Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ve Sonunda Golf Mk.7 Yeni Yüzüyle Karşınızda

Dr.Mert

Önerilen Mesajlar

Kendi kendini inkar etmiyor musun???? :blink:

Eskiden oo golf'te bu süper dediğimiz şeyler eskide kaldı demek istedim.MK2'de eksi denilip Golf VI'da iyi olan şeyler MK3 ile rahatlıkla giderilmiş durumda.

2 araçta da araba olarak önemli eksiklik yok (yine bence)

En azından i30 bile golf ile benzer malzeme kalitesini verebiliyor (şartlar ne olursa olsun veriyor!). Çıta diyebileceğim tek şey kalite ve işçilikti yani.

Getirdiği motor ve şanzuman yenilikleri genel vw operasyonu olduğu için onlara girmiyorum.

Önümüzde Passat ve Jetta gerçeği var eğer bunlar gibi yenilenirse açıkcası sükse yapacağını düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

VW-Golf-VII-Illustration-729x486-3dc3a6d22f8400a1.jpg

VW-Golf-VII-19-fotoshowImageNew-444fe7f-597862.jpg

Bu iki araba aynı değil ..Stop birinde uzuyor birinde uzamıyor.

Hala şop bunlar zaten adamlar dedi. Bu çalışma ama insiderlar gerçeğe çok yakın diyor falan. Bir nevi merak uyandırma.

Tüm golfler arasında en beğendiğim mk5 gti dır.

100_0762.jpg?t=1193637430

Ben pek eskileri sevmem. Severim de sadece görüntü. Teknolojiye ilerlemeye büyük ihanet etmiş olurum. Her yeni modelin altında ne mühendislik ne çalışma ne yatırım gizli. O yüzden bence aen iyisi her zaman en sonuncusudur. Sadece tasarım anlamında eskileri beğenebilirm ki toledo ucubesi gibi acaip örnekler ve gerçek efsane focus I gibi devrimsel atalar dışında bunu da sık düşünmüyorum.

İnkar edemem...

38 senedir pazar liderliği, fire vermeyen bir sadık alıcı kitlesi salt pazarlama açısından bu modeli efsane yapmaya yeter.

Golf istikrar ve mantığın arabası, enine boyuna tüm detayların düşünüldüğü ve kullanıcı yararına geliştirildiği, motorların gücün ötesinde verimli performans sunduğu, süspansiyonun güvenlik/konfor/ sürüş dinamiği arasında olabilecek en iyi dengeyi sağladığı, kısacası sınıfta çıtanın seviyesini belirleyen bir model.

Saygısız ve pahalı servislerine, bolca yağ yakan TSI motorlarına, neredeyse %25 arıza oranı ile dikkat çeken DSG şanzımanlarına rağmen hem müşteri hem de ikinci el değerini kaybetmemesi de ayrı bir fenomen.

Son zamanlardaki ülkemizdeki rekabetçi fiyat politikası da yerini pekiştirdi.

Hep yazıyorum Golf benim için heyecan vermeyen, donuk bir mükemmeliyetçilik taşıyan bir araç, buna rağmen servisleriyle barışık olsam uygun bir modelini bulur ve kullanırdım. Mesela 1.4 160-170PS DSG modelleri cazip olurdu.

Şimdilik başka bahara...

Eskidendi çıta olayı diyorum ben..Özellikle yeni araçlar oldukça dengeli.. Şuan ki focus'un golf VI'dan pek farkı yok herkesin gördüğü üzere.

Yeni Golf gelsin binelim o zaman net cevap verebilirim (kendi adıma :) ) passat ve jetta gibi olacaksa efsaneliği bitmiştir gözümde :yeah:

Golfün başarısı her şeyde en iyi olması falan değil, hiç bir şeyde kötü olmaması hatta ortalamanın altında bile olmaması. Batı medeniyetindeki standart kavramını en iyi ortaya koyan model golf.

Kesinlikle bir ikon.

Benim için donanım seviyesi ve fiyat bağlayıcı. Fordun yüksek fiyatları nedeniyle çok mutlu olduklarına eminim artık düşük fiyat vermeleri gerekmiyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşte benim gözümdeki artısı kötü noktası olmaması değil (zaten öyle düşünsek onu alırdık :P) tartışılmaz işçiliği ve yer yer kendinden beklenmeyecek kalitesiydi. Kapı iç bölmeleri bile kadife kaplı (temizliği zor fakat çok şık :) )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangisini beğenirsek beğenelim, iyi dediğimiz modelleri (öyle kadifeler, yumuşak kaplamalar vs) genelde en üst modelleri oluyor. Bu durumda da fiyatlar uçuyor zaten. Bu fiyatlara bu kalitede olmalarında şaşırtıcı bir durum yok. Asıl fiyatına rağmen o kaliteyi tutturamayanlar garip.

Parayı verip Titanyum, Highline falan alabiliyorsan kataloglarda gördüğün, dergilerden övülen kaliteyi alabiliyorsun. Yoksa orasından burasından kırpılmış araba alıyorsun. Şık kaplamaları çıkarınca geriye gene de bir şeyler kalıyor elbette. Ama artık arabaların arasında uçurum farklar olmadığı için neyini övüyorlar bunun diye düşünüyorsun. (bakınız Jetta ön konsol plastiği)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hangisini beğenirsek beğenelim, iyi dediğimiz modelleri (öyle kadifeler, yumuşak kaplamalar vs) genelde en üst modelleri oluyor. Bu durumda da fiyatlar uçuyor zaten. Bu fiyatlara bu kalitede olmalarında şaşırtıcı bir durum yok. Asıl fiyatına rağmen o kaliteyi tutturamayanlar garip.

Parayı verip Titanyum, Highline falan alabiliyorsan kataloglarda gördüğün, dergilerden övülen kaliteyi alabiliyorsun. Yoksa orasından burasından kırpılmış araba alıyorsun. Şık kaplamaları çıkarınca geriye gene de bir şeyler kalıyor elbette. Ama artık arabaların arasında uçurum farklar olmadığı için neyini övüyorlar bunun diye düşünüyorsun. (bakınız Jetta ön konsol plastiği)

jetta ile golfü karıştırmayın/karşılaştırmayın derim. Jetta malzeme kalitesine en az değer veren amerikalılar için meksikada üretilen batıda sadece doğu avrupada tercih edilen bir model . Golf ise kalite takıntılı avrupalılar için avrupada yapılıyor.

Ben golf 6 trendline a biniyorum epey... Kesinlikle kalite konusunda focus 3 orta ve alt donanımdan üstün. Bu histe en alt donanımda bile olan deri direksiyon, deri vites ve elfreni, kol dayama ve klimatik çok etkili. Ama onda da düz viteste esp falan yok ki benim için tercih edilebilir olmaktan çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Golf 7, önceki nesline göre;

- 59 mm daha uzun dingil mesafesi

- 56 mm daha uzun

- 30 litre daha fazla bagaj hacmi (380 Lt)

- yükseklik 28 mm azaltılmış

- 100 kg daha hafif

- Sürtünme katsayısı 0.28

- Ağırlık ve rüzgar direnç katsayısının azalmasıyla beraber son zamanların en çevreci aracı olması bekleniyor,

Neue-Details-zum-Golf-VII-729x486-4c28bc367ae1835b.jpg

Bunda bir hata mı var ?

İlk mesajda boldladım yükseklik 3 cm (28 mm) azalmış deniyor. Fakat karşılaştırma reminde yükseklikleri aynı :blink:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunda bir hata mı var ?

İlk mesajda boldladım yükseklik 3 cm (28 mm) azalmış deniyor. Fakat karşılaştırma reminde yükseklikleri aynı :blink:

Abi bagaj kapağındaki kutuya baksana -28 ile sonuçlanan bir çıkartma işlemi var...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

What Car dergisi az önce şöyle bir twit attı.

We're at a preview of the new #VW Golf. We've sat in it, and have details on what to expect. Read more at http://whatcar.com later today.

Yeni golfün ön gösterimindelermiş, içine binmişler ve ne beklememiz gerektiği konusundaki ayrıntıları bugün daha geç saatlerde websitelerinde görebilirmişiz. Muhtemelen resimler en az 1 hafta daha ambargoludur ama olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.