Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Abs Ikazı

Engin selçuk

Soru

Arkadaşlar merhabalar,

daha önce top ezilmesinden sonra yanan ABS lambası ile ilgili konu açılmış ancak benim ki farklı bir durum. 2 haftadır normal durumda herhangi bir sorun yok ancak araç yıkandığında ve son olarak yağmurlu havada yol alındığında ABS lambası yanmaya başladı. Motor stop edip lastikler falan kuruduktan sonra lamba sönüyor. Aklıma gelen sensörde ya da kablolarında bir sıyrık oluştu ıslaklıkla karşışaltığında şase yapıyor doğru tespitmidir? benzer sorunla karşılaşan oldu mu? malum bayram haftası ve tatil yolculuğunu çıkmadan (muhtemelen yarın) servise gideceğim sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

merhaba arkadaşlar, geçen hafta bahsettiğim ABS ikaz sorunu Afyon da izmir yolu üzerindeki Budan Ford ta halledildi.işte resimler:

grnt722.jpg

Uploaded with ImageShack.us

uzun abs kablosu aşağı doğru kıvrım yapıp jantın iç yüzeyiyle temas haline geçmiş.

grnt723.jpg

sıyrılan kablo suyla temas ettiği anda şase yapıp devre dışı kalıyordu.

çözüm: uzun kablo sorunlu bölgesinden kesilip kısaltıldıktan sonra lehimlenip izole bantla sarılıp plastik kelepçeyle sabitlendi.

grnt724.jpg

masraf işçilik+kelepçe ücreti= 25 TL. umarım benzer sorunu olan arkadaşlara ya da ilerde yaşanabilecek durumlara bir fikir oluşturabilir.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

herkese merhabalar,

dün tan oto ve başer oto ya uğradım ve araca baktıramadan geri döndüm sebebi ise randevu almadan gitmem zaten bayram öncesi yoğunluk da vardı. benim durumda ise hala bir değişiklik yok, bugün akşam saatlerinde Ankara da yağmur vardı ve ben seyir halindeyken ABS lambası sürekli yanıyordu ve ben yarın 550 km lik bir yolculuğa çıkacağım umarım sıkıntı yaşamam ama memleketteki ford servisinden daha şimdiden Salı günü için randevu alıyorum, sonuçları paylaşacağım.

bu arada Yakup sanırım aynı dertden muzdarip olanlar var nasıl bi çözüm bulmuşlar acaba???

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim yeni 15000km bakımından geçti, diyordum inşlh servis yolu gözükmez bi daha diye ama aynı abs sorunu bende de çıktı, keşke hiç araba almasaydım demeye başladım, bu ford servisi bitik valla, bakalım buna çözüm getirceklermi, yoksa bi bahaneyle gerimi gönderirler, sabah çalıştırırken ABS 4-5 sn yanıyor sonra hemen sönüyor, ilginç yani.. en iyisi arabyı satmak bi dahada değil sıfır focus bedava dağıtsalar almamak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Benim yeni 15000km bakımından geçti, diyordum inşlh servis yolu gözükmez bi daha diye ama aynı abs sorunu bende de çıktı, keşke hiç araba almasaydım demeye başladım, bu ford servisi bitik valla, bakalım buna çözüm getirceklermi, yoksa bi bahaneyle gerimi gönderirler, sabah çalıştırırken ABS 4-5 sn yanıyor sonra hemen sönüyor, ilginç yani.. en iyisi arabyı satmak bi dahada değil sıfır focus bedava dağıtsalar almamak

Kesinlikle, hatta bu aracı bedava verip kurtulmak lazım.

Bu kadar dert çekilmez!

Allah kurtarsın...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

abs lambası  çalıştıktan  4-5 saniye sonra söner gayet normal bir olay bu bizde astra vardı daha önce, onda da çalıştıktan  4-5 saniye sonra abs lambası sönüyordu..abs de de hiç bir sorun yoktu..eğer sürekli yanıyorsa lamba o zaman sorun var demektir...Cem Bey in dediği gibi bedava verip kurtulun birdaha da focusa binmeyin gidin reno ya binin onda belki aradığınızı bulursunuz !!!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

anlaşılan sizler umduğunuzu buluyosunuz ve çok şanslısınız demektir, birinin yaşadığı öfke yada şok halinde verdiği ani tepkilere siz akıllı arkadaşlar eminim daha biliyorsunuzdur, derdimi anlattım yakındım, beni bu hale getiren servisin bizzat kendisidir, muhakkak ayda 2 defa servis yüzü göryrm, şimdide motor koruma kapağımın bakım esnasında alındığını öğrendim, satarım vW toyotaya binerim, renoya siz bıkınca bi denersiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.