Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

St Spoiler Montaj Anlatımı

Önerilen Mesajlar

Aslında oldukça basit ancak anlatım olarak forumda göremedim yazayım dedim,

aslında bunu fotoğraflı olarak yapmayı planlamıştım ama fren lambasını söktükten sonra kendimi kaybedip foto çekmemişim :D

1) Fren lambasının 2 yanında vida var bunları sökünce geliyor, fren lambasına giren 1 elektrik soketi 1de fıskıye var bunlarıda söküp lambayı bir kenara koyuyoruz.

2) Fıskıyenin hortumu yeni spoliere kısa geldi ancak zaten hortumda ek var, geçmeli hortumu söküp daha uzununu taktım.

3) bagaj kapağının iç kaplamasında üst(kapak açılınca alt oluyor spolierin oturduğu yer yani) kısmı sökmek gerekiyor, tırnaklı asılınca geliyor.

4) 3. adımdaki kapağın altında 3 tane civata var, 2şer tanede sağ ve sol uçta vida var bunlarıda söküp bagajı kapatıyoruz

5) spolierin 2 ucunda tırnak var 2 uçtanda hafifçe kendinize-yukarı doğru asılınca hemen bırakıyor ve tamamen sökülmüş oluyor.

Aynı adımları tersten yapınca montaj tamamlanmış oluyor.

Bu noktada benim bir problemim oldu, herşeyi takıp arka cama su sıkınca suyu yere sıktı :D herhangi bir ayar olayı yok fıskıyenin. Tırnağını kırarak dönebilir duruma getirdim ancak her durumda yere yada karşıya sıktı. Çözümü normal püskürtme ucunu havya ile kapatıp cama bakan noktasına yine havaya ile delik açarak çözdük. Bu arada Ford servisine gittim(tan ile turu karıştırıyorum sürekli maltepedeki) biz bilmiyoruz bizde yok dediler.

Garip olan forumda o kadar takan var ancak böyle bişey yazan yok, benmi biryerde yanlış yaptım anlamadım. Hortum olayınıda yazan yok :) Birde camla spolier arsındaki sünger karşı alttan bakınca görünüyor onuda çözemedim :)

Yakup, ben yeni konu açtım ancak istersen var olan konulardan birine ekleyiver :)

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Bende montaj yapıcam yakında yararlı oldu anlatım.Fiskiyeye açtığınız yeni deliği fotoğraflayabilir misiniz?

Fiestanın 3. stop lambası bu spoiler için kullanışlı. Hiçbirşeyiyle oynamadan direk cama püskürtüyor ve tam uyumlu. Çıkmacılardan veya yan sanayi parçacılardan 50-60TL ye alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.