Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tv Seçimi..

Önerilen Mesajlar

45 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

sizce hangisini almalıyım? Boydan ziyade kalite (akıllı özellikler ve panel vs) ve sorunsuzluk. 

LG 43UJ630V 43" 2300 TL 
LG 43LK5900 43" 2400 TL 
SAMSUNG UE 48J5270 48'' 2300 TL (Boy farkına fiyat değer mi ayrıca) 
SAMSUNG UE 40J5270 40'' 1900TL

Yakup LG önermem kapanıp açılma sorunu var LG 47la660 var bende durduk yere açılıp kapanıyor garantisi bitti 700 tl gibi bi para isteniyordu dolar Euroda uçtu şimdi 1000 tl isterler internette videoları var mağdurların.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

sizce hangisini almalıyım? Boydan ziyade kalite (akıllı özellikler ve panel vs) ve sorunsuzluk. 

LG 43UJ630V 43" 2300 TL 
LG 43LK5900 43" 2400 TL 

tv nin konacağı yer ile oturacağın yer arası kaç metre? eğer 3mt civarıysa benim gözüme büyük geliyor 48+ 

şu şekilde düşünenlerde yok değil ne kadar büyük o kadar iyi diye. 65"LG almıştı bi tanıdık salon 5*5 devasa duruyordu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende Lg Smart kullanıyorum.4 sene olmuştur herhalde.Hiçbir sıkıntı yaşamadım.Ben tv yi yormamak adına harici uydu alıcısı kullanıyorum.Kendi uydu alıcısı çok ağır kanal değiştiriyor.Ayrıca tv nin fonksiyonlarını ne kadar çok kullanırsanız o kadar ömürden yer.Salon m2 ve tv nin büyüklüğü çok önemli.Doğru orantılı olması gerekiyor.Büyük ekran küçük salonda gözlerinizin yorulmasına sebep olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, suat coşkun yazdı:

Bende Lg Smart kullanıyorum.4 sene olmuştur herhalde.Hiçbir sıkıntı yaşamadım.Ben tv yi yormamak adına harici uydu alıcısı kullanıyorum.Kendi uydu alıcısı çok ağır kanal değiştiriyor.Ayrıca tv nin fonksiyonlarını ne kadar çok kullanırsanız o kadar ömürden yer.Salon m2 ve tv nin büyüklüğü çok önemli.Doğru orantılı olması gerekiyor.Büyük ekran küçük salonda gözlerinizin yorulmasına sebep olur.

Bunların tv ömrüyle alakası yok ama teknik olarak. Psikolojik olarak ancak :)) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vestel der geçerim. evimde, babamda ve iş yerimde Vestel var. gayet güzel. işyerimde 120-130 adet kullanıyoruz ve memnunuz. hatta bir arkadaşım bana geldi,maç izledik, kendinde samsung olduğunu bunun kadar net görüntü vermediğini söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Olcay Sert yazdı:

tv nin konacağı yer ile oturacağın yer arası kaç metre? eğer 3mt civarıysa benim gözüme büyük geliyor 48+ 

şu şekilde düşünenlerde yok değil ne kadar büyük o kadar iyi diye. 65"LG almıştı bi tanıdık salon 5*5 devasa duruyordu

3 m var evet.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

23 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

3 m var evet.

43" gayet işini görecektir, 48+ azcık büyük olur ama ahım şahım büyük olmaz. TV'ye digiturk takıp monitor olarak kullanılacaksa yada ps bağlayıp çok fazla özelliğede gerek yok. en dandik marka bile artık usb den her türlü filmi oynatıyor

--0 dakika sonra eklendi--

bu arada 4K muhakkak olsun netlik için HDR olursa tadından yenmez

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

LG 43UJ630V 43" 2300 TL 
LG 43LK5900 43" 2400 TL 

Modeller ihtitacı karşılamakta ve görüntü kalitesinde geri biraz. Birde bütçeye yakın şu modele bakarmısın 43KU7000

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tv'nin ekran çözünürlüğüne göre izleme mesafeleri değişir. Eğer gözünüzde bir problem yoksa, sağlıklı bir birey için çözünürlük - ekran boyutu - izleme mesafesi kriterleri bellidir. Özellikle 4K görüntülürde izleme mesafeleri boyuta oranla oldukça kısalmış vaziyettedir.

Ekran Boyutu (inç)    Ekran Boyutu (cm)     480p       720p      1080p      4K UltraHD

47                                  119,38 cm             5,11 m     2,78 m     2,01 m      1,36 m

48                                  121,92 cm             5,22 m     2,84 m     2,05 m      1,39 m

49                                  124,46 cm             5,33 m     2,90 m     2,09 m      1,42 m

50                                  127,00 cm             5,44 m     2,96 m     2,13 m      1,45 m

Daha fazlası için buraya da bakabilirsiniz. https://www.teknotalk.com/ideal-tv-izleme-mesafesi-ne-kadar-olmali-34830/

Yani tahmin edildiği gibi 55 ekranlı büyük bir tv için 7-8 metre falan izleme mesafesine ihtiyaç yoktur. İlk bir kaç gün tv'ye alışma süreci geçirirsiniz ama sonunda değerlerin ideal olduğunu fark edersiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

lg nin sj serisini çok beğenirim  https://urun.n11.com/led-tv/lg-49sj800v-4k-uydu-alicili-smart-led-televizyon-P269349779

49 inç philips 7803 alabilirsin..

55 dersen kampanya lı şu aralar ama forumlarda araştırmak lazım kronik sorun var mı

https://urun.n11.com/led-tv/philips-55pus7803-ultra-hd-4k-android-4k-uydu-alicili-led-tv-P263048275

bende 7502 var 2017 model..5000 e aldım..şu aralar 2018 model bu fiyat ve kurdan etkilenmeden almakta fayda var  

ankara da gsa elektronik var.. bir uğra Orhan ın yanına.. yardımsever bir arkadaştır..

yan açılardan seyrediliyorsa tv ips panel alman lazım.. ama %90 karşısından seyrediyorsan VA tercih edebilirsin..

yukarıda cenk demirel in verdiği değerler doğru ama 4k tv de 4k kaynak yoksa 2 mt den görüntü berbat olacaktır.. o değerler ideal kaynak varsa geçerlidir.

@Yakup Çağatay

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.