Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Elektirkli Bir Rüya: Tesla Model S

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Elektrikli araçlardaki gelişmeleri ilgiyle izlesem de kısa menzilleri ile hiç cazip gelmedi....

Bugüne kadar!

Kalifornya'lı üretici Tesla'nın S modelini görünce bu düşüncemden yüzseksen derece dönüş yapmaya hazır hissettim kendimi...

Halen satışta değil ama 5000$ verip ayırtabiliyorsunuz. Satış fiyatları da ABD'de 49.000 ile 97.000$ arasında değişiyor.

Aslında bu standartta bir araç için çok da uçuk değil.

En güçlü modeli olan S Performance 85 kW/h batarya ile 480 km menzile sahip, son hız 210 km/h, ancak 0-100 5 saniye civarında.

Pnömatik süspansiyon pek çok diğer özellik gibi içerideki kontrol panelinden (büyük ekran meraklıları bayram yapacak) ayarlanabiliyor.

Şimdiden 13.000 ön sipriş verilmiş, 3.000'i Avrupa'ya gelecekmiş.

Birisi de muhtemelen Türkiye'de malum müteahitindir...

Hoş!

tesla-model-s01-7464201204613489398.jpg

tesla-model-s03-6827698107978514452.jpg

tesla-model-s04-8358781604151857378.jpg

tesla-model-s05-3851484945058730322.jpg

tesla-model-s06-7413449262439138966.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

50,000 dolara süper araba bence. Ama o içindeki ekran nedir. Tamam büyük ekran günümüzün trend akımı da bu da abartılı olmuş.

Tesla ısrarla elektrikli araç üretmenin peşinde. Bu ve benzer tasarımlarla (bu gerçekten güzel bir tasarım bence) petrol ile çalışan motor koysa, daha çok satıp karlılık oranını arttırmaz mı? Bu sayede de elektrikli araç üretimi için ar-ge ye daha fazla yatırım yapabilir diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkası pek bir Aston andırdı bana. Onun dışında mükemmel. Az yakar çok gider yeterli menzile sahip, pnömatik süspansiyon benim bildiğim en iyi yol tutuşu sağlayan süspansiyon sistemlerinden birisi.

Doğaya önem ve spor araç sevenler için ideal.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birde şu bataryalarda dolum sefer süresini arttırsalar çok iyi olucak.Önceki spor modelinde ortalama 130 dolum sonra batarya ömrü doluyordu.

Bundada renault un elektrikli araçlarındaki gibi abonelik sistemi vardır heralde.

Tesla araca ve aküye 8 yıl garanti veriyor ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesla araca ve aküye 8 yıl garanti veriyor ;)

Ne kadarı doğru bilmiyorum ama ağaoğlu bir tane tesla almış sonrasında batarya dolum ömrü bitmiş o da kızıp aracını bir üniversiteye(Sanırsam itü ye) hediye etmiş diye duymuştum.Mesela sende biliyorsundur abi renault un elektrikli aracını alınca aylık bir abonelik bedeli ödeniyor bataryaların dolum süresi bitince yeni batarya takıyorlar ve batarya o alınan aylık abonelik bedelinden karşılanıyor tabiki.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahan da ranza..

o nasıl büyük ekran ya? o başka birşey olmuş, adamlar baya baya led tv koymuş arabaya :muha: O devasa ekranı pek beğenmedim. Yan sanayi ekran uyarlamaları gibi olmuş. Daha insani boyutlarda olmalıydı.

ama şekil şemal on numero!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Güzel araç da bunun ikinci eli sorun olur yok bataryasının ömrü bitmiş yok yağmurlu havada çarpıyor falan :P :P

Şaka bir tarafa adım adım fosil yakıttan kurtulacağız yada bitirip rahatlayacağız.....

Abi alemsin vallaha. Çarpar falan. ^_^ ^_^ ^_^

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne kadarı doğru bilmiyorum ama ağaoğlu bir tane tesla almış sonrasında batarya dolum ömrü bitmiş o da kızıp aracını bir üniversiteye(Sanırsam itü ye) hediye etmiş diye duymuştum.Mesela sende biliyorsundur abi renault un elektrikli aracını alınca aylık bir abonelik bedeli ödeniyor bataryaların dolum süresi bitince yeni batarya takıyorlar ve batarya o alınan aylık abonelik bedelinden karşılanıyor tabiki.

hibe edilen araç bildiğim kadarıyla lotus du..
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Ben bunu nasıl kaçırmışım anlamadım :( Az önce inceleme fırsatı buldum ve çok iyi diyorum.. 

Hayal ürünü değil tamamen gerçekçi elektrikli araba..Tesla Model S

Bir Video Eklemek İstiyorum, HD izleyin lütfen

Koca ekranın yazılım ile geliştirilebilir olması şuanki hatalarını gidermek adına iyi :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.