Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 1

Ön Düzen Ses

Uğur G.

Soru

Merhaba;

Bu konuda hassas biri olarak, F3 lerde ön düzenin F2 ler kadar başarılı olmadığını düşünüyorum. Sanki bir ses bir tıkırtı var, çok bariz değil ama insan parke döşeli yolda kullanırken bile hissedebiliyor. Çok belirgin olmadığından servise tarifle sordum," evet F3 lerde böyle şikayetler var, direksiyonun elektrik destekli olmasından kaynaklanıyor, herhangi bir arıza belirtisi değil " dediler. Bende hakkıma razı oldum ve çekildim kenara.

Sizler de de bu tür problemler var mı arkadaşlar?

Ayrıca kullanılmayan lastikleri nasıl saklamalı? Jantla beraber havalı olarak mı yoksa gerek yok, çıplak saklasak ta olur mu? Veya yatay mı dikey mi?

Teşekkürler, herkese iyi bir hafta dilerim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ses halen geliyor ama bu ses sizin bahsettiğiniz sesmi emin değilim çünkü bozuk veya parke taşlı bir yolda düz gidersem o ses yok fakat bozuk veya parke taşlı bir yolda dönüş yapmaya başladığımda sadece sol ön taraftan hala o sesi duyuyorum birşey daha eklemek isterim bu ses gelirken direksiyonda herhangi bir sarsıntı olmuyor bilmem anlatabildimmi sanki sol ön taraftan birşeyler sıkılmamış gibi

Burç'o

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Direksiyon kutusundan gelen sesi ben duymuyorum fakat geçende motor kaputunu açtığımda, direksiyon kutusunda terleme ötesi kaçak oluşmaya başladığını gördüm. Henüz damlama yapmaya başlamamış ilerde ne olur bakalım, bu ay içinde bakıma gideceğim ne diyeceklerini merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ses halen geliyor ama bu ses sizin bahsettiğiniz sesmi emin değilim çünkü bozuk veya parke taşlı bir yolda düz gidersem o ses yok fakat bozuk veya parke taşlı bir yolda dönüş yapmaya başladığımda sadece sol ön taraftan hala o sesi duyuyorum birşey daha eklemek isterim bu ses gelirken direksiyonda herhangi bir sarsıntı olmuyor bilmem anlatabildimmi sanki sol ön taraftan birşeyler sıkılmamış gibi

Bildiğim kadarıyla PowerShift'li araçlarda yeni nesil EPAS yok, ford.co.uk sitesinde en azından öyle görünüyor... Bizim direksiyonlar eski usul. Babamın manuel vitesli F3 Style'ında da aynı ses var. Ankara Başer'de sorunu çözemediler. Hatta bilgileri dahilinde bile değildi olay. Benim PowerShift'te de ses yok Alparslan. Ancak dediğin sol virajlarda yol bozuk ise aynı tıkırtıyı duyuyorum ve bu tıkırtı benim eski F2'de de aynı koşullarda vardı. Dolayısıyla elma ile armutu karşılaştırmış oluyoruz bu konuda. Zaten direksiyon sertliği ve dönüşün bittiği andaki his de bambaşka babamın F3 ile benim PS F3 arasında...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar bende ön düzenden ses geliyor diye servise gittim. Önce amortisörler gevşemiş dediler, daha sonra da amortisörleri değiştirdiler.

Fakat ses tıkırtı yinede kesilmedi. En sonunda ön balatada ufak bir parçanın gevşek veya düşmüş (tam hatırlamıyorum) olduğunu farketmişler.

Bu sorunu düzelttiler şimdi ön düzende hiç ses ve tıkırtı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bana sorarsanız;

Daha iyi, olmasın :kıhkıh:

Aksam araştıralım bu konuyu doğru kaynaklardan :)

Yakup, olmadığına eminim aslında ben çünkü dediğim gibi manuel araçta direksiyon hem yumuşak, hem de turun sonuna geldiğinde bir mekanizma tarafından frenleniyor direksiyon. Benim arabada kesinlikle daha sert (F2 ile aynı hislerimde yanılmıyorsam) hem de tur sonunda "küt" diye vurup duruyor. İki aracı da aktif kullandığım için aradaki farkı çok net biliyorum.

Aşağıda da ford.co.uk'de açıkça yazmış zaten PowerShift'te olmadığını...

33.thumb.png.e46b1ea7f48abb5f051fd0ba742

Bağlantı da aşağıda... (Kategori seçiminden "Specifications" seçilmeli...)

http://www.ford.co.u...dspecifications

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yakup, olmadığına eminim aslında ben çünkü dediğim gibi manuel araçta direksiyon hem yumuşak, hem de turun sonuna geldiğinde bir mekanizma tarafından frenleniyor direksiyon. Benim arabada kesinlikle daha sert (F2 ile aynı hislerimde yanılmıyorsam) hem de tur sonunda "küt" diye vurup duruyor. İki aracı da aktif kullandığım için aradaki farkı çok net biliyorum.

Evet aynı olay yüzünden şu '' tam turda gelen küt '' sesi yüzünden eşim sen bu arabayı daha sert kullanıyorsun diyerinde hiç böyle ses gelmiyor gibi ifadeler kullanıyordu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Parkeli yollarda gelen ön düzen ya da daha doğrusu direksiyon kutusu sesi bende de var ama her yerde gelmediği için duymamazlıktan gelmeye başladım takiii bugün arabayı stop ettikten sonra direksiyonu olduğu yerde sağ sol yaptığımda duyduğum ses diyemicem kütürtüden sonra bana hiçbir Ford yetkilisi kesinlikle bu sesin normal olduğunu söyleyemez sanki araç 18000 km de değilde 180000 km de eski çeyrek tur boşluk yapmış toros direksiyon kutusu arabadan soğumaya başladım gerçekten...:(:(:(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ön düzenden yol kesicilerden geçerken özellikle sabahları havalar soğuk iken gelen gıcırtı sesleri yazın kısmen az geliyor bu ses bu sene dahada fazlalaştı bu şekilde sorun yaşayıpta çözümleyen arkadaşlar varmı acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.