Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Yeni Fiesta Için Son Detay Bilgileri

Önerilen Mesajlar

Alternatif fiyat listesinde (evet aynen adı böyle ) bunlar anlaşılıyordu.

1.0T nin trendi yok, sadece titanium alabilirsin (adam ecoboost teknolojisini pahalı çakabilmek için sanki üstün bir donanım özelliği imiş gibi sadece üst donanıma koymuş) . Fiyatı 39 571 buna güvenlik paketi alsan 41 sony alsan 42800 bir de X paket alsan 44 oluyor. Böyle bir araba olmadıüğından siparişe girecektir 1000TLden fazla inmezler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

yeni fiestalar ne zaman normal bir şekilde satışa sunulacak, şuanda önsatışlardaymış sanırım, ön satış olduğuna göre bu fiyatlar liste fiyatından düşmezmı,

örn.1.0Ecoboost 39,330 tl pazarlıkla vs. bu fiyat inmezmı anlamına geliyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yeni fiestalar ne zaman normal bir şekilde satışa sunulacak, şuanda önsatışlardaymış sanırım, ön satış olduğuna göre bu fiyatlar liste fiyatından düşmezmı,

örn.1.0Ecoboost 39,330 tl pazarlıkla vs. bu fiyat inmezmı anlamına geliyor

Düşer

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ben de hafta sonu gittim gördüm inceledim. Benim gördüklerim  sonyli değildi ve 2012 modeldi.

Beyazı çok çirkin olmuş ama gümüş griye yeni burun yakışmış diye değerlendirdim . İçeriye de pano black gelmiş o biraz sakil durmuş bence. 

Yukarıda verdiğim 44lük 1.0 Tit+x paket+güvenlik paket+sony için maksimum 2 bin indiler 42 dediler . üstelik böyle bir araba yok siparişe girecek. Benle konuşan satış müdürü hanfendi  "fiyat nasıl" dedi. "Çooook pahalı" dedim. "Biz de biliyoruz otosana da söylüyoruz ama nasıl olsa satılıyor boşverin diyorlar" dedi.

Ama bu sefer işleri zor bence. Clio4 manyak satılıyor ve fiesta talebi görece azalacaktır diye öngörüyorum (pek çok konuda olduğu gibi bunda da yanılabilirim )   

Ford ve fiestasever olarak clio4 bundan daha güzel, daha  donanımlı ve ucuz diyorum. Alacak olsam (ki belki yaza kadar bir araba alabilirim) fiesta yerine clio alırım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama bu sefer işleri zor bence. Clio4 manyak satılıyor ve fiesta talebi görece azalacaktır diye öngörüyorum (pek çok konuda olduğu gibi bunda da yanılabilirim )    Ford ve fiestasever olarak clio4 bundan daha güzel, daha  donanımlı ve ucuz diyorum. Alacak olsam (ki belki yaza kadar bir araba alabilirim) fiesta yerine clio alırım. 
Cenk bu kadar özletme kendini...

Fiesta sahibi olarak aynen katılıyor ve Yakup'un itirazlarını heyecanla bekliyorum!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fiesta yerine clio alırım. 

clio bencede , fiestaya göre göre daha ucuz ve donanımlı , ama bir erkek fiesta kullanabilirde , clio kullanamaz bence ,  içi gerçekten çok çok dar , renault satış temsilcileride  bunu kabul etmişti , özellikle ön yolcu koltuğunda , arkanızdada birisi oturuyorsa eğer 2 büklüm kalıyorsunuz ... sürücü koltuğunun arkasındada yetişkin oturması çok çok zor ...  her arabanın kendine özgü sorunları var ...

clio , bayan veya ilk araba hevesindeki genç işi gibi geliyor bana ... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fiesta sahibi olarak aynen katılıyor ve Yakup'un itirazlarını heyecanla bekliyorum!
Bu kısmını ben de heyecanla bekliyorum :)

Bu arada, ben de fiesta'nın clio karşısında satış konusunda ezileceği kanısındayım. Donanım / fiyat olarak baktığımda clio daha cazip duruyor. 2010 yılının kasım ayında Fiesta TDCI Tianium X paket almıştım. 34200 TL ye ( 200 TL'yi yazmasan olmuyor mu demeyin. İlk araç alışımdı ve satış temsilcisi bir türlü inmedi 34'e. Benim acemiliğim, içime dert oldu işte :) ) Konuya dönelim. O dönem ikinci eli iyi olan, donanım, tasarım olarak hoşuma giden fiesta vardı ve diğer b sınıfı araçlarla kıyasladığımda fiyat olarakta uygundu. Aşık olarak aldım diyebilirim. Ama şimdi Fiesta alır mıyım? Navigasyon var mı? Yok, ya da yakında gelecek ya da var eğer istersen fiyatına şu kadar bindiririm. Bunlara bakınca clioya yönelirdim.

Murat U. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cenk bu kadar özletme kendini...

Ben fiesta'yı 4 gün içinde 2000 km yaparak gezdim ve test etmiş oldum :D

Clio güzel olabilir zaten kötü araba yok test sürüş başlığında yeterince iyi not vermiştim. Ben fiesta yerine clio almam alana niye alıyorsun demem çünkü zevklerin tamamen farklı olduğunu anlamış olurum :D eheheh 

Hayırlı Olsun Yeni Fiesta'lar...

Not: 2013 modellerden fiyat örneği

Fiesta Titanium 1.0i 100PS Ecoboost 39.300

Yeni Clio Icon Turbo 90 bg Stop & Start 38.490  

Fiesta Titanium 1.5 TDCi 75PS  42.675

Yeni Clio Icon 1.5 dCi 75 bg 42.490 TL

Ben pek ucuzluk göremedim..Hata mı yapıyorum :) ikiside liste fiyatı.. 1.0 eb da indirim dahi yok. Birde daha lansman sayılır zamanla oturur ufacık..Clio ucuz mu şimdi ? liste olarak çok indirim yapıyorsa bilemem ama ford şimdi bundan ucuza çıkartacak değil kimse kusura bakmasın hemde ithal araba :zha: :zha: :zha: Ayrıca 0.9 T, EB'nin yanına zor yaklaşır.

Önemli bir not daha: Clio'da otomatik vites de yok. Fiesta 2 adet benzinli otomatik sunacak.. İsteyen 1.6 isteyen 1.0T

Satışlarda navigasyon'a bakanlar ile arabaya bakanlar ayrılacak gibi :P  :zha: :kıhkıh: Birde sınıfında bulunmayan şeyleri de unutmamak lazım.Fiesta benim gözümde sınıfının tartışmasız lideri focus'a belki diyebilirim Fiesta'ya demem :) 

20 bin kere okunmuş incelemem :P

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

clio ile fiesta karşılaştırılmaz bile fiesta nın kalitesi clionun üstünde.fiesta dururken clio ya para mi verilir . .reno da donanım var kalite ve sağlamlık sıfır .kaliteden çalıp donanıma ekliyorlar.fiesta nin sony si bile clio ya bedel :) bugün yeni fiesta yi inceledim özellikle aracın içindeki malzeme kalitesi çok güzeldi ,clio da bu kalite hissini göremedim.clio nun kaportasi nasıl aceba yine plastik kaporta mi kullanıyorlar yoksa fluance deki gibi plastikten vaz mi geçmişler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.