Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Bence dar.

Birincisi dashboard saçma salak birşekilde büyük. Mercedes C ye bakıyorsun adamlar camdan birbuçuk karışta işi çözmüş. Fordunki utanmasa üç karış olacak. (yaklaşık 75 cm falan) Bu da koltuğu arka tarafa yakın kullanmaya itiyor insanı.

Orta konsol gereksiz şekilde geniş. O nedenle dizleriniz orta konsola değiyor. O da ayrı bir sıkıntı.

Arka cam küçük. Sanki gemide kamaradan ufacık delikten bakıyor gibisiniz. Birde koyulaştırılmış olunca daha az ışık girdiği için tavan eğimi ile birleşince kendinizi daha dar bir alanda sıkışmış gibi hissediyorsunuz.

Arka diz mesafesi konusunda mondeonun üzerine tanımam.. Bağdaş kurup oturulabilecek bir alana sahip.. Henüz karar vermiş değilim ama bir sonraki arabamın tekrar mondeo olma ihtimali yüksek gibi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Darlık konusu kişiden kişiye değişken. Ben focusun arka koltuğunda sıkışmış gibi hissediyorum kendimi. Çevreyle bağlantımı koparıyor gibi. :( Tabi ben octinin geniş, sade ve basit yapısına alıştığımdan bana dar geliyor olabilir. Alışılsa bir problem olmaz büyük ihtimalle.

Eğer arkada oturan iÇin diz mesafesi önemliyse C sınıfında Octi, D sınıfında Superb, Latitude'a bakmalı bence. ;) Focus sürüş dinamiği, rakiplerine göre tasarruflu motorlar arayanların arabası. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

üşenmemiş adam yaa :D

Ellerine sağlık yakubum :D

Şu torpido gözünü açmak için adam indirenlerin, aslında adam indirmek için torpido gözünü bahane ettiklerinin resmidir.

Bugün şeytan dürttü kırmızı ışık 120 saniye olunca arada çektim sağa oturarak bu fotoğrafı. Sağ ve sol koltuk aynı mesafede, yani benim rahat edeceğim şekilde.

Kapı çabuk yerime dönebilmem için açık, bacağımı dışarı uzatmak için değil, geniş açı çekim olduğu için perspektif bozuk biraz.

Görüldüğü üzere ben içeride otururken kapak bacaklarıma değmeden tam açık.

Yani adam indirmek için başka bahane gerek bence... :kıhkıh:

IMG_2113.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mutlaka bir eleştiri lazımsa, oturan kişi kapağı açtığında torpidonun içini göremiyor diyebiliriz sanırım. Hacmide koskoca ve derin ön konsola göre vasat. Focus genel olarak iç hacim mucizesi değil ama sürüş zevki bambaşka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu torpido gözünü açmak için adam indirenlerin, aslında adam indirmek için torpido gözünü bahane ettiklerinin resmidir.

Bugün şeytan dürttü kırmızı ışık 120 saniye olunca arada çektim sağa oturarak bu fotoğrafı. Sağ ve sol koltuk aynı mesafede, yani benim rahat edeceğim şekilde.

Kapı çabuk yerime dönebilmem için açık, bacağımı dışarı uzatmak için değil, geniş açı çekim olduğu için perspektif bozuk biraz.

Görüldüğü üzere ben içeride otururken kapak bacaklarıma değmeden tam açık.

Yani adam indirmek için başka bahane gerek bence... :)

IMG_2113.jpg

Abi iyide orada birisi otururken şoför birşeyler almak için eğilirse çok yanlışi anlaşılabilir bence.. :yeah:

Torpido gözünün konumu ve açısı yanlış bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 4 ay sonra...

Ön bilgisi ve yargısı olmadan babacığımı aldım yanıma haydi şunu sür bakalım dedim :)

Dizel tabi, ilk gelenlerden yani SS'li

ilk yorum, görüş açısı bizimkiyle aynı bir fark yok.
Dizel için , yine traktör gibi oğlum benzinliye devam :D (binmeden önce dizel olduğunu anlamazsın demiştim ama olmadı demekki)
Düz gidişi nasıl ? iyi güzel gidiyor 6.vites iyi olmuş.
Yol sesine dikkat et deyince iyi güzel dedi fazla yoruma girmedi sürerken :D

Neyse ineceğimiz yere geldik pat motor durdu :DA devreye girmiş bununla birlikte bu sistemi de tanımış oldu. Işıklarda felan oldukça tüketim azalır iyi olmuş dedi. evet dedim :claps: adam biliyor :D

Herneyse, ee nasıl dedim, bizim arabadan çok farkı yok ama direksiyon sanki bizim ki daha iyi gibi geldi dedi. Aynen conim aynen dedim o elektrikli his biraz daha zayıf. Fakat şehir içinde yormaz dedim ee bizimki yoruyor mu dedi :D tamam dedik bizde ne diyelim :):yeah:

Daha başka ? kısa süre de yorum yapmak zor kullanmak almak lazım dedi, kapattık konuyu :yeah:

Ne internet ne bir yorum okumadan böyle oluyormuş..

Ekleme: Aynı gün servis'e gelmeye sebep olan kalkan dış cam göğsü bu araçda düzeltmiş iyi yapmışlar bunu diye de ekledi.Eee yavaş yavaş eksiklikler gideriliyor dedim.

IMG_7653_zps58d0dde0.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Aradan 3 yıl geçmiş, vay be :)

17'' ile aracın sürüşü hayli iyileşiyor. Tavsiyemdir :yeah:

Bu da videosu

YT ile göremeyenler için

lang="tr-TR" dir="ltr">

8f9389d6128fd5a011eafe54aeda2767
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17'' ile aracın sürüşü hayli iyileşiyor. Tavsiyemdir

ilginç :)

ben bir fark hissetmedim desem yeridir. hatta 205/55-16 215/55-16 ve 215/50-17 arasında bile bir fark hissetmedim. Tabii bu muhtemelen benim hissizliğim :P

Bide videodan heralde motor sesi çok güzel geldi, bayiiden çıktıktan sonraki anayola çıkarken özellikle, yanlışmı yazdı diye devir saatine baktım hemen :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ilginç :)

ben bir fark hissetmedim desem yeridir. hatta 205/55-16 215/55-16 ve 215/50-17 arasında bile bir fark hissetmedim. Tabii bu muhtemelen benim hissizliğim :P

Bide videodan heralde motor sesi çok güzel geldi, bayiiden çıktıktan sonraki anayola çıkarken özellikle, yanlışmı yazdı diye devir saatine baktım hemen :D

Fark var Ozan yani uzunca da sürmek lazım tabi ilk izlenim bu yönde oluştu bende.

Focus'a binince yabancılık çekmiyorum o güzel,motor şu bu :D güzel araba vesselam :zha: 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.