Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Beyaz Eşya Önerileriniz.

Önerilen Mesajlar

Şans işine bakarsak elektronik her şeyin fabrikasının kapanması lazım. Hepsinde risk var, hiçbiri 100% aynı ömürde veya performansta değil.

LiebHerr'in Ankara'da servisi varmış. Çok ihtiyaç duyulmuyormuş. DH'de yazdığına göre genelde sadece kapak ve içindeki plastik çekmeceler kırılabiliyormuş servis de gelip yerinde değiştiriyormuş.

Bir de mobil klimaya göz diktim, 1000 tl civarında 9000 btu var da sıcak havayı nereye yönlendirmek gerek onu planlamam lazım :)

Koçtaşta Byliss marka 12000 BTU mobil klima 595 TL.

Ben de yazlık için almayı düşünüyorum ama karar veremedim (Webde bitmiş ama mağazalarda vardır muhtemelen veya zaman zamanwebe girip hemen bitiyordur) 

http://www.koctas.com.tr/klima/blyss-mobil-klima-e-wap-12000-btu/5215-9544/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında klima da öncelikle bakılacaklar arasında tüketim olmalı

Sadece yazın kullanıldığını düşündüklerinden 3 ay için değmez diyor çoğu insan abi de ben 6 aya kadar kullanıyorum, hatta arada bir ısıtma için bile kullanıyorum.

Tabi her akşam yatmadan klimayı 2-3 saat daha çalışmaya ayarlayan biri olarak fazla alışmışım, geçen haftalarda memlekete gittiğimde sıcaktan düzgün uyuyamadım malesef.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Merhabalar, 

Bir süredir anneannem bizde kalmakta,  yaşlı olduğundan musluk tam işlev göremediğinden sızdırma yapmakta ve bu da sürekli çamaşır yıkanmasını gerektirmektedir. Neredeyse her gün bez yıkanmakta ve bu da eski makinemizle hem deterjan, hem elektrik hem, kısa zamanlı programı olmadığından ve havalar da soğuk olduğundan kurutma konusunda zaman kaybına neden olmaktadır.

Velhasıl, kurutma özelliği bulunan yeni bir çamaşır makinesi almak istiyoruz.. Daha önceden satın almış, arkadaşından görmüş, daha önceden araştırmış veya tavsiyesi olan siz abilerim, arkadaşlarım ve kardeşlerimden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Benim için önemli olan özellikleri; 

- Az elektrik tüketmesi

- Sessiz olması

- Hızlı yıkama programına sahip olması

- Kurutma özelliği olması ve bu özelliğinin etkili çalışabilmesi.

- Kapasitesi mümkünse geniş olması

- Deterjan ayarını kendisi yapabilirse fena olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar, 

Bir süredir anneannem bizde kalmakta,  yaşlı olduğundan musluk tam işlev göremediğinden sızdırma yapmakta ve bu da sürekli çamaşır yıkanmasını gerektirmektedir. Neredeyse her gün bez yıkanmakta ve bu da eski makinemizle hem deterjan, hem elektrik hem, kısa zamanlı programı olmadığından ve havalar da soğuk olduğundan kurutma konusunda zaman kaybına neden olmaktadır.

Velhasıl, kurutma özelliği bulunan yeni bir çamaşır makinesi almak istiyoruz.. Daha önceden satın almış, arkadaşından görmüş, daha önceden araştırmış veya tavsiyesi olan siz abilerim, arkadaşlarım ve kardeşlerimden tavsiyelerinizi bekliyorum.

Benim için önemli olan özellikleri; 

- Az elektrik tüketmesi

- Sessiz olması

tek bildiğim 2si tek makina olduğu zaman verimli olmuyor. bu hem bizimkiler alacağı zaman araştırdıklarında edindikleri bilgi hemde türkiyenin büyük üreticilerinden birinin içinden gelen bilgi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yıkama + Kurutma özellikli makinelerin çok verimli olmadığını biraz forum gezerek farkettim ama, şimdiki kullandığımız arçelik 2200  çamaşır makinesi artık çok eskidi.

yine de kurutma özellikli çamaşır makinelerinden tavsiyede bulunursanız sevinirim. Sıfırdan konu açmak yerine bu konu üzerinde devam etmeye çalıştım ancak pek geri dönüş olmadı malesef. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arçeliğin kurutmasından memnunum.Yeni çıkanları da oldukça akıllı, programı kursak dahi zamanlı vs olarak içindeki ürün kuruduysa istediğin şartlara göre hemen kesiyor. Çünkü programlama ve attığın şeyler tutmuyor öngörüye.

Şimdi şöyle bir şey var, birçok kişi zaten memnuniyetsizliğini yazdığı için geri kalanı almıyor haliyle, yorum yapacak kişi bulmak zor.

Normalleri iyi bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

- Az elektrik tüketmesi

- Sessiz olması

yeni nesil makinalarda o kadar çok + var ki neyi iyi yaptığı şüpheli. ondan sonra bakıyorsunuz ilave durulama koymuş adam. madem iyi duruluyor niye ilave durulama var..  deterjan teknolojisi az suya göre mi değişti de önceden atıyorum 30 lt de durulayan artık 25 lt de duruluyor. hiyjen diyor, bebek diyor, ilave durulama koyuyor.. bulaşıktada aynı durum söz konusu. 17 yıllık makinanın yerine bosch aldık, cam bardaklarda beyaz leke veya sararma oluşuyor. iyi kurutmuyor. ilave kurutma var yinede iyi kurutmuyor.. bir üst model alsaydık keşke, ilave durulama da vardı.. belki o lekeler olmazdı. eski makinaya sofradan kalktığımız gibi koyardık tertemiz çıkarırdı, buna su dan kir-yağ akıtmadan koyamıyoruz.

özetle az + sı olan bol sulu yıkayan bir makina alın..

ikisi bir arada olan makinalarda kurutma performansı yi olabilir ama aşırı elektrik tüketimi var.. az tüketen tek kurutma makinası alsanız o da 3000 tl üstü..

ne kadar az elektrik o kadar çok para.

sessiz olması için "direct drive" (bunu dünyaya arçelik sundu) dediğimiz motoru kullanan makina almanız lazım.. bu türlerde genelde 10 yılda motor garantisi var. sıvı deterjanı otomatik alan modeller benim bildiğim bosch grubu ve aristonda var, kurutma özelliğiyle beraber 2500 tl den aşağı değildir..

15 dk da yıkayan bile var artık !!!???

bu + lar çoğaldığından beri artık kimseye makina tavsiye edemiyorum. gerçek kullanıcı sizi aydınlatmalı..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evdeki tüm beyaz eşyalar lg ve çok memnunum. Özellikle bulaşık makinasının buharla yikama özelliği hem dezenfektasyon hem de inatçı kirler için birebir. Çamaşır makinesinde de aynı şekilde buharlı yikama mevcut

Hakan G. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Dün sabah 2 yıllık garantisi biteli 1 ay olan Arçelik ocağımızın bir gözünün çakmağı ateşlemiyormuş. Ben de kendim göreyim dedim. Denememle birlikte çakmak takılı kaldı. çat çat çat sürekli aynı sesi çıkarıyor kapalı olmasına rağmen. Ben de çakmağı bir kurcalayayım dedim elimi beke atar atmaz cazzz diye çarpıldım. İyi ölmedim.. Neyse çekmeceyi söktük fişi çıkardık çakmakları iptal ettik (reset olayı :) ) 2-3 dk sonra denedik gene aynı. evde de temizlikçi bayan var servisi çağırdık. Neyse öğlen telefonum çaldı. Servis merkezi arıyor. eleman "evdeki kadınla iletişim kuramadık. BU ocağın bilmemnesi bozuk ücreti 90 TL onaylıyor musunuz" dedi . Mecburuz herhalde onaylayacağız dedik. Tamam sipariş veriyoruz gelince biz size bildiririz dediler.  Ben de açtım arçelik web sitesine baktım 7 yıl garantili ürünler 5 yıl garantiliiler en altta 2 yıl garantililer ki 2 yıl garantililer içinde en tepede bizim ankastre ocak. Ben de bir şikayet yazdım. Garantisi biter bitmez bozulabilen cihaz yaptığınız için tebrik ediyorum" yazdım. Neyse 2 saat sonra servis aradı. "Beyefendi siz fabrikaya şikayet yazmışsınız" "Evet" "Fabrika bu seferlik iyiniyet garantisine sokuyor, ücret almayacağız parça elimizde. Gelip takalım " . Akşam gelip ocağı aldılar. Bugün serviste onarıp akşama getirip takacaklar .

Şimdi servise 2 kere mahçupum daha önce de temizlikçi kadın 2 aylık Arçelik kurutma makinesinin kordonunu kestirmişti. Bizim hatamız değiştirin parası neyse vereceğiz dedik. Onu da garantiye sokup para almamışlardı. 

Bu açıdan Arçelik'ten memnunum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nasip olursa nisan ayında düğünü yapıcam , Evin bütün beyaz eşyasını BOSH almayı düşünüyorum , Valide Arçelik al diye ayak diretiyor ama , küçük bir mevla farkla BOSH tercih ediyorum.

Okan bey, önceki konuları okumuşsunuzdur sanırım. Bosch, siemens, profilo aynı grubun ürünleri. Tabi farklar yok değil. Ancak bosch ve siemens'te kalite olarak hiçbir fark yok. Sadece ambiyans ve iç görüntüleri değişik. 

Ben bundan 4 ay kadar önce evlendim. Tost makinesine kadar araştırarak, inceleyerek, youtube videolarını izleyerek, şikayetvar.com'a bakarak ve kullanıcı yorumlarını forumlardan okuyarak kararlarımı verdim. 

Türkiye'deki izlemenime bakarsanız, önce bosch sonra siemens şeklinde bir sıralama var. Ancak yurt dışında bu sıralama siemens,bosch şeklinde. Yani siemens daha önce planda. Bu nedenle bosch bayilerine gittiğinizde ellerine fiyat listesini alıyorlar ve ne yazıyorsa onu söylüyorlar. Ancak aynı makinelerin siemens muadillerinde durum öyle değil. Özellikle büyük çeyizlik eşya satan siemens bayileri acayip şekilde fiyat kırıyorlar. 

Bu aşamada internette gezerken donanimhaber'de bir kişiye rastladım, baya bir yerde bayilikleri olduğunu ve siemens ürünlerde çok uygun fiyatlar verdiklerini söyledi. Bende kendisiyle iletişime geçtim ve fiyat istedim. Bu kişinin söylediği yerine benim ikamet ettiğim ilçedede olan bir zincir mağaza olduğunu öğrendim. Verdiği fiyatlar ise neredeyse akakçedeki fiyatlardan 300 ile 500 TL altındaydı ürüne göre. Ben istediğim ürünleri zaten belirlediğim için pazarlığı yaptım ve siparişi geçtim. İzmir'den girişini yaptı ürünlerin ben buradan teslim aldım. Şimdi bayinin adını buraya yazmayayım belki kendileri için ama özel mesajla isterseniz belirtirim.

Bugüne kadar derinlemesine incelemeden hiç birşey almadım. Bu araba alırken nasılsa tost makinesi alırkende böyle. Bu nedenle aldığım hiçbir üründen pişman olmadım bugüne kadar. Özellikle en iyi ürünü almaya çalışmak yerine neye ihtiyacınız olduğuna ve bu seviyede en kaliteli ürünün kimde olduğunu araştırmanız gerekiyor. Buna fiyat / performansta diyebilirsiniz. 

Ben beyaz eşyaları, hanımın isteiği üzerine inox/gri olarak siemens aldım. Ama sadece buzdolabı, fırın, ocak ve bulaşık makinesini. Çamaşır makinesini AEG aldım. Siemens'i dediğim bayiden aldım ama AEG'yi media markttan aldım. Davlumbazı kügerr aldım. Noter huzurunda yapılmış youtube videoları var, parasına göre bu davlumbaz bir harika. Sessiz ve acayip iyi çekiyor. Kügerr'i ise internet üzerinden sipariş verdim.Yine elektrik süpürgesinden saç kurutmaya kadar, balkona asacağım vinç'e kadar internet üzerinden aldım. 

Ekonomik durumunuz nedir ne değildir bilmiyorum, kimisi pazarlık yapmayı sevmez, ürünlerde indirimler istemez yada internetteki ucuz fiyatları şüpheli bulur ilgilenmez. Ancak ben kendi istediğim fiyata ürün almayı pek sevmiyorum.

Demem o ki, n11.com, hepsiburada ve gittigidiyor kampanyalı mal satışında dev isimler. N11'in verdiği çekler, paraf kredi kartı ile yaptığı anlaşmalar neticesinde 1000 TL'lik sepet siparişimi 250 TL'ye bile getirmişliğim vardır.

Özellikle paraf diye belirtmemin sebebi pek çok alışverişi bu kart ile yaptım. Parafgünüm, kişiye özel kampanyalar, işletmelerin puan anlaşmaları nedeniyle kazandığım puanlarla zaten piyasanın çok altındaki fiyatlarla aldığım ürünlerden izmir'den romaya 2 kişi gidiş dönüş uçak bileti alacak kadar puan kazandım.

Biraz uzun ve dağınık oldu sanırım ama bu operasyonlardan yeni çıkmış biri olarak eğer çok zengin değilseniz düğün her bütçeyi sarsıyor. Bu nedenle küçük küçük kalemlerde bile yapılacak küçük karlar toplandığından bir açığı kapatıyor. Bu nedenle kaliteli ama pazarlıkla alabileceğiniz malları veya internette rekabette bulunan ürünleri tercih edin. Arçelik,beko gibi tek el ürün satıp bindirimlerden indirim yapan firmalardan uzak durun derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Bu aralar kurutma makinası almaya niyetlendik. Biraz araştırdım ama kafam çok karışık. A sınıfı olanlar pahalı, A sınıfına gerek yok diyenler var. Evdeki tüm beyaz eşyalar bosch. O yüzden bunu da bosch alma niyetindeyim. Ama önerilere de açığım. Bilgisi, tavsiyesi olan varsa merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

A yetmez A++ falan olması lazım, hava soğutmalı(yoğuşmalı) sanırım 2500 tl den aşağı değiller.. diğerleri a ve b olanlar bir çamaşırı 2-3 tl ye kurutuyor sanırım.. rezistansla..  kendini temizleme özelliğide olmalı..  marka olarak bosch-siemens grubu olur.. yerli olsun derseniz arçelik iyidir sanırım..

http://www.hepsiburada.com/siemens-wt45w560tr-iq700-a-8-kg-kurutma-makinesi-p-MTSIEWT45W560TR

hepsi yoğuşmalı:  http://www.arcelik.com.tr/kurutma-makineleri-yogusturmali.html

arçeliklilerin dez avantajı, bende bulaşık makinası var. dokunmatik yüzey çok hassas, makinayı çalıştırınca bir düğmeye 3 sn basılı tutup, kilitliyoruz tuşları..yoksa yanından geçerken biri geçip eli değse, duraklatıyor mesela programı.. halbuki her tuşa 1 sn basılı tutunca akitf olsa buna ihtiyaç kalmazdı.. 

yılbaşından sonra elektriğe %20 ye varan zam kapıda haberiniz ola.. zaten kw saat başına 4.5 krş kaçak kullanım ücreti almaya başladılar, otomatikman fiyatlar 3-4 aydır %15 zamlı gibi.. yoğuşmalıdan şaşmamak lazım..

@Fatih Mehmet USLU

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Fatih Mehmet USLU said:

Bu aralar kurutma makinası almaya niyetlendik. Biraz araştırdım ama kafam çok karışık. A sınıfı olanlar pahalı, A sınıfına gerek yok diyenler var. Evdeki tüm beyaz eşyalar bosch. O yüzden bunu da bosch alma niyetindeyim. Ama önerilere de açığım. Bilgisi, tavsiyesi olan varsa merakla bekliyorum.

Bizde arçelik yoğuşmalı var. Hemen hiç kullanmıyoruz artık. 

eskiden bacalı ve yoğuşmalı vardı. Bacalı kötü yoğuşmalı al derlerdi. Şimdi yoğuşmalı ve ısı pompalı var. Isı pompalılar çok pahalı,  yoğuşmalı aldık. 

Şimdi yoğuşmalı alırsanız kesinlikle su tahliyesini boru ile bir gidere verin çünkü her seferde su dökmek çok zahmetli. Her seferde filtreyi temizlemek, en az ayda 1 kondansatörü temizlemek gerekiyor.Bunlar biraz zahmetli.  Fakat daha kötüsü giysileri pamuklandırıyor ve sanki bir miktar aşındıırıyor gibi. Bizim hanım başımın etini yemişti alalım alalım diye , şimdi hiç kullanmıyor gibi birşey. sadece çok kış şartlarında belki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.