Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Galaxy Note 2 Inceleme

Önerilen Mesajlar

Hemşerim güle güle kullan telefonunu ...

S3 ile mukayese edilmez tabiki ekran boyutu olarak fakat , s3 yerine bu telefonu almamı önerirmisin ?

iphone 4s in ekranı küçük diye samsung s3 almıştım . şimdi s3 ekranı bana artık büyük gelmemeye başladı :) ama piyasadaki en büyük ekranlı telefon tabi ... note 2 den sonra :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferhat izlenim paylaşımı için teşekkürler, yazdıklarını tarafsız gözle kaleme aldığını söylemek çok kolay olmasa da benim açımdan yararlı oldu.

Ben de Engin'e boyut eleştirisi bazında katılıyorum.

S3 herşeyi bir gövdede toplayan ve telefon işlevlerinden hemen hiç ödün vermeyen bir cihaz iken Note II küçük bir tablet havasında, sonuçta benim bakış açımdan tablet olmak için fazla küçük ve telefon olmak için fazla büyük.

Ama beklentiler önemli, bana uymayan belli ki seni tümüyle tatmin etmiş.

Fiyatlar mutlaka düşecek, hatta mesela şurada şimdiden cazip (paralel ithalat mıdır bilemem): http://www.markapon.com/

Bir de S3 ile kıyaslaması var İng. olsa da başarılı buldum: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_iii_vs_galaxy_note_ii-review-830.php

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiyatları peşin üzerinden mutlaka 1500-1600TLye düşecektir.uzun vadede 1300-1400 görülür. İyi bir telefon olmakla birlikte kullanıcısı sınırlı ve kısa sürede fiyatı düşecektir diye düşünüyorum. Fakat Turkcell üzerinden kampanyalı satışlarda fiyatlar aynı hızda düşüyor mu emin değilim. O daha yavaş olabilir.

Cem Bey yeni gelecek telefonlar bu donanımla gelmeye başlayacak belli ki. Bir süre sonra bu donanımı daha küçük ekranlarda kesin göreceğiz. Hatta bu durumda S3 kullanıcıları kazık yemiş oldu azıcık. Bir yıl beklemeden S3+ falan gibi bir şey gelebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir ürünün fiyatının zamanla düşmesi normal bir şey zatenı.Çok hızlı olmamalı sadece. (bir ayda 500Tl gibi) Elektronik ürünlerin tamamında bu geçerli. Dün arkadaşa Sony tv aldık. 55" ilk çıktığında 7000 küsürdu. Şimdi bir yeni modeli gelecek bekleniyor.Fiyatı düştü. Herkes apple değil. :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bahsettigim sey fiyat degildi ama 2. Paragraf :yeah:

Apple bu ülkeye lüks o ayrı zaten :) the others ;)

Şimdi ios tartışmasına girmeyelim. :)

Teknoloji hızlı, bu iş de çok karlı sürekli yeni donanım çıkıyor, bir yıl da bir yenileyince çok geride kalıyorsun. :) Yeni iphone alan işlemcisi A15 olduğu için almıyor zaten. Sabit bir kullanıcısı var doğru veya yanlış. Ama milyar dolar dönen bir yerde her gün yeni bir şey çıkması ve bir eski modellerin fiyatının düşmesi güzel bir şey. Ufak tefek farklar için son model tv alıyorum diye fazladan 3000TL vereceğine bir eski fakat yine çok iyi bir modeli nispeten uygun fiyatla alabiliyorsun.

E sürekli de son modeli kullanacağım takıntın yoksa karlı oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu yüzden kararlı firmalar hep iyi

Kararlı çünki (çünkü) en başta kazık sonrasındada devamlı kazık i phone :)

Fiyat konusunda en fazla burunlarından kıl aldırmayan firma i phone.Olan kullanıcıya oluyor ama onlarıda duygusal olarak kendilerine bağlamışlar. :)

belli ki seni tümüyle tatmin etmiş.

Aynen öyle abi tamda aradığım telefonuma kavuştum :)

Bu arada emin ol tarafsız olarak yazdım ki gerçekten beğenmediğim yada geliştirilmemiş bir özelliği olsaydı açıkça söylerdim.Özellikle jelly bean ile stabilite sorunu kesinlikle tarih olmuş.Ama illana yokmudur hiç kötü yanı diye sorarsan söyliyebileceğim telefonda yanlış bulup beğenmediğim tek sorun kulaklık takma yerinin kulaklık ile oyun oynanmak istendiğinde kulaklık jack ının eli rahatsız etmesi ve oyun oynamayı zorlaştırması :)

Boyutlar için de bir çok kişi için büyük olabilir ama bu ekran için azcık sıkıntı çekmeye değer diye düşünüyorum.Daha öncede dedim benim gibi masabaşında çalışan biri için büyük değil ama gün içinde hareketli bir yaşamım olsaydı belki ozaman bana rahatsızlık verebilirdi.Tüm gün cebimde değil masanın üstünde karşımda duruyor sonuçta. :)

Hemşerim güle güle kullan telefonunu ... S3 ile mukayese edilmez tabiki ekran boyutu olarak fakat , s3 yerine bu telefonu almamı önerirmisin ?

Teşekkür ederim.

S3 ile arasında pil dayanıklılığı ekran boyutu ve dizilim farklılığından doğan görüntü kalitesi dışında öyle çok fazla bir fark yok.Yani büyük bir ekrana ihitiyacınız var ve gün içinde masabaşında fazla vakit geçiriyorsanız tercih edebilirsiniz.Ama madem elinizde şu an s3 mevcut bir kaç ay bekleyip fiyatının bir miktar daha düşmesini bekleyip ondan sonra bir note 2 sahibi olmanızı öneririm.

Aydın Baran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferhat abi sana cevap vermiyorum artık çünkü anlamak istemiyorsun :D 10 satır da yazsam aynı şeyi söylüyorsun :)

Yenilik konusunda ise öldürecekse katılmıyorum bu ürünleri alanlar zaten takip eden ve yeniyi almak isteyen insanlar tıpkı sizin gibi. Çelişiyorsunuz soylediklerinizle

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Ferhat telefonu bir ay kadar kullandın fikrin nedir? Dün akşam 10-15 dakika kurcaladım. Doğrusu çok beğendim. Kalem kullanımı çok güzel. Donanım olarak gayet iyi. Bu donanımı S3 üzerine koysalar çok çok güzel olurdu. S3'ün hakkettiği donanım bu bence. Turkcell kampanyası ile gayet çekici geldi gözüme. Fakat büyüklüğü zaman içinde sıkıntı yaparsa 24 aylık kontrat çok uzun. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ferhat telefonu bir ay kadar kullandın fikrin nedir? Dün akşam 10-15 dakika kurcaladım. Doğrusu çok beğendim. Kalem kullanımı çok güzel. Donanım olarak gayet iyi. Bu donanımı S3 üzerine koysalar çok çok güzel olurdu. S3'ün hakkettiği donanım bu bence. Turkcell kampanyası ile gayet çekici geldi gözüme. Fakat büyüklüğü zaman içinde sıkıntı yaparsa 24 aylık kontrat çok uzun. :)

Valla alalı bir ay oldu ama hala daha elimden düşüremedim.Özellikle yazılım olarak ciddi anlamda baya bir düzelme var ki 1 aydır yoğun şekilde kullanmama rağmen hala daha ilk aldığım gibi yani öncekilerdeki gibi sistem şişince sorun çıkarmaya başlama ve yavaşlama gibi bir olayı daha yaşamadım.

Şarj olayı ise en beğendiğim yanlarından biri artık 2 günde bir şarj ediyorum.Normal kullanımda 2 günü rahat rahat çıkarıyor.

Bu telefonun tek kötü yanı boyutları ki bu ekran için ona katlanılır.Fakat bu sabah arabayı hanıma bıraktığımdan ötürü otobüs ile işe geldim e gelirkende telefonumla müzik dinleyip gelmek istedim ama telefonu cebimden çıkarıp koymak hakikaten kalabalık ve sıkışık ortamlarda bi hayli zor oluyor ve insanların gayri ihtiyari bakışlarıda cabası (o ne lan kocaman der gibi bakıyorlar :) ) Daha öncede dedim aracınız var ve işiniz oturarak çalıştırmayı gerektiriyorsa boyutları sorun olmuyor.Ama diğer türlü ve insan içinde kullanımda biraz zahmetli. :)

Buna rağmen nadirde olsa otobüsle işe gelirken telefonda ve o ekranda film izlemenin keyfi pahabiçilemez :) :) :)

İşin özeti hani derler ya Adamlar yapmış bu telefon ve jelly bean olmuş arkadaşlar.Bundan sonrasını i phone ve ios düşünsün :) :) :)

Birde unutmadan note 2 nin bluetooh modülü s3 ü bilmem ama s2 den oldukça üstün daha önce telefonu arabaya bluetooth ile bağladığımda seste bozulmalar ve kayıplar oluşuyordu fakat şu an muazzam güzel pürüzsüz kayıpsız ve oldukça keliteli bir ses veriyor ki bilen beni bilir ses konusunda oldukça detaycıyımdır :) .Artık arabada müzik dinlerken aux bağlantısından vazgeçtim sadece bluetooh bağlantısını kullanıyorum

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla alalı bir ay oldu ama hala daha elimden düşüremedim.Özellikle yazılım olarak ciddi anlamda baya bir düzelme var ki 1 aydır yoğun şekilde kullanmama rağmen hala daha ilk aldığım gibi yani öncekilerdeki gibi sistem şişince sorun çıkarmaya başlama ve yavaşlama gibi bir olayı daha yaşamadım.

Yeni gelen güncellemeyi yükleyememişler, hata veriyormuş vs okudum. Sen aldın mı güncellemeyi? Açıkçası 24 ay taahhüte bağlayıp almaktan çekindim ekran rahatsızlık verebilir diye. Yoksa yazılımı ve ek gelen programları ile gerçekten güzel.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni gelen güncellemeyi yükleyememişler, hata veriyormuş vs okudum. Sen aldın mı güncellemeyi? Açıkçası 24 ay taahhüte bağlayıp almaktan çekindim ekran rahatsızlık verebilir diye. Yoksa yazılımı ve ek gelen programları ile gerçekten güzel.

Daha 2 gün önce yeniden yazılım yükledi sanırsam söylediğin yazılım o.Telefonu aldığımdan beri 3 kez güncelleme aldım ama 2 si daha kapsamlıydı telefon otomatik kapandı android sistem ekranında yaptı yüklemeleri.

O ekran için emin ol o boyut a katlanılır.Arkadaşım daha 2 gün önce s3 aldı ikisindede aspalt 7 yi açtık o bile dedi ya oyun senin telefonda oynanır diye :)

Ve note 2 deki 2 gb ram öyle bir rahatlatıyor ki telefonu ne kasma ne yığılma yaşıyorsun.

Telefonu ile fazla vakit geçiren bir kişi için herşeyiyle note 2 şu an piyasadaki en iyi telefon.

Bu arada bir konu varki onu söylemeden geçemiycem.Telefonun dış kasa malzeme kalitesinde biraz sorun var 1 hafta kabsız kullandım arka kapağı ve yan çerçevesi hemen çizildi.Alır almaz kab almak şart bu telefona.

Ama bu tarz bir sorun i phone 5 tede mevcut ki youtube de videoları mevcut

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daha 2 gün önce yeniden yazılım yükledi sanırsam söylediğin yazılım o.Telefonu aldığımdan beri 3 kez güncelleme aldım ama 2 si daha kapsamlıydı telefon otomatik kapandı android sistem ekranında yaptı yüklemeleri.

O ekran için emin ol o boyut a katlanılır.Arkadaşım daha 2 gün önce s3 aldı ikisindede aspalt 7 yi açtık o bile dedi ya oyun senin telefonda oynanır diye :)

Ve note 2 deki 2 gb ram öyle bir rahatlatıyor ki telefonu ne kasma ne yığılma yaşıyorsun.

Telefonu ile fazla vakit geçiren bir kişi için herşeyiyle note 2 şu an piyasadaki en iyi telefon.

Bu arada bir konu varki onu söylemeden geçemiycem.Telefonun dış kasa malzeme kalitesinde biraz sorun var 1 hafta kabsız kullandım arka kapağı ve yan çerçevesi hemen çizildi.Alır almaz kab almak şart bu telefona.

Ama bu tarz bir sorun i phone 5 tede mevcut ki youtube de videoları mevcut

Flip cover veya protective cover diye geçen orijinal ürünler var. Arka kapağı söküp kapak ve ön kapak olarak takılıyor. Güzel bir şey çizilsede atar yenisini alırsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.