Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ti-Vct Motor Ve LPG Uyumu

ALPER

Önerilen Mesajlar

Tamer bey, 15 gün oncesine kadar çekiş düşüklüğü, rolanti bozukluğu falan olmadı mı hiç. Son 15 gün mü belirti verdi sadece? Geçen focus 2,5 kullanan bir taksiciye sordum 240 bin km dır filtre degisimi ve 1-2 kalibrasyon ile sikintisiz kullanıyorum dedi.. Gerçekten şans işi.. Ama çok guvenmeseler 3 yıl garanti vermezlerdi herhalde. Araç ve servis bakımlarını aksatmayacagim, buna rağmen sıkıntı çıkarsa garantiye sığınarak teselli olacagiz artik:) Bilginiz varımdır, aygaz in katkılı gazındaki katkı yağ mi? Yaglayici özelliği mi var acaba, yoksa başka birşey mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bende kararsızım lpg konusunda ama benzin fiyatları malum.Araba alıyoruz binemiyoruz yakıt masrafından. 

şu an aracım 15.000 km de ve takıntılı bir adamım taktıran arkadaşlar var memlun kalmışlar bu subap işi kafamı karıltırıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 saat önce, Erdem Ay yazdı:

Tamer bey, 15 gün oncesine kadar çekiş düşüklüğü, rolanti bozukluğu falan olmadı mı hiç. Son 15 gün mü belirti verdi sadece? Geçen focus 2,5 kullanan bir taksiciye sordum 240 bin km dır filtre degisimi ve 1-2 kalibrasyon ile sikintisiz kullanıyorum dedi.. Gerçekten şans işi.. Ama çok guvenmeseler 3 yıl garanti vermezlerdi herhalde. Araç ve servis bakımlarını aksatmayacagim, buna rağmen sıkıntı çıkarsa garantiye sığınarak teselli olacagiz artik:) Bilginiz varımdır, aygaz in katkılı gazındaki katkı yağ mi? Yaglayici özelliği mi var acaba, yoksa başka birşey mi?

Öncesinde zerre bişi yoktu..ilk işaret rölanti düzensizliği oldu. Rölanti sıkıntılıyken dahi araba normal kullanımda canavar gibiydi. MK2,5 ile 240.000 km LPG kullanmak....hele ki taksi..."LPG üstün hizmet madalyası" vermek lazım o arabaya, şoföre, dönüşümü yapan ustaya..^_^

Yakıt konusuna gelince ben OPET ve TOTAL kullandım hep. Yağ vs bilemiyorum..yanma odasında yağ niye istensin ki? aksine istenmeyen bir durumdur. Bana tuhaf geldi.

Tamer S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, tekin altıncı yazdı:

bende kararsızım lpg konusunda ama benzin fiyatları malum.Araba alıyoruz binemiyoruz yakıt masrafından. 

şu an aracım 15.000 km de ve takıntılı bir adamım taktıran arkadaşlar var memlun kalmışlar bu subap işi kafamı karıltırıyor

Hocam taktır hiç durma:) bende senin gibiydim çok karşıydım ama gerçekten ekonomik lpg olayı. Şöyle düşün; ülkemizdeki araçların yarısına yakını lpg ile çalışıyor... subap yakma arıza vs yaparsa da şans.. 3 yıl garantisi var sonucta, olmasa bile en fazla 1500 liraya subaplari değiştir ettiğin karın yanında kabul edilebilir bir maliyet..karart gözünü ver gazı :) dizel araba çok mu dayanıklı sanki.. önceki 0 aldığım dizel araba 50000 km de motor yanarcasına beyaz duman atmaya başlamıştı.. sebep, hanım kısa mesafelere kullanınca dpf sinyal vermeye başladı..mübarek devamlı uzun yol istiyordu.. çok düşünme pişman olmazsın inş.

--2 dakika sonra eklendi--
2 saat önce, Tamer S. yazdı:

Öncesinde zerre bişi yoktu..ilk işaret rölanti düzensizliği oldu. Rölanti sıkıntılıyken dahi araba normal kullanımda canavar gibiydi. MK2,5 ile 240.000 km LPG kullanmak....hele ki taksi..."LPG üstün hizmet madalyası" vermek lazım o arabaya, şoföre, dönüşümü yapan ustaya..^_^

Yakıt konusuna gelince ben OPET ve TOTAL kullandım hep. Yağ vs bilemiyorum..yanma odasında yağ niye istensin ki? aksine istenmeyen bir durumdur. Bana tuhaf geldi.

Tamer bey bilgiler için teşekkür ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaş taktırdı ve işçilik süper geldi bana LPG siboplarını manifotun altında kalan boşluga yerleştirmişler araçta lpg olugu belli bile değil.

Birde servis sıkıntısı var bayi aracı satraken sakın ha lpg taktırma garantiden düşeriz diye uyarıyor.

ama hesap ortada taktıracam galiba garajda yatan araba duran maliyet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
Merhabalar ben aracimini yeni aldım 2015 focus 1,6 trendx benzinli yirmi bin km LPG taktirmayi dusunuyorum onerileriz nedir acaba.ve adana da sağlam güvenilir nerde taktira bilirim.saygilar.

Benim aracım da aynı model Powershift şanzıman. 2.500 km de BRC lpg taktırmıştım Ankara Eylül Otogaz da. Şu an 23.000 km de gayet memnunum, sorunsuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

Kısa süre önce 0 km 1.6 Trend X Focus satın aldım. Niyetim belli bir süre aracı kullanıp LPG taktırmak. Bildiğim kadarıyla Ford LPG montajı olduğunda aracı komple garantiden çıkarıyor. Sizce (fabrikasyon bir hatadan dolayı) motorun arıza çıkarma ihtimaline karşı ne kadar süre ya da km bekledikten sonra LPG montajı yaptırmalıyım? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Tolga Kılınç yazdı:

Merhaba,

Kısa süre önce 0 km 1.6 Trend X Focus satın aldım. Niyetim belli bir süre aracı kullanıp LPG taktırmak. Bildiğim kadarıyla Ford LPG montajı olduğunda aracı komple garantiden çıkarıyor. Sizce (fabrikasyon bir hatadan dolayı) motorun arıza çıkarma ihtimaline karşı ne kadar süre ya da km bekledikten sonra LPG montajı yaptırmalıyım? 

bende sizin gibi düşündüm 2.5 yıl benzinle bindim.Garanti bitimine yakın sıvı lpg bağlattım.Şuan yakıt durumlarım iyi.İlk başlarda sıvı sistemi ince ayarları biraz vakit aldı.Sonrası güzel.Tabi sizde ona göre karar verebilirsiniz.Trend x model de pek problem çıktığını ben bilmiyorum.Sizin için hayırlısı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
18.12.2016 - 18:30 tarihinde, İsmail Kontbay yazdı:

Dün otokoç samsun da landirenzo kit takılı focus gördüm. Garantili araç bi fark yok sonradan takılmış 4bin tl gibi bir fark istiyor.bende Pazartesi Lovato taktırdım şimdilik sıkıntı yok

İsmail Bey bende aracıma lpg taktırmak istiyorum ve sizin tecrübelerinize ihtiyacım olacak samsun için.

Sakıncası yoksa özelden mail adresinizi yada telefon numaranızı verirmisiniz özelden?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
29.12.2016 - 16:15 tarihinde, İlhan Yalçın yazdı:

Aracim silkelenme yapiyor elm kablo ile baglanip ariza kaydina baktim benzinde yok ama araci lpg ye aldigimda bu arizalar ortaya cikiyor. Yollarda kapali kardan atikere ugrayacaz mecbur. f5adb0133c537d1fa4261ea416227c33.jpg

çözebildiniz mi sorunu?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cozduk sorunu enjektor memelerini 1.8 mm yapmisti tekrar 2 mm ye yukseltince duzeldi olcay bey

Usta gittigimde buji kablolarini degistirelim dedi. Bende memeleri tekrar eski haline getirmesini soyledim. Eski haline getirdi bluetooh lu elm ile telefondan tekrar lpg de arizalari okuttum hicbir ariza kaydi cikmadi sonra gittik test ettik hicbir sikinti cikmadi. Ama sunu anladim lpg ustalarida en ufak sikintida buji buji kablosu bobin diyorlar. Diyorumki aracin benzinde ariza kaydi cikmiyor lpg cikiyor sikinti olsa ikisindede ariza kaydi olusmazmi diyorum yok diyorlar .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.