Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

F1 Gözleri Merceklendi

Önerilen Mesajlar

F1 mercek çalışmasıda benden.Farlar depo marka ve son derece kötü bir şekilde tamiratlar yaşamış bir far.Far taslarını tutan ayar tırnaklarının çoğu kırılmış ve tellerle tuturulup yapıştırılmış sökerken kırılınca kendime öyle bir kızdım ki o an işi bıraktım ve 2 saat sonra elime işi alıp baktıgımda karbonat bulanarak japon yapıştırıcısı ile yapıştırılmış oldugunu gördüm ve rahatladım.Manuel yükseklik ayarı yerinden çıkmış ve yükseklik motorlarıda çalışmıyor.Halada çalışmıyorlar bir ara çaresine bakacagız artık.

Mercekler yine Bosch mercek kapagı sürahiden bozma yapılmış bir kapak. :fikir:

Far çizgisi için sabitleme amacıyla kullandığım tahta ve far tasları.

1.jpg

Mercek için açılan delik sonrası yapılan çizği ayarından sonra mercegin takılı hali.

2.jpg

3.jpg

Focus böylede yakışıklıy mış. :D

4.jpg

Sürahiden keserek,biçerek yaptıgım mercek kapagının ilk hali.Şunuda belirteyim bu kullandıgım sürahi modelindeki ve Linea'da kullandıgım modelin dışında bu kalınlıkta başka bu tipte sürahi bulamadım digerleri bunun kalınlığının yarısı kadar.

5.jpg

Arkadaşımız orjinal far renginde kalmasını istediği için kapagı aliminyum siprey ile boyadım.Kuruması çok geç oluyor ve kaç kat atılırsa atılsın tabanı siyah olacak şu olacak bu olacak gibisinden bazı yazılar okudum ama boşa açık gri rengin dışına çıkmadı.Önceki bu tip boya testimde neredeyse 10 kat attıgımda biraz rengi tutmuştu ama bu kapakta o kadar kat mümkün degil kabarmalar olacagını çok iyi biliyorum.zaten kapagın birinde 2 damla akıntı oldu uğraşmadım. :D

7.jpg

6.jpg

Silikon temizliği ve oyuklara iyice silikon işleminden sonraki cam montajı sonrası yani bitmiş hali.

10.jpg

9.jpg

12.jpg

8.jpg

Kullanılan ampul H7 sınıfı 5000k xenon ampul bu ampulde odak sorunu yaşadım önceki kullandıklarımda sorun çıkmamıştı.Sorunu bir şekilde sağlamca hallettim ve işte duvar resmi.Far ayarı gerekiyor onu yaptıracaktı ama ne durumda bilmiyorum.Şu an için oldukca memnun oldugunu biliyorum.

13.jpg

Daha önceden farın birinin arka kapagı yokmuş ve düz bir plastik parça monte edilmiş.Far içleride haliyle son derece kirli idi ve bu sayede temizliğinide yaparak aynave çerçeve kısımları tertemiz oldu.Arka kapaklar takım olarak yenileri alındı ve küçük bir operasyon ile yerlerine güzelce monte edildi.

11.jpg

Araç üzerindeki görünüşü.

img0287c.jpg

img0288am.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Evet en sonunda epey yoruldum ve Burak'ta oturmaktan beklemekten yoruldu ama değdi.İşlemler küçük sorunların uğraştırması ile bitti.Önceki kalpli mercek kapagı maalesef aliminyum boyanın çatlamalar yaopması ve alttaki siyah boyanın ortaya çıkarak görünümü bozulması neticesinde (Benim en kısa sürede bu boyayı tutturmam lazım amumarım başarılı olurum balkonda 3 tane boyası çatlamış kapak duruyor. )Dedim ben bunu tekrar boyayıpta takmam banada zarar sanada zarar dedim ve orjinal merco mercek kapagını monte ettim.Ettim ama kapak yarım merceğin arkası cıbıldak kalıyor bunada uzun düşünmeler ve parça rayışları sonunda önümde duran içine vidaları vesaire koydugum çelik kuruyemiş tası gibi tasa gözüm ilişti baktım boyutlar tam başladım işlemlere ve sonunda istediğim gibi oldu.Farın arka kapak bölümü D1s ampul gelince düzenleme yapmak epey ugraştıdı.Kapaga yaptıgım metal uzatma büyük geldi ve son yaptıgım düzenleme ile farları biraz kastırarak oturttuk vidaladık epey sıkı fıkı oldu.Kendimce ayarlama yaptım ve son resimler daha iyilerini artıok

Burak yükleyecek ve birazdan video yükleyecek bizimde bir far oyunları videomuz oldu.

İşte tasımız.Delinmiş hali.4 matkap ucu yedi ama düzgünce kesebildim.

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

Buda benim çektiğim video.

http://s1135.photobu...nt=MOV07181.mp4

Sony foto makinası ile çekilen video.

Bu arada far ayar motorları çalıştırıldı.arkadaşım yenilerini almış İkaz etmiştim yespit edelim diye ama almış işte.Takıldı sorun tesisata çıktı ama far anahtarı üzerindeki yükseklik ayarı nasıl oldu ise boşta döner hale gelmiş.Söktüm ve düzgünce pinleri yerine getirip taktım ama bu defa şak sisler direk yanıyor şok olduk tabiki dedim heralde üst kapagı sökerken orta büyük pin yivini çektiğim anda sis konumuna geldi neyse ugraştık falan cık kısa devre olmuştu pinleri sonra içinden bir plastik parça düştü dedim bunun değil ama sonradan anladımki sisleri on yapan pinlerin işini düzenleyen pine harket veriyor.Tabi morelim bozuldu ilk defa oldu o kadar far düğmesi açıp kapttım piyango buna vurdu.Fakat bu arada yükseklik ayarını çalıştırmıştım bu biraz moral oldu tabiki.Dedim Burak arkadaş idare et ben bunu hallederim çalıştırırım,gitmiş çalışanını ama son derece temizini almış takmış.Söz dinlemiyor ne yapayım.

Gen 5 balast ve D1s ampul işi olunca işlemler değişti kapak sorunu oldu,sonra ampulü tutan orjinal parça son derece büyük bir parça ve her şeyi alt ğüst etti bende komple söktü ve kendim ampul tutacagı yaptım.Arka kapakta bu şekilde oldu ama son hali bundan farklı değil fakat yumuşacık bazı yerleri mecburen silikon kaplam oldu geniş silikon bant kullanırım genelde ve işime bir kez daha yaradı metal kısımları gerekli yerlerinden kestim ve bu bantı döşedim dış kısımdanda silikonu yaydım ve son derece güzel bir izalasyon oldu.Biraz zorladı ama yerinede sıkıca oturdu.

Ampul tutturma aparatı.Sımsıkı oldu ampul yerine tam oturdu sonuç videoda belli diye düşünüyorum.En azından silikonlar ve telle tuturulmuşundan iyidir değil mi?

25.jpg

26.jpg

27.jpg

28.jpg

29.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araç sahibi Burak arkadaşımız far ayarını yaptırmış.Dün gece azıcık far yüksekliğini yukarı çektik.Dahada ayar ile oynamayacagız.Benim sony telefonum ile çekilenler.Araç sahibi Burak ayfon ile gündüz resimlerini falan çekti.Kendisi bu aralar biraz rahatsız müsait olunca farın gündüz çekimlerini ekleyecegim.

14.jpg

15.jpg

16-1.jpg

17-1.jpg

18-1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.