Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Markalara Göre Türkiye Binek Satışları - 2003'ten Günümüze - 2016 Yılı Dahil

Abdussamed Acar

Önerilen Mesajlar

Merso ve Volvo'da artış var, BMW daralma  429 araç, vw ise sınıfının fiyat olarak üst limitini belirleyen marka ve 2014' ün (ocak-şubat-mart) en çok satan markası.

Benim bu tablodan anladığım, parası olan için çok fazla  değişim olmamış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Nisan ay'ı genel olarak tüm firmaların satışlarının arttığı ay olmuş durumda.

Düşürenler; Audi,Bmw,Chevrolet,Dacia,Honda,Mercedes ve Nissan (Çok az satanlar eklenmedi)

Mart 2014'de 47.581 adet otomobil ve hafif ticari satılmışken Nisan 2014'de bu sayı 53.305'e yükselmiş. %12 arttı  :yeah:

Ford ise Mart ayında 1.621 binek, 1.938 h.ticari satmış toplamda 3.559 adet, Nisan ayında ise 2400 binek, 2504 adet h.ticari; toplamda 4920 adet. Yani bir önceki aya göre %38,2'lik artış söz konusu.

Fiyatları düşürüp,krediyi verirsen artıyor :yeah:
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fordun satışlarının düşmesinin bana göre tek nedeni fiyat politikaları oldu.Fiesta ve focusa rağmen binek satışını geriletiyorsan fiyatlarını gözden geçirmelisin.1 ay önce otokoçta fiesta 1.5 dizel aracın fiyat etiketi 57 bin liraydı,Focus dizel style 72 bin lira artı paket alınca 78 i buluyor demişlerdi(onların yalancısıyım).Sen dizel fiestaya 57 bin lira dersen araba da kurtarmaz  kredi de kurtarmaz seni 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fordun satışlarının düşmesinin bana göre tek nedeni fiyat politikaları oldu.Fiesta ve focusa rağmen binek satışını geriletiyorsan fiyatlarını gözden geçirmelisin.1 ay önce otokoçta fiesta 1.5 dizel aracın fiyat etiketi 57 bin liraydı,Focus dizel style 72 bin lira artı paket alınca 78 i buluyor demişlerdi(onların yalancısıyım).Sen dizel fiestaya 57 bin lira dersen araba da kurtarmaz kredi de kurtarmaz seni

Hüseyin bey hangi araba ucuz ve çok satıyor ? Fiesta'dan da iyi olacak tabi ki

Bu söylediğiniz tek etken değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hüseyin bey hangi araba ucuz ve çok satıyor ? Fiesta'dan da iyi olacak tabi ki

Bu söylediğiniz tek etken değil.

Arabalardan ziyade markaya odaklı bir toplumuz.Bu ülkede yoldan geçen 10 kişiye sor polo mu fiesta mı diye 8 i polo der.Bu şartlarda fiestanın fiyatını polodan üstün tutmak ticari açıdan pek mantıklı olmasa gerek.Ha satmak istemiyordur onu bilmem.Üstte 78 bin dedikleri aracın az ilerisinde body-kitli oldukça dikkat çekici bir araç daha vardı: volvo v40 ve fiyatı da 90 bin lira..78 e çıkan adam niçin focus alsın ki?Burası da var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabalardan ziyade markaya odaklı bir toplumuz.Bu ülkede yoldan geçen 10 kişiye sor polo mu fiesta mı diye 8 i polo der.Bu şartlarda fiestanın fiyatını polodan üstün tutmak ticari açıdan pek mantıklı olmasa gerek.Ha satmak istemiyordur onu bilmem.Üstte 78 bin dedikleri aracın az ilerisinde body-kitli oldukça dikkat çekici bir araç daha vardı: volvo v40 ve fiyatı da 90 bin lira..78 e çıkan adam niçin focus alsın ki?Burası da var.

Focus'u tercih edenlerin %1'i bile x paket almıyor zaten hocam o yüzden Top fiyat ile siz yapamadınız demek sadece kuru gürültü olur :)

Ayrıca ben sorduğum sorunun cevabını alamadım .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Focus'u tercih edenlerin %1'i bile x paket almıyor zaten hocam o yüzden Top fiyat ile siz yapamadınız demek sadece kuru gürültü olur :)

Ayrıca ben sorduğum sorunun cevabını alamadım .

araçların pahalı olduğunu kabul ediyorum.Peki önlerine nakiti koyunca ne kadar geriye çekiyorlar ?İşte gerçek araç fiyatları o zaman ortaya çıkıyor ve ford bu konuda pahalı. :)

Ayrıca dizel otomatik v40 83 bin lira 

ford neyin kafasında da focus titaniumu 73 ten açıp paketle 80 e vermeye calışıyor?

hüseyin ipek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araçların pahalı olduğunu kabul ediyorum.Peki önlerine nakiti koyunca ne kadar geriye çekiyorlar ?İşte gerçek araç fiyatları o zaman ortaya çıkıyor ve ford bu konuda pahalı. :)

Ayrıca dizel otomatik v40 83 bin lira

ford neyin kafasında da focus titaniumu 73 ten açıp paketle 80 e vermeye calışıyor?

Hüseyin hocam siz v40 ile Titanium Focus 3 'ü karşılaştırın sonra sizinle konuşalım.

Ben volvo sever ve sahibi olan bir insanım aile olarak bu. Ayrıca volvo'nun aylık satışı 500 adet zaten hani neyi kıyasladığınızı da anlamadım ben. :) v40 pahalı bir araç zaten ilk çıktığı günden beri.

Neyse benden bu kadar dahası beni aşar anlamıyorum çünkü.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hüseyin hocam siz v40 ile Titanium Focus 3 'ü karşılaştırın sonra sizinle konuşalım.

Ben volvo sever ve sahibi olan bir insanım aile olarak bu. Ayrıca volvo'nun aylık satışı 500 adet zaten hani neyi kıyasladığınızı da anlamadım ben. :) v40 pahalı bir araç zaten ilk çıktığı günden beri.

Neyse benden bu kadar dahası beni aşar anlamıyorum çünkü.

Selamlar

V40 şu şartlarda focusla kıyaslayınca bence ucuz bile.Ben fordun fiyat politikasını eleştirdim.V40'ı örnek olsun diye söyledim.Ayrıca focusun kalitesi ile v40ın arasında bence hayli fark var.Herneyse benim açımdan fiyatlar iyi seyrediyor 43 e aldığım araca 50 verenler oluyor böylelikle :)  benden de selamlar 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

V40 şu şartlarda focusla kıyaslayınca bence ucuz bile.Ben fordun fiyat politikasını eleştirdim.V40'ı örnek olsun diye söyledim.Ayrıca focusun kalitesi ile v40ın arasında bence hayli fark var.Herneyse benim açımdan fiyatlar iyi seyrediyor 43 e aldığım araca 50 verenler oluyor böylelikle :) benden de selamlar

Dediğim gibi örneğiniz sizi doğrulayan birşey değil . Buyrun size somut ve gerçek örnekler

Megane ve Leon hariç hiçbir araç masum değil. Yani 2 üretici hariç. Seatın da satışları ortada, fiyarlarna rağmen çok kötü. Yani sizi doğrulayan tek marka Renault kaldı :) o da 1.5 dizeli el arabasına koysa satar :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Markalara Göre Türkiye Binek Satışları - 2003'ten Günümüze - 2016 Yılı Dahil olarak değiştirdi

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.