Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Garantiyi Uzatma Ve Ford Güvence Sistemi...

saner can

Soru

Dün servisten, aracımın garantisini 520TL karşılığında 3 yıldan 5 yıla çıkarmanın mümkün olduğunu öğrendim. Garantisini 2 yıl +50000km uzatmanın ücreti ise 1040TL. Bu konuda kararsız kaldım. Sizce buna değer mi? Ayrıca bu garanti uzatma, herşeyi ve arızanın tamamını mı kapsıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bugün mesaj geldi. Uzatılmış garanti için arayın diyorlar. 

1- 3 yıl değilmiydi garanti neden 2 yıl sonunda mesaj atıyorlar.

2- Aracı uzun süre elimde tutmayı düşünmüyorum. Uzatma konusunda tek isteğim aracın PWS olması. Otomatiğin de bir şey olursa korkum. Garanti sürem dolsa bile PWS sorunu çıkarsa zaten iyi niyet garantisine girer diye düşünüyorum. Bu kısımda kafam baya karışık. 

3-%20 katılım çok mantıklı gelmedi.Ya tam yap yada yapma yarın işi sevmiyorum.

Otokoçla konuştum bir yıl 400tl 2 yıl 638 tl dediler. Garantimin bitmesine 1 yıl daha varmış. Mesaj kampanya nedeniyle gelmiş. %20 sini ben karşılamam gerekiyormuş.

Kalsın dedim şimdilik. 1 seneye araba bende kalmaz sanırım. Gözüm otomatik dizelde :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bugün servisi aradım. Aracımın 1 hafta sonra 1.yıl'ı dolduğunu ve şuan 14.000 km'de olduğunu söyledim. İlk bakımı gelmediği için satış anındaki fiyatların geçerli olduğunu söyledi. Aracım 1.5 Tdci Powershift. Şase numaramı sisteme girerek baktı ve +1 yıl 0 km için 414 TL, +2 yıl 0 km için 700 TL fiyat verdi. Ayrıca vade farkı alarak kredi kartına taksit yapıyorlarmış. 5 yıl içinde 100.000 km'yi geçmeyeceğim için +50.000 km almamın bir anlamı yok. %20 müşteri ödemesi olayı var dediğiniz gibi. Ayrıca akünün kapsam dışı, yürüyen aksamın ise komple kapsam dahilinde olduğunu söyledi. 

Motor ve şanzıman tipine göre fiyat değişiyor mu acaba?

VW'de 1 ay içinde +2 yıl garanti uzatma 2.357 TL, 1-18 ay arasında yapılırsa 2.528 TL . Ama %20 müşteri katkısı olayı var mı bilmiyorum. Kıyaslandığında Ford çok uygun geliyor.

Erhan Ersöz tarafından düzenlendi
ekelme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu bir çeşit sigorta. Risk puanı yapıyorlar ve ona göre fiyatlandırıyor olmalılar. Birinci kriter aracın toplam maliyeti olmalı; sonra motor, şanzıman gibi risk puanını etkileyecek etkenler hesaba katılıyordur. 

VW değişmediyse, normal garantiyi de 3 değil, 2 yıl veriyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
29.09.2016 - 10:30 tarihinde, Erhan Er. yazdı:

Bugün servisi aradım. Aracımın 1 hafta sonra 1.yıl'ı dolduğunu ve şuan 14.000 km'de olduğunu söyledim. İlk bakımı gelmediği için satış anındaki fiyatların geçerli olduğunu söyledi. Aracım 1.5 Tdci Powershift. Şase numaramı sisteme girerek baktı ve +1 yıl 0 km için 414 TL, +2 yıl 0 km için 700 TL fiyat verdi. Ayrıca vade farkı alarak kredi kartına taksit yapıyorlarmış. 5 yıl içinde 100.000 km'yi geçmeyeceğim için +50.000 km almamın bir anlamı yok. %20 müşteri ödemesi olayı var dediğiniz gibi. Ayrıca akünün kapsam dışı, yürüyen aksamın ise komple kapsam dahilinde olduğunu söyledi. 

Motor ve şanzıman tipine göre fiyat değişiyor mu acaba?

VW'de 1 ay içinde +2 yıl garanti uzatma 2.357 TL, 1-18 ay arasında yapılırsa 2.528 TL . Ama %20 müşteri katkısı olayı var mı bilmiyorum. Kıyaslandığında Ford çok uygun geliyor.

Aradan 1,5 sene geçmiş. Ev kredisi borcundan arabaya 3 sene daha binmeyi planladığım için garantisi Ekim 2018’de bitecek olan aracıma Ford Güvence paketi almaya karar verdim. Bugün Ford’a gittim. Müşteri temsilcisi 30 Nisan 2018’e kadar %20 indirimli olduğunu söyledi. 100.000 km ile sınırlı olmak şartıyla indirimli +1 yıl 510 TL, +2 yıl 876 TL olduğunu söyledi. +2 yıl olarak satınalmaya karar verdim. Fatura aşamasına geldiğinde 700 TL’ye düştüğünü söyledi. Meğer %20 indirimsiz fiyat 876 TL imiş. Ben 876 TL’yi göze aldığım için ilaç gibi geldi tabi :) 

Erhan Er. tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
12 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Bugün 2 yıl garanti uzattırdım.Km uzatması yaptırmadım.Yani 100.000 km ile sınırlı. 965 liraya ücreti çıktı.Yanında 75.000 bakım satın aldım.Oda 791 lira tuttu.

İyiymiş. ?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
17 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Bugün 2 yıl garanti uzattırdım.Km uzatması yaptırmadım.Yani 100.000 km ile sınırlı. 965 liraya ücreti çıktı.Yanında 75.000 bakım satın aldım.Oda 791 lira tuttu.

Ohhh Maşallah, konusunu da aç bari de arabayı görelim ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Gürkan Çakıroğlu yazdı:

Ohhh Maşallah, konusunu da aç bari de arabayı görelim ?

Hocam arabayı eve getirebilsem fotoğraflarını çekip konu açacağım.Metro otoparkına bir koydum arabayı.Çarşambadan beri orada duruyor.Diğer arabayı henüz satamadığım için onu kullanıyorum şimdilik.İlk fırsatta konu açacağım :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
1 dakika önce, Mehmet Çallı yazdı:

Hocam arabayı eve getirebilsem fotoğraflarını çekip konu açacağım.Metro otoparkına bir koydum arabayı.Çarşambadan beri orada duruyor.Diğer arabayı henüz satamadığım için onu kullanıyorum şimdilik.İlk fırsatta konu açacağım :yeah:

Ben senden daha fazla mı kullandım yoksa ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16.03.2019 - 22:56 tarihinde, Mehmet Çallı yazdı:

görünce aklıma geldi çok alakalı olmasa da bilgi olsun diye yazayım.

Dedem de corollaya "garanti" yaptırmış. araba 2010 model, 2 sene 610tl. Kapsamını tam bilmiyorum ama anladığım kadarıyla mekanik aksam. VW gibi sigorta şeklinde yapılıyor AK sigortadan.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.