Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tv Seçimi..

Önerilen Mesajlar

anlamsız olacak ama yazayım genede, haftasonu dayım mediamarkttan almış 50" samsung. mağazanın açılışına özel indirim varmış bir alt modeli 800 tl daha pahalıymış. modelini bilmiyorum, fiyatını unuttum ? demek istediğim takip etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

11 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bir saat dolandım sitelerde ve şunu alayım diyorum artık. LG 43UJ701V

https://www.hepsiburada.com/lg-43uj701v-43-109-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HB000008I7G0

Nerede kullanacaksınız bilmiyorum ama 4 metre eni olan bir odada 40” küçük geliyor bana. >= 49” almakta fayda var

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Küçük büyük işi göreceli şeyler sonuçta herkesin evinde artık bir tv var boyutu buna göre karar verebiliriz. ? 

Bugünki ev 3 metre yarın hangi ev ve odaya konur bilinmez ama boyutu için de çöpe atılmaz. Kaliteli ve bana lazım özelliği olsun kafi. 

--0 dakika sonra eklendi--
9 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

anlamsız olacak ama yazayım genede, haftasonu dayım mediamarkttan almış 50" samsung. mağazanın açılışına özel indirim varmış bir alt modeli 800 tl daha pahalıymış. modelini bilmiyorum, fiyatını unuttum ? demek istediğim takip etmek lazım.

Kim bilir kaç liralık üründür o ?  ekonomi sınıfı ürünler baktıklarım şaka bi yana onu takip etmek de iş. Yarın dolardan dolayı hepten çıkar fiyatlar. Kadim'e Asus Zenbook aldık 1 hafta sonra 500 lira zamlandı her yerde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Küçük büyük işi göreceli şeyler sonuçta herkesin evinde artık bir tv var boyutu buna göre karar verebiliriz. ? 

Bugünki ev 3 metre yarın hangi ev ve odaya konur bilinmez ama boyutu için de çöpe atılmaz. Kaliteli ve bana lazım özelliği olsun kafi. 

--0 dakika sonra eklendi--

Kim bilir kaç liralık üründür o ?  ekonomi sınıfı ürünler baktıklarım şaka bi yana onu takip etmek de iş. Yarın dolardan dolayı hepten çıkar fiyatlar. Kadim'e Asus Zenbook aldık 1 hafta sonra 500 lira zamlandı her yerde.

valla bilmiyorum pek pahalı olmayabilir mutfağa aldı çünkü, istiyosan sorayım. ama o indirim o güne özelmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ozan Kar yazdı:

valla bilmiyorum pek pahalı olmayabilir mutfağa aldı çünkü, istiyosan sorayım. ama o indirim o güne özelmiş.

50" ise indirim olsa bile bütçeyi aşabilir, yormayayım zaten güne özelmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Bir saat dolandım sitelerde ve şunu alayım diyorum artık. LG 43UJ701V

https://www.hepsiburada.com/lg-43uj701v-43-109-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HB000008I7G0

Belki daha önce de bahsetmişimdir; yaklaşık 1-1,5 seneden fazla 4K Led tv arayışındayım. Görüntü kalitesi, ekran kalitesi, yenileme hızı v.s derken yabancı karşılaştırma siteleri dahil araştırmadığım konu, bakmadığım tv markası ve modeli yok. Bugün, bu kurlarla adam akıllı bir tv istiyorsan 5 bin lirayı gözden çıkarman gerekiyor. 2-3-4 bin lira bandında ki hemen hemen tüm tv'ler bildiğin giriş seviyesi modeli. 1,5 sene evvel LG arada bir sürpriz yapıp yenileme hızı falan yüksek 1-2 modeli 3-4 bin lira bandında araya serpiştiriyordu. Ama o modellerde de ışık sızması sorunu fazlaydı. Yani demem o ki fiyat bandın 5 ve üstüne çıkmadıkça çok fazla kalite beklemeye gerek yok. İçine sinen hangisiyse onu al gitsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Cenk Demirel yazdı:

Belki daha önce de bahsetmişimdir; yaklaşık 1-1,5 seneden fazla 4K Led tv arayışındayım. Görüntü kalitesi, ekran kalitesi, yenileme hızı v.s derken yabancı karşılaştırma siteleri dahil araştırmadığım konu, bakmadığım tv markası ve modeli yok. Bugün, bu kurlarla adam akıllı bir tv istiyorsan 5 bin lirayı gözden çıkarman gerekiyor. 2-3-4 bin lira bandında ki hemen hemen tüm tv'ler bildiğin giriş seviyesi modeli. 1,5 sene evvel LG arada bir sürpriz yapıp yenileme hızı falan yüksek 1-2 modeli 3-4 bin lira bandında araya serpiştiriyordu. Ama o modellerde de ışık sızması sorunu fazlaydı. Yani demem o ki fiyat bandın 5 ve üstüne çıkmadıkça çok fazla kalite beklemeye gerek yok. İçine sinen hangisiyse onu al gitsin.

Yenileme hızına vs girersek çıkamayız haklısın ama buna ne kadar kişinin ihtiyacı var yoksa kadranda 260  km/h yazsın diye mi alıyoruz sadece ?  

Ben ne 4k yayına sahibim ne de içeriğe bana 4k da fazla aslında ama en azından ismi 4k olsun yarın mutlaka işime yarar diye ona yöneldim. Yapacağım tek şey Netflix standart üyelik ve arkaplanda ses, pc ekranı yansıtma.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yenileme hızına vs girersek çıkamayız haklısın ama buna ne kadar kişinin ihtiyacı var yoksa kadranda 260  km/h yazsın diye mi alıyoruz sadece ?  

Ben ne 4k yayına sahibim ne de içeriğe bana 4k da fazla aslında ama en azından ismi 4k olsun yarın mutlaka işime yarar diye ona yöneldim. Yapacağım tek şey Netflix standart üyelik ve arkaplanda ses, pc ekranı yansıtma.

Yenileme hızı insanların tv'yi aldıktan sonra çokça şikayet ettiği konular olan, ' altyazılar geçerken takıla takıla geçiyor, maç izlerken futbol topu sanki arkasında iz bırakarak ilerliyor ' gibi yorumların önüne geçen bir olay. Üreticiler yazılımla yenileme hızlarını sanal olarak yükseltiyor ama gerçek değerde belirttiğimiz fiyat bandında çoğu tv 50 hz değeri sunuyor. 100 hz ve altında dediğim durum ve daha fazlasında ufak takılma ve titremeler görülebiliyor. 100 hz tv'ler de oldukça pahalı. Dediğim gibi araya f/p ürünü diyebileceğimiz modeller sıkıştırabiliyordu LG ve Philips markaları. Ama onların da panellerinde sıkıntılar çıkabiliyordu.

4K yayın şuan için bir kaç kanaldan ibaret. Ama bir tv'yi alıp 10 yıl kullanacak birisi için buna yatırım yapmak gerek. 10 yıl içinde yayın kalitesi ne olur bilemiyoruz. Tv de sürekli yenilenen bir şey değil haliyle. Gönül ister ki Oled alalım mevzuyu kapatalım ama onların yanına da yaklaşılmıyor. Senin işini FHD tv'ler de görür ama onların da aman aman teknik bir üstünlüğü yok. Dediğim gibi bahsettiğimiz fiyat bantlarında sana iyi gelen, kullanıcı yorumlarını beğendiğin tv hangisiyse al gitsin. Aksi durumda benim gibi 1-2 sene beklersin ki kaliteli tv'lerin fiyatı düşsün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

Torrent varken netflix gerek yok diyecektim ne kadarmış bi bakayım dedim, para değilmişya premium üye olup enpara ile ödeme yaparsan %50 iade 20 lira. 

3 cihazlı üyelik alıp bölüşenler filan da var. Deneme hesabını bir ara kullandım ama ben pek kayda değer içerik bulamadım. Yani torrent varken kısmı yanlış sayılmaz. ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hb’den alıyorum yukarda verdiğim son ürünü, ödemeye geldim bi baktım akşam 6 taksit izin veriyordu sabah 3 oldu. Müşteri hizmetlerini aradım böyle böyle bi hata mı var kredi seçeneği de gelmiyor taksit de az çıkıyor dedim. Bizim fiyat ve taksit değiştirme hakkımız var dedi arkadaş, ben de madem stratejik hamle yaptınız ben de almayayım bekleyeceğim çıkmasını dedim. GittiGidiyor da benzer fiyat + puan verince 6’ya bölüp aldım. 

Şimdi bi bakayım dedim ki yeni düzenleme gelmiş 1 Eylül itibarıyla 3 taksit ile sınırlandırmış bu kategori. Hb da buna 2 hafta önceden geçmiş malum kredi ile artık satış yapıyorlar, erken geçmek işlerine yarıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

yeni düzenleme gelmiş 1 Eylül itibarıyla 3 taksit ile sınırlandırmış

ohhh suyundan da koy, vestel alacak olaydın 124 taksit yaparmıydı acaba?

--8 dakika sonra eklendi--
18 saat önce, Semih O. yazdı:

3 cihazlı üyelik alıp bölüşenler

bi akraba 4 kişi kullanıyoruz falan dediydi, aile hesabı oluşturup herkes sırayla ödeme yapıyormuş 4 ayda bir gelecek sıra. covenant/exadus kodi'de artık nerdeyse çalışmamaya başlayınca dizi/film seyir keyfim gitmişti. 

bu tarz uygulamalarda benim en çok beğendiğim özellik kaldığın yerden devam et geçmişte ne halt etmişim, bu filmi seyretmişmiydim acep gibi sorunlar

gerçi kodi https://trakt.tv/ ile senkronize torrent indirince bu klasör film klasörü yada dizi klasörü deyince herşeyi netflix gibi sıralıyor bilgileri çekiyor. sonra izleme zamanını TRAKT'a yazıyor. 

mesela şu hangi dizinin hangi bölümünde kaldığımı gösteriyor. ve kodi raspberry pi ile bile stabil çalışıyor 1080p için pi3 şart

image.png.720528824438505fc53004d7b2d6b4ae.png

ahahaa şunuda yeni gördüm ?

image.png.102acbc86499c4934d4c596d1ce7f877.png

3 gün 12saat 11 dakika film seyretmişim peeeehhhh

şuda benim profil

https://trakt.tv/users/olcsrt

--9 dakika sonra eklendi--
13 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

GittiGidiyor da benzer fiyat + puan verince 6’ya bölüp aldım. 

hayırlı olsun, umarım sorunsuz sıkıntısız kullanırsın. LG'nin en sevmediğim tarafı yetkili servisleri iş yapmamak için kırk takla atıyorlar. inşallah hiç uğramazsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Olcay Sert yazdı:

ohhh suyundan da koy, vestel alacak olaydın 124 taksit yaparmıydı acaba?

--8 dakika sonra eklendi--

bi akraba 4 kişi kullanıyoruz falan dediydi, aile hesabı oluşturup herkes sırayla ödeme yapıyormuş 4 ayda bir gelecek sıra. covenant/exadus kodi'de artık nerdeyse çalışmamaya başlayınca dizi/film seyir keyfim gitmişti. 

KODİ cayır cayır çalışıyor hocam. genesis-exodus derken son birkaç aydır incursion devrede tavsiye ederim. raspberry pi ile sorunsuz olarak yıllardır kullanıyorum KODİ'yi. Anime merakınız varsa incursion anime yi de eklemeniz önerilir ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.