Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2012 Jetta Tdi Performansı Hakkında

ferhat tezcan

Önerilen Mesajlar

modlu nedir ya.Bu arada sana bir sorum olucaktı sen motor sporları ile ilgileniyorsun sanırım o yüzden bileceğini tahmin ediyorum.

Cem abiyede sordum ama daha okumamış msj ımı heralde.

Aşırı sıcak havalarda araba kalkışta 0-100 değerinden 1 yada 1.5 saniyelik kayıp yaşarmı yani işin özeti sıcak havalarda araçlarda performans kaybı olurmu?

çok su içip kilo aldıysan, neden olmasın :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok su içip kilo aldıysan, neden olmasın

Bu arada kilo dedin bak hatırlattın 94 ü geçmişim ben yine hanım duymasın :) :)

Arkamda bişeyler yazıyor bende karşısındayım harbi kaşınıyom ben haa :)

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jettada chip felan yoktur hiç bi şirket böyle bişey yapmaz aracına. Riske atmaz yani çünkü bi çıkarları yok.Ucuz bi uygulamada değil 600 TL den başlıyor. Adama arabada chip var dese nolcak 10 kuruşa kiraladığı aracı 15 kuruşa mı kiralacayacak? Bence size piskolojik olarak öyle gelmiştir. Bu patinaj içinse 3. viteste 1.6 dizel arabayı ne kadar chiplerseniz chipleyin ne marka olursa olsn asfaltta normal bi şekilde giderlken yüklendiginizde kesinlikle patinaj çekmez anca mucurlu yolda 2 den 3 e atarken gaza çok yüklenirseniz hafiften yarım tur pati çekebilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

modlu nedir ya.Bu arada sana bir sorum olucaktı sen motor sporları ile ilgileniyorsun sanırım o yüzden bileceğini tahmin ediyorum.

Cem abiyede sordum ama daha okumamış msj ımı heralde.

Aşırı sıcak havalarda araba kalkışta 0-100 değerinden 1 yada 1.5 saniyelik kayıp yaşarmı yani işin özeti sıcak havalarda araçlarda performans kaybı olurmu?

Olur.sicak havada oksijen molekulleri daha serbest halde bulunur.iyi yanma icin bol ve yogunlugu arttirilmis oksijene ihtiyac var burada da turbo araclar devreye giriyor zaten.ama tclı da olsa cektiği hava sicaksa verim düşer.intercoolerin sogutmasi da ambient den etkilenir.

Tonay Mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jettada chip felan yoktur hiç bi şirket böyle bişey yapmaz aracına. Riske atmaz yani çünkü bi çıkarları yok.Ucuz bi uygulamada değil 600 TL den başlıyor. Adama arabada chip var dese nolcak 10 kuruşa kiraladığı aracı 15 kuruşa mı kiralacayacak? Bence size piskolojik olarak öyle gelmiştir. Bu patinaj içinse 3. viteste 1.6 dizel arabayı ne kadar chiplerseniz chipleyin ne marka olursa olsn asfaltta normal bi şekilde giderlken yüklendiginizde kesinlikle patinaj çekmez anca mucurlu yolda 2 den 3 e atarken gaza çok yüklenirseniz hafiften yarım tur pati çekebilir :)

Sen hic 1.6 dizel 330 nm torklu 205/16 inch lastikli 1 arabada gaza asildin mi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

270 nm torku biliyoruz yani ama hiç bi 1.6 dizel asfaltta düz giderken 3. vitesde bir anda gaza yüklendiğinizde patinaj çekmez. Mucurlu topraklı yolda çeker ona bişey demiyorum 2 den 3 e attığınız zamanda çeker ama zannetmiyorum düz giderken sabit devirde birden basınca 3. viteste asfaltta patinaj çekeceğini :) +500 tork değil ki çeksin adım gibi eminim çekmiceğinden her iddasına da girerim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olur.sicak havada oksijen molekulleri daha serbest halde bulunur.iyi yanma icin bol ve yogunlugu arttirilmis oksijene ihtiyac var burada da turbo araclar devreye giriyor zaten.ama tclı da olsa cektiği hava sicaksa verim düşer.intercoolerin sogutmasi da ambient den etkilenir.

Tüm cevap veren arkadaşlara ve abilerime teşekkür ederim birşey daha öğrenmiş oldum. :)

Sabah serinliğinde oldukça müsait bir yolda üstünkörü denemeyle 7. denememde 0-100 testinde 11.4 saniye değerini gördüm ve merakımıda giderdim.

ferhat tezcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Motor açılma :D hımmm..

20 yıl önce böyleydi evet :zha:

Valla Polo 1.2 TDI Bluemotion var ilk 5 bin km fazla asılmadık 5-10 bin aralığında eşek ölüsü gibi araç gitmiyordu resmen, 150'den 160 a çıkması için derviş sabrı istiyordu ... 14 aylık ve şu an 45 bine geldi 180-185 e kadar nazlanmadan gayet güzel çıkabiliyor... ara hızlanmalarında ilk 10 bindekine göre çok bariz fark var... artık motor açılmadan mıdır rodajdan mıdır bilmiyorum ama psikolojik olmadığından eminim... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Az önce izmire ziyaret amacıyla gelen kuzenimin oto kiralamadan kiralayıp kullandığı dizel jettanın sırf meraktan direksiyonuna geçtim.Sonuç olarak az da olsa aracın hızlanması bana bizim araçlardan seri gibi geldi.Öyle olmadığını biliyorum fakat aklımda kalmadı değil niçin öyle hissetiğimin.

Sanırım araç chipliydi diye düşenmek istiyorum aksi halde benim aracımdamı sorun var diye düşünmeye başlıycam.

Yada bizim araçların yalıtımı çok mu iyi ki hissetirmiyor seriliğini :) sizce??

şaşırmaya lüzum yok ... birincisi F3 ile kıyaslanamaz...(1.6 ecobost hariç )

vw jetta manuel dizel aracımız var...     taraf tutmuyorum...  bakınız bende  focus  3 sahibiyim...

aracın  yol tutuşu muazzam... c segmentindeki her araç ile  iddia edilebilir derecede hemde...

motor olarak  1.6 dizel motorun vermiş olduğu performans   2.0  benzinli araçların performansıyla  ayırt edilemez...(140 beygirlik laguna ile kalkışta  çok zorluyordu :) )

(şimdi senin laguna  iyi değilmiş diyen olacak onada bi cevabım var......   otobanda  250 km/h net görülmüştür  kalkışlarda lagunayı bilen bilir...)

(99 model  laguna 56 bin km de  boyasız hatasız olarak 21 bin tl ye satılmıştır) açıklama sebebi aracın çok temiz ve sağlıklı olmasıdır...

motor sesi  ve  yalıtımlar  konusunda  hiç bişey söyleyemicem çünkü araçta  3 tane bass  6 tane kayık  var... içine binen  teybi açmadan  aracı çalıştırmıyor  hiç deneyemedim :)

jetta 2012 model...

passat var  kayınbiraderde...  1.6 dizel  DSG.....    diyebilirim ki  1.6 dizelin gücü   dsg ile   zaman ve  tork güç kaybına uğramadan dahada bir  çıldırmış gibi ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aradan baya bir zaman geçmiş yine de yazayım dedim. 3. viteste asfaltta patinaj çekme mevzusunu :) şu an ki arabam 195 R15 torkuda 370 nm civarlarında belkide daha fazladır

düz asfallta giderken 2. viteste tam alltan basıp tam dolduğu devirlerde patinaj çekiyor. Ama bunu 3. viteste yapması imkansız. 500nm lazım 3. viteste onu becerebilmesi için :) aktarımda problem yok krankta gördüğümüz torkla tekerlek arasındaki kayıp minimum seviyede. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.