Jump to content
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

“ER-OL
Yakup Çağatay

Makyajlı Fiesta'nın Yeni Motorları Ve Tüketim Değerleri

Önerilen Mesajlar

Aşağıdaki tablo Fiesta'nın tüketim değerleridir.

İşte beklenen Sonuçlar

Powershift'i turbo motorla daha verimli olduğunu görmüş olduk :yeah:

FocusClub Farkıyla ilk siz öğreniyorsunuz :)

FocusClubTr--1353348239.png

Araç Hakkında Bilgi ve Detaylar için

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İnanılmaz iyi değerler..

125likte start stop kesin var. Bu değerler yoksa ulaşılmaz. Ayrıca bence o modelin CO2 emisyonu 99-101 civarında olur.

inşallah otosan Bmaxte yaptığı gibi esp, led vs ile dolu araba getirir.

2 HY, espsiz ledsiz ekransız CDlerle şimdiki fiyatlarla araba satmaya çalışırsalar clionun karşısında dayanamzlar gibime geliyor.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onları da yukardaki sıra ile aktarayım.

1.25 65 120 CO2

1.25 82 120 CO2

1.0 65 ps 105 CO2

1.0 80 ps 105 CO2

1.0 100 ps 105 CO2

1.0 125 ps 99 CO2

1.6 Pwrsh 138 CO2

1.5 tdci 98 CO2

1.6 tdci 95 CO2

1.6 tdci eco 87 CO2

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.0 EB 100 bg powershift 3.9/4.9/6.6 tüketim ; 114 CO2 emisyonu ; 0-100: 10.8 saniye Vmax: 180 km performans rakamlarıyla süper.

Fiyatı makul olsa da alsak.

Alternatif olarak 1.0 EB düz vites 3.7/4.3/5.3 tüketim ; 99 CO2 emisyonu ; 0-100: 9.4 Vmax: 196 ile GTi tadında olmuş.

Fakat pahalı işte..

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hatırlatmakta fayda var

Bu yıl içinde 6 ileri PowerShift 1.0 EB ile birleşip Fiesta'ya konacak. Kesin Bilgidir.

Vallaha ağzınızdan bal damlıyor ne diyeyim daha. B max ve Focus için gündemde mi böyle birşey?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hatırlatmakta fayda var

Bu yıl içinde 6 ileri PowerShift 1.0 EB ile birleşip Fiesta'ya konacak. Kesin Bilgidir.

1.0 Ecoboost 100 ps 6 ileri Powershift ile birleşti satışı başladı manuel'i ile arasındaki fiyat 1.000 Euro. 

Tüketim ve performans değerleri 1 yıl önce verdiğimiz gibidir. (ilk mesaj)

Ülkemize yakında gelir :yeah: Hayırlı Olsun

Not: Üretim Eylül'de başlıyor bize gelişi Kasım'ı bulur :yeah: 

Yorum: Titanium 1.0 ps 43 bin liste'den başlar. Bakalım tutacak mı :P

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiesta almayı düşünüyorum fakat motor konusunda karar veremedim (benzin mi dizel mi ,benzinli ise hangi motor gibi)..bu konuda tavsiyeniz nedir.yıllık 6-7 bin km civarı yol yapıyorum ve aracın performansı da düşük olsun istemiyorum ve tabiki yakıt...işte bu doğrultuda tavsiyeleriniz nelerdir? bu yeni 1,0 ecoboost motoru beğenmişsiniz okudum acaba ikinci elde sıkıntı olurmu satarken..

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Türkçemizde v harfi yerine kullandığınız w harfleri v ile değiştirilmiştir.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aşağıdaki tablo Fiesta'nın tüketim değerleridir.

İşte beklenen Sonuçlar

Powershift'i turbo motorla daha verimli olduğunu görmüş olduk :yeah:

FocusClub Farkıyla ilk siz öğreniyorsunuz :)

FocusClubTr--1353348239.png

Araç Hakkında Bilgi ve Detaylar için

Bu durumda en mantıklısı econetic 1.6 tdci olacak gibi. Tabi satış fiyatlarına da bakmak lazım ama 3.8 lt şehiriçi çok iyi bir değer bence.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Benzer İçerikler

• Yazan: Yakup Çağatay
      Yeni Focus Mk4 ile Focus Mk3 Mca'nın dizel otomatik versiyonlarını aynı yol koşulunda test ettik.
      @H. Cenk ve @Gürkan Çakıroğlu abi sayesinde yıllardır istediğim bir şeyi yaptık 😛 Çok teşekkür ediyorum. 

Sonuç için iyi seyirler. 

Görseller ve fazlası: https://anasayfa.focusclubtr.com/focus-mk4-ile-focus-mk3-dizel-otomatik-yakit-testi/

• Yazan: Yakup Çağatay
      Şöyle bir çekim dolaşıyor. %99 Focus ST gördüğümüz gibi olacaktır. 

Dizel otomatik ve benzinli otomatik de olacak diye biliyoruz, manueller yanına. Yakında tanıtılacak zaten biraz daha sabır 🙂 

https://www.focusclubtr.com/topic/16445-2019-focus-st-mk4-casus-çekimi/?page=2&tab=comments#comment-485792

Bunlar da olası motor seçeneklerinden sızıntılar.

• Yazan: Ömer ozcan
      2018 mart ayında sorgulamadan araştırmadan birazda ilk aracımı almam hasebiyle tecrübesizliğimden 2012 model ford focus benzinli otomatik araç aldım.2. ayda aracın şanzımanında ki sarsıntıları hissetmeye başladım. Ankara kartaş ford yetkili servisine götürdüm kayıt açmadan baktılar sorun yok dediler ancak araç beşik gibi sallanıyordu ertesi hafta kayıt açtırdım birlikte test sürüşüne çıktım kayda değer bir titremenin olmadığını söyledi.Bende olayı resmileştirmek adına kontrol edilip bir sorun olmadığını kaşeleyip vermesini istedim ve aldım bu sırada şanzımanın mekanik sesler çıkardığını araç bazen gazdan ayağımı çektiğim halde devirin yükseldiğini, gaza geç tepki verip sonra biirden ne atıldığını ilettim ancak ustamız dalga geçer gibi powershiftin çalışma prensibi bu olabilir mekanik sesler illa çıkar vb. cümleler kurdu. Araştırmalarım sonucu hemen hemen her kullanıcı benzer sorunları yaşıyor onlarca şikayet var.Hata türkiyede bilinçli bir kullanıcı hakkını arıyarak çözüme ulaşmış araç değişimi yapılmış ford tarafından(ilgili link: https://forum.donanimhaber.com/ford-powershift-sanziman-titreme-problemi-kronik-problem-cozulemiyor--116371787 ) Avustralya forda bu kronik arızalı şanzımanından dolayı 10 milyon dolar gibi Avustralya tarihindeki en büyük cezayı kesmiş(İlgili link: https://www.abc.net.au/news/2018-04-26/ford-hit-with-record-10-million-fine-for-unconscionable-conduct/9699474 ). Ben benzer sorunları yaşayan arkadaşlarla bir konsorsiyum kurarak birlikte hareket etmek istiyorum. Gelin birlikte hakkımızı arayalım.
    • Yazan: OnurKılıç
      İyi akşamlar
      2011 ford focus 1.6 dizel 115BG tit x smart paket aracımı satıp yerine

B6 kasa Audi A6 2.0 dizel 140 bg otomatik bu kasa ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyim? 
      Teşekkürler.
      aracım satılıktır
    • Yazan: OnurKılıç
      ford focus 2 mca (2,5) kasa aracımın arka halojen ampulleri led ampulleri ile değiştirdim ( fren ampulleri, geri vites ampulleri, sinyal ampulleri, park ve sis ampulleri) ancak sağa ve sola sinyal verirken hızlı çakmaya başladı sorun nerde olablir nasıl çözebiliriz 
      ama 4 lüleri yaktığımızda normal yanıp sönüyor

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.