Jump to content
 • Hoş Geldiniz!

  Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun.

  Giriş yaptıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir ve özel mesaj yollayabilirsiniz.

  Giriş yaptıktan sonra, bu mesaj silinecektir ve sadece sponsorlarımızın reklamını göreceksiniz. Siz de sponsor olmak istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Madeni - Sentetik yağlar


Önerilen Mesajlar

Mineral yağlar ham petrolün damıtılmasıyla oluşturulan yağlardır. Rafinasyon sürecinde bazı işlemlere maruz kalır ve üretimi yapılır. Mineral bazlı yağlar ve sentetik bazlı yağların karışımıyla kısmi sentetik yağlar üretilir.

Bu yağlar mineral yağlara göre daha gelişmiş yağlardır. Düşük sıcaklıklarda daha akıcı, yüksek sıcaklıklarda ise yağ eksilmesi azdır. Günümüzde motor teknolojisinin de gelişimiyle kullanılması zorunlu hale gelen yağ tam sentetik motor yağıdır. Bu yağların üretimi madeni yağların üretiminden çok farklıdır. Etişen gazı distil edilerek polialfaloetinle özel bir bağ oluşturur ve sonrasında zincir baz yağıyla karıştırılır ve çok ileri teknoloji bir ürün elde edilir. Böylece düşük sıcaklıklarda akışkanlığı artar, yüksek sıcaklıklarda buharlaşma azalır. Bu tip yağlar -50 ve altı derecelerde akışkanlık özelliğini korur.

arabam.com

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Bir arkadaşa söyle

  FocusClubTR.com'u seviyor musun? Hadi bir arkadaşa söyle!
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu web sitesini daha iyi hale getirmeye yardımcı olmak için cihazınıza çerezler yerleştirdik. Çerez ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz, aksi takdirde devam etmek için uygun olduğunuzu varsayarız.