Welcome to Focus Club Tr | Otomobil Severlerin Adresi

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• Duyurular

• Yakup Çağatay

[ÖNEMLİ MUTLAKA OKUYUNUZ] Görünmeyen Resimler Hakkında   06-08-2015

Devletimiz i.imgur adresini engellemiş bulunmakta, bu sorunu çözmek için ilk etapta öncelikli konuları yenilemeye başladık. Şuan görmek için yapmanız gereken basit bir DNS değişikliğidir. Google dns gibi 8.8.4.4  İlginize Teşekkürler. NOT: Bu sadece imgur'a yüklenen fotoğraflar için geçerlidir, diğerlerinde problem bulunmamaktadır.  
“ER-OL
ALPER

Ti-Vct Motor Ve LPG Uyumu

Bu konuda 57 ileti var
Şimdi, Tugay Kuruöz yazdı:

Brc kitlerinde, isteğe göre üst motor devirlerinde yakıt; %10 benzin+ %90 lpg gibi ayarlamalar yapılabiliyor. Landirenzoda bu varmıydı ?

Benimkinde yoktu. Buton sadece..

Bu arada LPG taktıran arkadaşlara bir uyarı daha vereyim. Benim araç subap eritmeden 10-15 gün önce LPG ye geçiş süresi farkedilir şekilde kısaldı. Yani normalde 2-3 dk süren geçiş 30-40 sn ye düştü. Dikkatimi çekti tabi bu durum terslik olduğunu sezdim. LPG servisine gittim, bilgisayara bağladılar filtreyi değiştiler ama yine sorun düzelmedi. Sonrasında da sübaplar eridi. Şimdi anlıyorumki motor bloğu daha hızlı ısındığı için, sübapların deformasyona başlaması ile metal-metale sürtmesi ile sıcaklığın anormal yükselişi buna sebep olmuş.

Sürüş karakterime gelince; aracı benden önce babam sürdü 2 yıl LPG de, kendisi emekli öğretmen (!). Araba pati bile çekmedi yani 2 yıl. :P

Ben aldığımda ise Gebze de tatlı bir iş trafiğinde sürdüm ve çok asılmam gaza, sık vites değiştiririm..biraz şans işi sanırım bu LPG ve sübap konusu

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamer bey, 15 gün oncesine kadar çekiş düşüklüğü, rolanti bozukluğu falan olmadı mı hiç. Son 15 gün mü belirti verdi sadece? Geçen focus 2,5 kullanan bir taksiciye sordum 240 bin km dır filtre degisimi ve 1-2 kalibrasyon ile sikintisiz kullanıyorum dedi.. Gerçekten şans işi.. Ama çok guvenmeseler 3 yıl garanti vermezlerdi herhalde. Araç ve servis bakımlarını aksatmayacagim, buna rağmen sıkıntı çıkarsa garantiye sığınarak teselli olacagiz artik:) Bilginiz varımdır, aygaz in katkılı gazındaki katkı yağ mi? Yaglayici özelliği mi var acaba, yoksa başka birşey mi?

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende kararsızım lpg konusunda ama benzin fiyatları malum.Araba alıyoruz binemiyoruz yakıt masrafından. 

şu an aracım 15.000 km de ve takıntılı bir adamım taktıran arkadaşlar var memlun kalmışlar bu subap işi kafamı karıltırıyor

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
17 saat önce, Erdem Ay yazdı:

Tamer bey, 15 gün oncesine kadar çekiş düşüklüğü, rolanti bozukluğu falan olmadı mı hiç. Son 15 gün mü belirti verdi sadece? Geçen focus 2,5 kullanan bir taksiciye sordum 240 bin km dır filtre degisimi ve 1-2 kalibrasyon ile sikintisiz kullanıyorum dedi.. Gerçekten şans işi.. Ama çok guvenmeseler 3 yıl garanti vermezlerdi herhalde. Araç ve servis bakımlarını aksatmayacagim, buna rağmen sıkıntı çıkarsa garantiye sığınarak teselli olacagiz artik:) Bilginiz varımdır, aygaz in katkılı gazındaki katkı yağ mi? Yaglayici özelliği mi var acaba, yoksa başka birşey mi?

Öncesinde zerre bişi yoktu..ilk işaret rölanti düzensizliği oldu. Rölanti sıkıntılıyken dahi araba normal kullanımda canavar gibiydi. MK2,5 ile 240.000 km LPG kullanmak....hele ki taksi..."LPG üstün hizmet madalyası" vermek lazım o arabaya, şoföre, dönüşümü yapan ustaya..^_^

Yakıt konusuna gelince ben OPET ve TOTAL kullandım hep. Yağ vs bilemiyorum..yanma odasında yağ niye istensin ki? aksine istenmeyen bir durumdur. Bana tuhaf geldi.

Tamer S. tarafından düzenlendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
2 saat önce, tekin altıncı yazdı:

bende kararsızım lpg konusunda ama benzin fiyatları malum.Araba alıyoruz binemiyoruz yakıt masrafından. 

şu an aracım 15.000 km de ve takıntılı bir adamım taktıran arkadaşlar var memlun kalmışlar bu subap işi kafamı karıltırıyor

Hocam taktır hiç durma:) bende senin gibiydim çok karşıydım ama gerçekten ekonomik lpg olayı. Şöyle düşün; ülkemizdeki araçların yarısına yakını lpg ile çalışıyor... subap yakma arıza vs yaparsa da şans.. 3 yıl garantisi var sonucta, olmasa bile en fazla 1500 liraya subaplari değiştir ettiğin karın yanında kabul edilebilir bir maliyet..karart gözünü ver gazı :) dizel araba çok mu dayanıklı sanki.. önceki 0 aldığım dizel araba 50000 km de motor yanarcasına beyaz duman atmaya başlamıştı.. sebep, hanım kısa mesafelere kullanınca dpf sinyal vermeye başladı..mübarek devamlı uzun yol istiyordu.. çok düşünme pişman olmazsın inş.

--2 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Tamer S. yazdı:

Öncesinde zerre bişi yoktu..ilk işaret rölanti düzensizliği oldu. Rölanti sıkıntılıyken dahi araba normal kullanımda canavar gibiydi. MK2,5 ile 240.000 km LPG kullanmak....hele ki taksi..."LPG üstün hizmet madalyası" vermek lazım o arabaya, şoföre, dönüşümü yapan ustaya..^_^

Yakıt konusuna gelince ben OPET ve TOTAL kullandım hep. Yağ vs bilemiyorum..yanma odasında yağ niye istensin ki? aksine istenmeyen bir durumdur. Bana tuhaf geldi.

Tamer bey bilgiler için teşekkür ederim..

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaş taktırdı ve işçilik süper geldi bana LPG siboplarını manifotun altında kalan boşluga yerleştirmişler araçta lpg olugu belli bile değil.

Birde servis sıkıntısı var bayi aracı satraken sakın ha lpg taktırma garantiden düşeriz diye uyarıyor.

ama hesap ortada taktıracam galiba garajda yatan araba duran maliyet

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhabalar ben aracimini yeni aldım 2015 focus 1,6 trendx benzinli yirmi bin km LPG taktirmayi dusunuyorum onerileriz nedir acaba.ve adana da sağlam güvenilir nerde taktira bilirim.saygilar.

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Merhabalar ben aracimini yeni aldım 2015 focus 1,6 trendx benzinli yirmi bin km LPG taktirmayi dusunuyorum onerileriz nedir acaba.ve adana da sağlam güvenilir nerde taktira bilirim.saygilar.

Benim aracım da aynı model Powershift şanzıman. 2.500 km de BRC lpg taktırmıştım Ankara Eylül Otogaz da. Şu an 23.000 km de gayet memnunum, sorunsuz.

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Kısa süre önce 0 km 1.6 Trend X Focus satın aldım. Niyetim belli bir süre aracı kullanıp LPG taktırmak. Bildiğim kadarıyla Ford LPG montajı olduğunda aracı komple garantiden çıkarıyor. Sizce (fabrikasyon bir hatadan dolayı) motorun arıza çıkarma ihtimaline karşı ne kadar süre ya da km bekledikten sonra LPG montajı yaptırmalıyım? 

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
1 saat önce, Tolga Kılınç yazdı:

Merhaba,

Kısa süre önce 0 km 1.6 Trend X Focus satın aldım. Niyetim belli bir süre aracı kullanıp LPG taktırmak. Bildiğim kadarıyla Ford LPG montajı olduğunda aracı komple garantiden çıkarıyor. Sizce (fabrikasyon bir hatadan dolayı) motorun arıza çıkarma ihtimaline karşı ne kadar süre ya da km bekledikten sonra LPG montajı yaptırmalıyım? 

bende sizin gibi düşündüm 2.5 yıl benzinle bindim.Garanti bitimine yakın sıvı lpg bağlattım.Şuan yakıt durumlarım iyi.İlk başlarda sıvı sistemi ince ayarları biraz vakit aldı.Sonrası güzel.Tabi sizde ona göre karar verebilirsiniz.Trend x model de pek problem çıktığını ben bilmiyorum.Sizin için hayırlısı olsun

1 kişi bunu beğendi

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende lpg ye karsiydim en son dayanamadim 2 hafta once atiker gold taktirdim uzun yolda 17 kurus sehir icinde ise 25 kurus yakiyor

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün otokoç samsun da landirenzo kit takılı focus gördüm. Garantili araç bi fark yok sonradan takılmış 4bin tl gibi bir fark istiyor.bende Pazartesi Lovato taktırdım şimdilik sıkıntı yok

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
18.12.2016 - 18:30 tarihinde, İsmail Kontbay yazdı:

Dün otokoç samsun da landirenzo kit takılı focus gördüm. Garantili araç bi fark yok sonradan takılmış 4bin tl gibi bir fark istiyor.bende Pazartesi Lovato taktırdım şimdilik sıkıntı yok

İsmail Bey bende aracıma lpg taktırmak istiyorum ve sizin tecrübelerinize ihtiyacım olacak samsun için.

Sakıncası yoksa özelden mail adresinizi yada telefon numaranızı verirmisiniz özelden?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracim silkelenme yapiyor elm kablo ile baglanip ariza kaydina baktim benzinde yok ama araci lpg ye aldigimda bu arizalar ortaya cikiyor. Yollarda kapali kardan atikere ugrayacaz mecbur. f5adb0133c537d1fa4261ea416227c33.jpg

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
29.12.2016 - 16:15 tarihinde, İlhan Yalçın yazdı:

Aracim silkelenme yapiyor elm kablo ile baglanip ariza kaydina baktim benzinde yok ama araci lpg ye aldigimda bu arizalar ortaya cikiyor. Yollarda kapali kardan atikere ugrayacaz mecbur. f5adb0133c537d1fa4261ea416227c33.jpg

çözebildiniz mi sorunu?

Bu iletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.