Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Bakımdan 4000Km Sonra Yağı Değiş Uyarısı ???

Hikmet Duran

Soru

15000 bakımını yetkili serviste yaptırdım, araç şimdi 19000 kmde bugün yağ değişim zamanı uyarısı verdi, bu durum normal midir bir sorun belirtisi midir?

Yağ değişimi için marka yağ önerisi olan var mı? Sesi de azaltacak bişeyler varsa söyleyin lütfen, malum kış geliyor, opetin mazotu da sesi arttırıyor iyice...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu gün benim de başıma geldi, 

Aracım 37000 km ye geldi. 

30,000 bakımını Çorum Evlüce otomotiv de yaptırmıştım. Bu gün uyarı geldi. Acayip sinirlendim yalnız. Çünkü en yakın servis 120-130 km uzaklıkta.

Her neyse Ford Direkt hattını aradım. Yol yardım bölümüne aktardılar ve yol yardımda en yakın servise aktardı. Tabi ben bundan hiç memnun kalmadım, dedim ki nasılsa servise gelin diyecekler diye düşündüm. 

Ancak servisten bağlanan usta durumu anladıktan ve aracı güvenli bir şekilde durdurmamdan sonra beraber bu işi halledelim diye söze başladı. 

Sonra aracı stop etmemi istedi. Daha sonra kontağı açmamı istedi. Fren ve gaz pedallarına aynı anda basmamı istedi. Bir müddet bekledikten sonra ekranda Oil .... reset gibi (noktalı bölümde de bir şey yazıyordu ama unuttum galiba, yani en azından reset bölümü :D ) bir yazı çıktı. Direksiyonun sol tarafındaki "OK" tuşuna basmamı istedi ve sorun halloldu. İyi bayramlar dileğinden sonra yoluma devam ettim. 

Böyle bir durumla karşılaşırsak 

1- Kontağı aç

2- fren ve gaz pedallarına basılı tut

3- ekranda oil reset gibi bir yazı çıkınca sol taraftaki ok tuşuna bas. 

Şuraya dikkat ediniz.

Alıntı

kontak açıkken fren ve gaz pedalına aynı anda basıyoruz, "..oil reset.." yazısı çıkınca bekliyoruz ve yaklaşık 1 dakika sonra "oil reset complete" yazısı çıkıyor ve sorun çözülüyor. Soldaki ok tuşuna basmaya gerek kalmayabilir.

Geçmiş olsun. 

NOT: Focus 3 için böyle, diğer modellerde de böyle olacağını tahmin ediyorum ancak böyle diyemem. 

• Beğen 15
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yağ değişimi uyarısı normal bendede oldu servis'e gidin Reset atacaklar araçlar Avrupa'da 20 bin kmde bir bakıma girdiği için o şekilde uyarı veriyor dediler 2 dk bile sürmedi işlem

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
kelime düzenleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Böyle bir durumla karşılaşırsak 1- Kontağı aç 2- fren ve gaz pedallarına basılı tut 3- ekranda oil reset gibi bir yazı çıkınca sol taraftaki ok tuşuna bas.

bugün benim başıma da geldi.Bu dediklerinizi yaptım ama ekranda belirttiğiniz yazı belirmedi.Atladığımız bişey olabilir mi?Biraz daha detaylı anlatır mısınız durumu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tam heyecanla ben cevaplayacaktım ki Ümit açık ve anlaşılır biçimde yanıtlamış... :):))::

Bende servis yönlendirmesi ile tatildeyken reset atmıştım.....

bugün benim başıma da geldi.Bu dediklerinizi yaptım ama ekranda belirttiğiniz yazı belirmedi.Atladığımız bişey olabilir mi?Biraz daha detaylı anlatır mısınız durumu?

aslında Bekir abiden yanıt beklemek daha iyi olabilir, styleda bir fark vardır belki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynen bende aynısını denedim yazı gelmedi sanırım stylelerde başka bir yolu var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fren ve gaza onceden basip kontagi acmayi deneyin bir de.

Onlarıda denedim.Fren ve gaza kontağı hiç dokunmadan basıp kontağı açtım olmadı.Birde kontağı 1. seviyeye getirip fren ve gaza basarak denedim onda da olamadı.

Servis elemanıda yapamadı tarif ettim sen biliyorsun sonra yaparsın demişti:) Fazla bilmek iyi değilmiş :).Acaba yeni stylelerde başka bir şekildemi oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar biraz daha açıklayıcı bilgi verir misiniz?

1)Kontak hangi konuma getirilmeli(I-II-III ?)

2)fren ve gaz pedallarına hangi şiddette basmalıyız?dip gaz mı mesela?

3)ne kadar süre bu pozisyonda beklemeliyiz?

Bunlara cevap verirseniz benzer durumdaki arkadaşlar için daha sağlıklı olacaktır.Cevaplarınızı bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar biraz daha açıklayıcı bilgi verir misiniz?

1)Kontak hangi konuma getirilmeli(I-II-III ?)

2)fren ve gaz pedallarına hangi şiddette basmalıyız?dip gaz mı mesela?

3)ne kadar süre bu pozisyonda beklemeliyiz?

Bunlara cevap verirseniz benzer durumdaki arkadaşlar için daha sağlıklı olacaktır.Cevaplarınızı bekliyorum

1-yağ ve akü ışıklarının yandığı konum

2- ikiside sonuna kadar( dip gaz)

3- ekranda uyarı çıkıyor zaten....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.