Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kış Lastiği-2 Tane Mi? 4 Tane Mi?

Ozan Kar

32 üye oy kullandı

1. 1. kaç tane

• 2
      2
    • 4
      29

Önerilen Mesajlar

Bu sene ilk defa kış lastiği alıcam, çok biryere gitmem muhtmelen

arkadaşın arabasında gördüğüm 2 tane yeterli gibi geliyor, hatta bahsettiğim araba arkadan çekişli olduğundan arkalara takılıydı ona rağmen heryere girdi çıktı sorunsuz.

Ama 2 taneyle problem yaşarsın 4 tane al diyenlerde var.

Napmak lazım?

ekleme:şimdi aklıma geldi benimde zincir tecrübem var

ön tekerlekte zincirle uludağa çıkıp indim bir sorun olmadı bu durumda 2 tane yeterli olabilir :)

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla benim bildiğim 4 tekerlekte de olmaması durumunda fren yaptığınızda arkalarda fren yapacağı için büyük tehlike oluşturabilir diye biliyorum.

Önler tutunacak, arkalarsa tutunamayacak ve bu durumda da spin atmak kaçınılmaz olacaktır. Virajlarda arkadan kopmalar olacak, vs.

Şoförlük konusunda daha tecrübeli olanlar da nasılsa yorumlayacaktır. Ama alınacaksa 4 alınmalı diye düşünüyorum. Ve Focus 3 için 205-55-16 kış için ideal lastik ölçüsü. Kış aylarında ince tabanlı lastiklerin daha iyi tutunma sağladıklarını çokkez duydum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her ne kadar aracınız 4 çekişli olmasada 4 lastiğinizin de aynı özelliklerde olması lazım. Farklı olması durumunda buzlu veya kaygan zeminlerde ani fren yaptığınızda tekerlerin tutunma oranları farklı olacağından dolayı aracınızın spin atması kaçınılmaz olacaktır. Spin olayını bizzat lastik servisindeki ustadan dinlemiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gerekenler yazılmış zaten...

Güvenli kullanım için dört şarttır.

Aksi kaza nedenidir.

Ekonomi yapmak için sorun yaşadığında al diyenler yaşanan sorunun daha pahalıya mal olabileceğini düşünemeyenler.

Bu ülke en fazla cehaletten çeker...

Dört lastik aldığında yaz lastiklerin de ona göre az aşınacağından sökme takma ücreti dışında ekstra harcaman olmaz uzun vadede.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi hep söylendiği gibi önlemini tam al....Ellbette 4 lastik için takılması gerek....Birde kış aylarında yoğun kar veya buzlanma varsa aracımda ne lastik olursa olsun çıkarmam...Sizin almış olduğunuz önlemi almayan o kadar insan var ki... Normal hava şartlarında doğru düzgün araç kullanamayanlar birde böyle bozuk havada bir cesaret yola koyulanlar....Yine geliyor kış kazaları.....Herkeze bu kışıda kazasız belasız atlatmaları dileklerimle.........

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 tane yeterli olur 2 tane alırsanız virajlarda vs. güven vermez arabayı hafif rampaya park edip gittiğinizde aklınızda kalır :) en fazla vereceğiniz 300 tl o da değer Allah korusun en ufak bi kaza bile ne kadar maliyetli hiç yoktan kendinize kızmazsınız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O parayı böyle fantezi bir mamule harcayacağıma üstüne biraz daha koyar kış lastiklerini kullanırım mis gibi...

bide böyle çorap tipi ürünler var :)

http://www.hepsiburada.com/liste/autosock-kar-lastik-corabi-aracinizi-kisa-hazirlayin-grup580/productDetails.aspx?productId=otctnautosock&categoryId=20024789

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.