Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Tv Seçimi..

Önerilen Mesajlar

1 dakika önce, Semih O. yazdı:

Panel teknolojisinde bir farklılık vardır, temelde bundan kaynaklanıyordur diye demiştim. Flat ve curved arasında zaten doğal olarak derinlik, genişlik gibi temel farklılıklar var. Kıyas doğru olmaz bence.

Aslında Samsung curved ekranı yavaş yavaş bırakıyormuş. Düz ekranlarda daha tatmin edici bir görüntü olmasına bağlıyor yetkili satıcılar da bu durumu. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Herkese merhaba,

Konuya buradan devam edeyim.

1 hafta-10 gune kadar bir TV alacagim.Aklimda olup gozume kestiridigim model PHILIPS 49PUS6412 49'' , 2 TARAFLI AMBILIGHT,ANDROID TV.

Kullanan varsa geri bildirim alabilirmiyim , yada daha once Philips Android TV kullananlar varsa memnunlar mi degiller mi.Ornegin kanal gecisleri yavas diye yazmis bir kullanici baska bir yerde.

Android TV nin bir artisi varmidir , yoksa bosver Smart TV olanlardan al devam et olayina mi gireyim.Bunlar kafa kurcaliyor.Ama Vatanbilgisayar'a gittim ve onlara kendi getirecegim USB'den film ,trailer demo falan seyredebilirmiyim dedim , showroom'dakiler sorun olmaz dediler.

Zaman ayirip fikirlerinizi ve deneyim paylasimlariniz icin simdiden tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Tamer Perperek Android tv ye ihtiyacın olup olmadığını kendin bileceksin. Yani tv in işletim sistemi android 6.0 olacak. play store dan oyun ve uygulama indirip kullanacaksın. Buna gerçekten ihtiyacın var mı ? Youtube spotify şu bu zaten smart tv ler içinde var. 

Bu tv de HD uydu alıcı yok. Normal karasal yayın anten girişi var. İşte normal çatı antenini buna bağlarsan oradaki kanal geçişleri biraz yavaşça (ben çok hızlı denen cihaz duymadım zaten)  . Yoksa kendin dışarıdan digiturk turkcell tv+ tivibu veya uydu alıcı bağlayacaksan zaten onun kendi kanal geçiş hızı seni ilgilendiriyor. 

2 taraflı ambilight patates üstte de olmadıktan sonra ne işe yarar ambilight ? 

Ben 3 ay önce yukarıda da yazdım android yerine kendinden HD uydu alıcısı olan 50PUS6272 aldım. 

https://www.philips.co.uk/c-p/50PUS6272_05/6000-series-4k-ultra-slim-smart-led-tv-with-ambilight-3-sided-and-pixel-plus-ultra-hd

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 dakika önce, H. Cenk yazdı:

@Tamer Perperek Android tv ye ihtiyacın olup olmadığını kendin bileceksin. Yani tv in işletim sistemi android 6.0 olacak. play store dan oyun ve uygulama indirip kullanacaksın. Buna gerçekten ihtiyacın var mı ? Youtube spotify şu bu zaten smart tv ler içinde var. 

Bu tv de HD uydu alıcı yok. Normal karasal yayın anten girişi var. İşte normal çatı antenini buna bağlarsan oradaki kanal geçişleri biraz yavaşça (ben çok hızlı denen cihaz duymadım zaten)  . Yoksa kendin dışarıdan digiturk turkcell tv+ tivibu veya uydu alıcı bağlayacaksan zaten onun kendi kanal geçiş hızı seni ilgilendiriyor. 

2 taraflı ambilight patates üstte de olmadıktan sonra ne işe yarar ambilight ? 

Ben 3 ay önce yukarıda da yazdım android yerine kendinden HD uydu alıcısı olan 50PUS6272 aldım. 

https://www.philips.co.uk/c-p/50PUS6272_05/6000-series-4k-ultra-slim-smart-led-tv-with-ambilight-3-sided-and-pixel-plus-ultra-hd

Iyiye benziyor youtube incelemelerinede baktim magazada varsa bir bakayim gozume kestirdim bunu da tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sony ve Sharp markaları, piyasada ki en iyi görüntü kalitesine sahip panelleri üretmekte. Ama Sony'nin fiyatları hep yüksek, Sharp'ın ise Türkiye'de satışı yok gibi bir şey. Bu işler biraz da bütçe meselesi. Ama maalesef son 2 sene içinde hunharca yükselen döviz yüzünden elektronik eşyaların da fiyatı uçtu gitti. 2 senedir 4K Led tv araştırıyorum. Açıkçası günümüz şartlarında eli yüzü düzgün, ışık sızması gibi sorunları minimum seviyede olan, gerçek yenileme hızı 100 hz olup hareketli görüntülerde ve altyazılarda titreme, takılma yapmayan, 10 bit panele sahip doğru düzgün bir 4K Led tv için 4500 - 5000 liraları gözden çıkarmak lazım. Tam 1 senedir şu modeli gözüme kestirdim fiyatı düşsün diye bekliyorum ama nafile.. Üst modeli olan 55MU9000 çıktı ama bunun fiyatı hala düşmedi.

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-55mu8000-55-138-cm-uhd-smart-tv.html

Cenk Demirel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Tamer Perperek yazdı:

PHILIPS 49PUS6412 49'' , 2 TARAFLI AMBILIGHT,ANDROID TV.

Ambilight güzel özellik filmlerde falan güzel oluyor, ama illa android istiyorum diyorsan piyada bolca olan android tv sticks lerden alıp hdmi girişine takıyorsun ve iş bitiyor. bide bluetoothlu klavye alınca daha bi eğlenceli hale geliyor. 

neyse amaç TV almaksa ve bütçe yetiyorsa SONY görüntü gerçekten kaliteli ve hissedilir ölçüde güzel. bunda kalite kontrol aşamalarının fazlalığındandır belkim.

bütçe o kadar değil ise ZAMsunG ve lG, mümkün olduğu kadar üst model almak yerinde olur. 

bi zamanlar (~2012) philips ile lg ortak çalışıyorlardı tüm malzeme aynı philips sadece kendi yazılımı yapıyordu. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tavsiyem su olur ancak butcenizin el verdigince zorlayabildiginiz en buyuk boyutu alin ve tabiki bunu alirken de ozellikleri vasat olmasin serilerin en alt modellerini almayin

ben 65 inc plazma almistim zamaninda simdi ara sira diyorum hanima daha buyugunu mu alsak diye goz alisiyor su bas agritir goz bozar muhabbetleri de bana gore kulliyen yalan dibine girmedigniz surece. 2 mt den izlesemde hd yayinlar tatmin edici netlikde ben 65 veya en yakin alinabilecek boyutu tavsiye ederim saygilar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim bu konuda görüşüm;

Bütçemin elverdiği ölçüde optimum görüntüleme kaltiesindeki ürüne yönelirim (hatta tunersiz bir monitör de olabilir bu) , bir adet Apple tv alırım (tv/monitör 4k alırsam apple tv de 4k alırım) ve yoluma devam ederim. Evde tv değişikliği olacağında atacağım adım bu. Geleneksel yayın (uydu) ne ücretsiz kanallarla ne de dijitürk dsmart vb platformlarla artık bana hitap etmiyor.

Yayın akışına tabi olmak vs video on demand konusunda ben video on demand tarafındayım. yani istediğim şeyi istediğim zaman izlerim. Bu da iptv hizmet sağlayıcıları, youtube, puhu tv, turkcell tv+(bu biraz şaibeli çünkü arşivindeki film ve diziler sansürlü) netflix vb birsürü olan ve daha da artacak olan içerik sağlayıcıları bana yeter.

Özet;

Kaliteli görüntü alınabilecek bir tv + Apple tv yeter de artar bile.

Kerem Bozdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

sizce hangisini almalıyım? Boydan ziyade kalite (akıllı özellikler ve panel vs) ve sorunsuzluk. 

LG 43UJ630V 43" 2300 TL 
LG 43LK5900 43" 2400 TL 
SAMSUNG UE 48J5270 48'' 2300 TL (Boy farkına fiyat değer mi ayrıca) 
SAMSUNG UE 40J5270 40'' 1900TL

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.