Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Yeni Fiesta Için Son Detay Bilgileri

Önerilen Mesajlar

Selamlar. Maalesef otomatik start stop yok. Amerika'da mevcut. Bende 1.0 EB Fiesta var. Şehir içi kullanımda 6,5-7 Yakup'un verdiği değerler doğru. Şehirlerarasında cruise controlde 3,9 görmüşlüğüm var. gidiceğiniz yere de gayet keyifli gidiyosunuz. 1.6i Kullanıcısı varsa o da değerleri sizinle paylaşabilir.

cevabınız için teşekkür ederim. bu start&stop un gelme olasılığı var mı bir bilginiz var mı? bir de şehirler arası yolculukta rampalarda ve ara hızlanmalarda performans durumu ne durumda? şehiriçi ve şehirdışı kullanımda 1 depo ile ortalama genel olarak kaç km gidiyorsunuz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şöyle söyliyim düz yolda gidermiş gibi gidiyorum rampalarda vs. Ara hızlanmalarda ben otomatik vites olmasına veriyorum. Drive modundayken gaza basınca haliyle araba önce vitesi düşürüyo sonra yol alıyo ama bu süre vites sport moddayken hiç yok bastımı gaza gider mi gider modunda. Bir de ben rampa gördüğümde rampaya gelmeden s moduna alıyorum belki ondan düz yolda gidiyormuşum gibi geliyo. Bence kusursuza yakın ben memnunum

Daha henüz o testi yapmadım. 10.000 den sonra bakarım ?acelesi yok
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelme gibi bir şey yok dediğim gibi Avrupa'da sunulmuyor. 1 sene sonra yeni kasa çıkacak o zaman olur.

saruhan arkadaşımız amerikada var deyince belki getirme planları vardır diye düşündüm o yüzden bahsettim. Artık ford otosan amerikayı mı avrupayı mı izliyor orasını bilmiyorum. Aslında neden böyle ayrım yaparlar onu da anlamış değilim. bütün dünyada herşeyi sun. bazı ülkelere standart yaptığını bazı ülkelere opsiyon olarak sun ama bir ülkede olan her ülkede olsun. isteyen istediğini alabilsin. sonuçta herşey insanlık için ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa olması bizim için iyi, Amerika olmasını istemezsiniz. Ayrıca o konuyu bilmiyorum onaylayamam, Saruhan doğru hatırlıyorsa vardır. Bunlar detay konular bazı şeyler isteyende olmuyor.

Start Stop'u neden istediğinizi anlamadım, pratikte önemsiz bir özellik. 

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

%10 a varan yakıt tasarrufundan bahsediyorlar. heralde faydalı bir donanımdır amacına uygun kullanıldığı takdirde. bu özelliği istemiyor olabilirsiniz ama dünyada ford bunu kullanıyorsa bütün ülkelerde sunmalıdır diye düşünüyorum. ama opsiyon ama standart. bunlar tamamen şahsi görüşüm yanlış anlaşılmasın. isteyen alır isteyen almaz. ama amerikalı alıp türk alamıyorsa bu bence yanlıştır. bence yanlış bir politika.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

%10 a varan yakıt tasarrufundan bahsediyorlar. heralde faydalı bir donanımdır amacına uygun kullanıldığı takdirde. bu özelliği istemiyor olabilirsiniz ama dünyada ford bunu kullanıyorsa bütün ülkelerde sunmalıdır diye düşünüyorum. ama opsiyon ama standart. bunlar tamamen şahsi görüşüm yanlış anlaşılmasın. isteyen alır isteyen almaz. ama amerikalı alıp türk alamıyorsa bu bence yanlıştır. bence yanlış bir politika.  

Siz sanırım demek istediklerimi anlamak istemiyorsunuz veyahut ben anlatamıyorum. Eğer bir artı varsa bu zaten Avrupa cephesinde oluyor yani sizin sızlanmanız biraz yersiz genelde onlar sızlanıyor. Ayrıca kontrol ettim 1.0 otomatik için ve diğerleri içinde abd'de de bu sistemin yer aldığına dair bir yazı göremedim yani orada da yok. 

Tekrar edeyim, Ford bunu dünya'da değil Avrupa'da yaygın kullanıyor tek amacı ise emisyon ile vergi azaltmak yine tekrar ediyorum SADECE 1.0 PS ile sunulmuyor diğer motor ve şanzıman çeşitlerinde ZATEN sunulmaktadır. 

SONUÇ: Üretilmemiş ve gelmeyecek. %99 yeni kasası ile birlikte sunulur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

%10 a varan yakıt tasarrufundan bahsediyorlar. heralde faydalı bir donanımdır amacına uygun kullanıldığı takdirde. 

Focus'ta kullanıyorum ve hiç öyle %10 falan hayal etmeyin, 100km'de 0,1-0,2L düzeyinde tasarruf ancak sağlar pratikte. Ayrıca dur-kalk trafikte sürekli stop eden bir motor da rahatsız ettiği için genelde 15 sn üzerindeki ışık beklemelerinde aktif olarak kullanıyorum. Tabii 0 derece altında ve 30 derece üstündeki dış ortam ısılarında çalışmıyor. Akü eskimeye başladığında mızıklanıyor. Tek sessiz sessiz ve çevreyi kirletmeden ışıkta beklemek keyifli, onun için olsun isterim. Yani gözünüzde fazla büyütüp olmazsa olmaz bir donanım gibi düşünmeyin. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz sanırım demek istediklerimi anlamak istemiyorsunuz veyahut ben anlatamıyorum. Eğer bir artı varsa bu zaten Avrupa cephesinde oluyor yani sizin sızlanmanız biraz yersiz genelde onlar sızlanıyor. Ayrıca kontrol ettim 1.0 otomatik için ve diğerleri içinde abd'de de bu sistemin yer aldığına dair bir yazı göremedim yani orada da yok. 

Tekrar edeyim, Ford bunu dünya'da değil Avrupa'da yaygın kullanıyor tek amacı ise emisyon ile vergi azaltmak yine tekrar ediyorum SADECE 1.0 PS ile sunulmuyor diğer motor ve şanzıman çeşitlerinde ZATEN sunulmaktadır. 

SONUÇ: Üretilmemiş ve gelmeyecek. %99 yeni kasası ile birlikte sunulur. 

açıklamanız için teşekkürler yakup bey. ben sadece Start&stop hakkında abd de var diyen arkadaşın söylemi üzerine söylemiştim bunu. ama diğer donanımsal özelliklerin yine avrupada olup burada olmaması garip sadece fiestadan bahsetmiyorum bu konuda bütün ford modelleri için söylüyorum. atıyorum focusta kapı açıldığında kapı koruma özelliği var avrupada ama türkiyede yok. standart yapma opsiyon olarak sun ama yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet bunlar detay konular eğer çok daha fazla satış yaparsa Ford Otosan, bu dedikleriniz de kolayca erişilebilir. Şuan için sadece pazarın öncelikleri listelenmeye çalışılıyor. Biz ufacık forum olarak bile az çok buna katkı sağlamaya çalışıyoruz. Sizler de istediklerinizi bilahare dile getirebilir dikkat çekilmesini sağlayabilirsiniz. 

Focus için anket kısmına bakabilirsiniz 

Unutmayın burası Türkiye :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anlayışınız için teşekkür ederim. Tamam burası Türkiye ama yıllar bu Türkiye'de değişen hiç birşey yok mu bizde dünya vatandaşıyız umarım ömrümüz yeter bu ayrımcılığın kalktığını görmeye.. Nese konuyu saptırmayalım. Umarım gerek motor, şanzıman, iç hacim, opsiyon zenginliği açısından yeni fiesta rakiplerini toz yutturur..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 yıl sonra...
  • 5 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.