyonda düzeltileceği konuşuluyor. Çıkması 2-3 ay alabilir. Fakat One X+ bekleyenler bunu duyunca almaktan vazgeçtiler. :)

Umarım aklın daha fazla karışmıştır. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

LG değerlendirilmesi gereken bir seçenek kuşkuuz.

Bu üçlüde yapısal olarak en başarılı olan HTC.

Androide giydirilen elbise açısından en şık yine HTC, ancak LG geri kalmıyor ve işlevselliği daha ön planda, Samsung'a alışamadım.

Performans farkları ölçülebilir ama hissedilebilir mi emin değilim, web kullanımı dışında LG bir nebze geri kalıyor.

Fiyat/kalite oranı açısından en cazip olan model.

Servis ve dayanıklılık konusu benim için bir bilinmez.

Bir de müzik/raydo ses kaltesi konusunda (kulaklık - hoparlör fark etmiyor) çok ciddi eleştiriler okudum, denemen lazım.

One X+ gelirse de fiyatı üzer.

One S iki çekirdek olmasına rağmen hızlı ve hesaplı bir makine, bir bakılmalı.

HTC bellek kartı takılmasına ve pil değişimine izin vermiyor bu arada.

Zor seçim, ancak hepsi pahalı satılıyor bence.

i5 yurt dışından 700 Avroya geldi, düşün artık!

her yazdığına kesinlikle katılıyorum. S3'te dediğim gibi gönlüm yok sırf çeşit olsun diye yazdım.

Tüm bu artı ve eksiler yanyana konulduğunda yine gönlüm LG'den yana gibi. Tabi fiyat etkisi bunda çok büyük.. Eşimde de LG P970 Optimus Black var, gayet dayanıklı bir cihaz.. Ankara'da da servisi oldukça merkezi bir yerde. Kendine ait bir servisi var Samsung gibi.

Pahalılık konusunda haklısın, dedim ya, LG'nin o cihazı Almanya'da MediaMarkt ve Saturn'de 349 Euro...

İphone 5'i kuzenime aldık Oberhausen'da Apple Store'dan. 679 Euro..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence LG alma. yazılım ve güncelleme anlamında çok sorunludur. Hatta incelemelerde vs bile LG'nin yaptığı gibi yapacak firma değildir vs diye konuşuluyor bazen.

HTC one X çok güzel telefon ama pil konusu sıkıntılı bence. Biraz fazla kurcalarsan akşamı göremezsin. Telefon gibi kullanırsan problem olmaz. Fakat günü birlik ofis dışındasın, toplantıdasın falan zor durumda bırakabilir. One X+ gelmek üzere. Pil konsunda biraz daha iyi. Ama bu telefonların tamamı dikkatli kullanmazsan akşamı zor görür. S3'de dahil. HTC için genel olarak olumlu düşünüyorum. Ama orjinal aksesuar, kılıf, ekran filmi vs bulma konusu sıkıntılı. Bu konuda Samsung ciddi atak yaptı. Apple gibi istediğin aksesuarı bulabilirsin. One X 32gb hafızalıdır. 25gb kulllanabilirsin.

Samsung güzel telefon bence. Yeni gelen Jelly Bean güncellemesi tam oturmadı, arkasından update gelmek üzere ve güncellenecek. Pil olarak One X'in bir tık önünde. Ayrıca istersen yedek pil yanında taşıyarak kullanma imkanı var. HTC'nin pili çıkartılamıyor. Ben olsam S3 alırdım sanırım. Kasa kalitesi HTC'nin gerisindedir. Ama çok çok kötü gelmedi bana.

Bu arada iphone 5 veya 4s de düşünülebilir.

Ayrıca göreceli büyüklük faktörü sana uygun gelirse Samsung Note 2 yazılım ve donanım olarak şu anda zirvede. Ben gidip elime alıp baktım, büyük ama kullanılmaz gelmedi bana.

Son çıkan LG Nexus donaım ve yazılım olarak iyi bir cihaz. Ancak Türkiye'ye resmi olarak gelmeyen bir telefon arıza, kılıf, şarj cihazı vs konularda sıkıntı yaratabilir.

Samsung'u bilmiyorum ama HTC uluslararası garantiye sahip. Grey markettten aldığın cihazı düzgün kayıt ettirirsen (kayıt durumunu kontrol ediyorlarmış) 1 yıl (cihaza göre 2 yılda oluyor) KVK garantisi var. Yeter ki cihaz yurt dışı operatör cihazı olmasın. Sanırım Samsung'da böyle bir uygulama yapıyor.

HTC One S iyi telefondur. Ama fiyatı One X'e yakın sanırım. HTC one X+ henüz gelmedi. Bekleyeni çok . Ama önemliyse senin için biraz ara model olma durumu var. HTC Droid DNA (Deluxe) ismiyle çıkmış bir telefon var. Ekran çözünürlüğü yüksek(1920*1080), 2gb ram var ve işlemci hızlı. Ancak pili 2020 mAh ve sd kartsız 16gb geliyor. Bu iki noktanın global çıkacak dlx versiyonda düzeltileceği konuşuluyor. Çıkması 2-3 ay alabilir. Fakat One X+ bekleyenler bunu duyunca almaktan vazgeçtiler. :)

Umarım aklın daha fazla karışmıştır. :)

Yok aklım karışmadı esasen..

DH forumun S3 başlığını epeyce inceledim, çok fazla sorun yaşayan var.. o yüzden listeme istemeye istemeye yazdım.

HTC One X gerçekten beğendiğim bir telefon ama fiyatı yüzünden 2. sıramda..

LG 4XHD için kutumda mavi hissediyorum. :kıhkıh: Yazılım olayında gerçekten LG biraz yavaş ama öyle hemen şu çıksın yükleyeyim tarzında birisi değilim. Xperia Neo için ICS var uzun zamandır, ben hala GB kullanıyorum. sıkıntım yok..

IOS'a telefon bazında sıcak bakmıyorum.. Aslında kuzenime iphone 5 alırken ben de bi heveslendim ama sonra cidden iphone kullanmak istemediğim için vazgeçtim.

du bakalım.. ilerleyen günler ne gösterir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar şu 3 telefon arasında kaldım:

LG Optimus 4XHD

HTC One X

Samsung Galaxy S3

Fiyat açısından LG'ye daha yakın gibiyim ama yine de tavisyelere açığım.

Aslında Almanya'dan alacaktım bu cihazı. 800 tl civarına geliyordu. Burda şuan en ucuz 1200 TL.. ama en son Bimeks, web kampanyası ile 900'e satmış, belki yine yapar diye almadım. ayrıca garantisiz olacak olması da düşündürdü.

Yeni Nexus 4 vardı. o da 900 civarına geliyordu. Sırf Fm radyo yok diye almadım. çünkü çok sık kullanıyorum..

sonuç olarak yukarıdaki telefonlar açısından önerilerinizi bekliyorum..

Ne kadar sucuk o kadar cevap :P :P :P

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-i8190-galaxy-s-iii-mini/productDetails.aspx?productId=telcepsami8190&categoryId=371946

Şöyle bir şey de varmış, özellik olarak neleri var bilemiyorum ama incelemekte fayda var gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://www.hepsiburada.com/liste/samsung-i8190-galaxy-s-iii-mini/productDetails.aspx?productId=telcepsami8190&categoryId=371946

Şöyle bir şey de varmış, özellik olarak neleri var bilemiyorum ama incelemekte fayda var gibi geldi.

S3 isminden faydalanıp satış yapmak için çıkarılmış bir model. Özellikleri çok gerisinde kalıyor orijinalinin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

iPhone kullanmayı istememek ne ya :D intelligent ;)

Sen iphone kullaninca mantikli oluyor da baskasi kullanmak istemeyince mi hayrete dustun hoca nasreddin? Gercekten icimden gelmiyor. Istesem hemen alabilirdim, hatta almama ramak kalmisti ama vazgectim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu gün arkadaş bir telefon alacam nasıldır falan dedi, ne alıyorsun dedim, Galaxy ACE diye bir model göstermiş buna telefoncu.

Hepsiburada.com dan bakalım bi dedim, nesi var, nesi yok falan açtık, günün kampanyası yapmışlar bu telefonu 459 liraya veriyorlar. Özellik olarak ACE ile hemen hemen aynı gibi, çok bi eksiği, ya da çok bi fazlası varmı bilmiyorum, ama fiyat olarak uygun gibi geldi, hatta arkadaşa uyup benim bile alasım geldi :D

Bu arkadaşı nasıl bilirsiniz. Tavsiye ederseniz bende arkadaşa tavsiye edeceğim, al bu cihazı falan diyelim de çocuk telefonculardan kazık yemesin.

Hepsiburada.com da 550 tl ye satılan cihaza telefoncu 600 fiyat istemiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.