Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ti-Vct Motor Ve LPG Uyumu

ALPER

Önerilen Mesajlar

05.12.2016 - 22:26 tarihinde, Orhun E. yazdı:

Benim aracım da aynı model Powershift şanzıman. 2.500 km de BRC lpg taktırmıştım Ankara Eylül Otogaz da. Şu an 23.000 km de gayet memnunum, sorunsuz.

Hocam şuan lpg taktıralı kaç bin km yaptınız. Bir sıkıntı var mı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
18.03.2017 - 00:39 tarihinde, Sadi Gün yazdı:

Hocam şuan lpg taktıralı kaç bin km yaptınız. Bir sıkıntı var mı

hocam benim araçta da BRC takılı. temmuz 2015te 0km aldığım focusa eylülde 1640 kmde montaj yaptırdım. şu an 29bini geçti. hiçbir sıkıntı yok. benzinde nasılsa LPGde de öyle.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cozduk sorunu enjektor memelerini 1.8 mm yapmisti tekrar 2 mm ye yukseltince duzeldi olcay bey

Usta gittigimde buji kablolarini degistirelim dedi. Bende memeleri tekrar eski haline getirmesini soyledim. Eski haline getirdi bluetooh lu elm ile telefondan tekrar lpg de arizalari okuttum hicbir ariza kaydi cikmadi sonra gittik test ettik hicbir sikinti cikmadi. Ama sunu anladim lpg ustalarida en ufak sikintida buji buji kablosu bobin diyorlar. Diyorumki aracin benzinde ariza kaydi cikmiyor lpg cikiyor sikinti olsa ikisindede ariza kaydi olusmazmi diyorum yok diyorlar .

son bakımda bujileri değiştirmiştim ustam tırnak aralığını 6 ya düşürmüştü. Lpg servisinin söylemine istinaden orjinal 9 mm aralığa geri getirttim gidiş güzelleşti [emoji41] orjinal değerlerle oynatmamak lazım
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Erhan Erten yazdı:

son bakımda bujileri değiştirmiştim ustam tırnak aralığını 6 ya düşürmüştü. Lpg servisinin söylemine istinaden orjinal 9 mm aralığa geri getirttim gidiş güzelleşti emoji41.png orjinal değerlerle oynatmamak lazım

bosch un lpg bujilerinde de tırnak aralığı 9mm :) 

bujileri kaça aldınız bu arada?

Mustafa Karaca tarafından düzenlendi
ekleme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mustafa Karaca yazdı:

bosch un lpg bujilerinde de tırnak aralığı 9mm :) 

bujileri kaça aldınız bu arada?

9 mm yerine 0.9 olmasın.yalnız 0.9 ise biraz yüksek sanki bende iridyum buji var aralık 0,6mm çok ta güzel çalışıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Osman Türkol yazdı:

9 mm yerine 0.9 olmasın.yalnız 0.9 ise biraz yüksek sanki bende iridyum buji var aralık 0,6mm çok ta güzel çalışıyor

0,9 evet :) bende bosch lpg bujisi var tırnak aralığı 0,9. sizdeki hangi marka? buji den memnunum bende. ama 30bine yaklaştı artık değiştirsem ne alayım diye düşünüyorum. ya aynı bujiyi alırım ya da fomoco alıp tırnak aralığını daralttırırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

54 dakika önce, Mustafa Karaca yazdı:

0,9 evet :) bende bosch lpg bujisi var tırnak aralığı 0,9. sizdeki hangi marka? buji den memnunum bende. ama 30bine yaklaştı artık değiştirsem ne alayım diye düşünüyorum. ya aynı bujiyi alırım ya da fomoco alıp tırnak aralığını daralttırırım. 

fomoco iridyum buji tırnak aralığını 0,6 yaptırın ateşleme bobinini ve kablolarını yormamış olursunuz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Mrb arabam focus 2 titanyum hb otomatik 113.000 de subap değişikliğine gidildi. Sormak istediğim lpg prins ayarına gittigimde usta son sistem dedi ayar yapılmıyor kendi ayarlar dedi filtreyi değişti. Forumu incelediğimde ayarlar bahsediliyor acaba yinede cihaza bağlatıp ayarlarına baktirsanmi. Beli km benzinle kullanmam söylendi 150km kadar sonra log geçmek söylendi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

36 dakika önce, Selçuk Akçay yazdı:

Mrb arabam focus 2 titanyum hb otomatik 113.000 de subap değişikliğine gidildi. Sormak istediğim lpg prins ayarına gittigimde usta son sistem dedi ayar yapılmıyor kendi ayarlar dedi filtreyi değişti. Forumu incelediğimde ayarlar bahsediliyor acaba yinede cihaza bağlatıp ayarlarına baktirsanmi. Beli km benzinle kullanmam söylendi 150km kadar sonra log geçmek söylendi.

Mutlaka yaptırın. Herşeyden önce aracınıza yeni kapak yapıldı ve kurcalandı. Bence en azından filtre falan değiştirmeseniz de bilgisayara bağlatıp ayarına baktırın. Deforme olan kablo vs. kontrol ettirin. En azından kafanız rahat olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Selçuk Akçay yazdı:

kontrol etmeden gerek yok dediyse ısrar edin ve yaptırın. çünkü benim aracımda da prins lpg var ve aracıma programlama yapıldıktan sonra lpg de sıkıntı oldu ve usta kontrol etti yeniden ayarladı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

merhaba arkadaşlar

bende 2017 focus trend-x  sıfır  aracıma lpg taktırmak istiyorum.Prince silverline ve BRC sequent 32  arasında kararsız kaldım.

BRC enjektörlerde ses varmıdır ve performans acısından  nasıldır?

Tavsiye ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim

Ankara için yer veya usta tavsiyeleriniz nedir

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Bertan Can yazdı:

merhaba arkadaşlar

bende 2017 focus trend-x  sıfır  aracıma lpg taktırmak istiyorum.Prince silverline ve BRC sequent 32  arasında kararsız kaldım.

BRC enjektörlerde ses varmıdır ve performans acısından  nasıldır?

Tavsiye ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim

Ankara için yer veya usta tavsiyeleriniz nedir

ben önceki focus aracıma Vialle marka LiquidSi olan sıvı sistemi bağlatmıştım.Ayarları yapıldıktan sonra benzinden hiç farkı yoktu.hattta daha iyi gidiyordu diyebilirim. Youtube da araştırma yaparsanız ayrıntılı bilgi alabilirisiniz.

Osman Türkol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13000 de lovato marka obdli sistem taktırdım. Şuan 22000 de. Çok şükür sorun yok. Brc kötü değil ama gereksiz masraf, lovato idealdir. Subap konusu en az 70000km den önce karşınıza çıkmaz. Çıksada bir defa çelik subap değişimi yaparsınız birdahada ellemezsiniz. Fazla kafaya takmayın takın sistemi gitsin.usta faktörü önemli ama..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, Serkan erden yazdı:

13000 de lovato marka obdli sistem taktırdım. Şuan 22000 de. Çok şükür sorun yok. Brc kötü değil ama gereksiz masraf, lovato idealdir. Subap konusu en az 70000km den önce karşınıza çıkmaz. Çıksada bir defa çelik subap değişimi yaparsınız birdahada ellemezsiniz. Fazla kafaya takmayın takın sistemi gitsin.usta faktörü önemli ama..

Brc ile lovato arasında ne kadar fiyat farkı vardı acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.