Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

White Dg Focus Adım Adım St Dönüşümü...

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar daha önceden aracımı bu başlık altında tanıtmıştım.

Fakat işlerim dolayısıyla nete fazla girme imkanım olmadığından siteye aracımla ilgili yaptıklarımı daha yeni atabildim. Bundan sonra yaptıklarımı bu başlık altında paylaşmayı düşünüyorum.

Aracımı aldığımda zaten ST tarz 17'' Jant ve Kumho Lastikler takılıydı. Sonra benim ilk yaptığım işlem Far ve Sislere 8000K Xenon kit, parklara da turuncu led takmak oldu. Sağ far için biraz geç kaldım led park takmak için ama sol farı kurtardım en azından :D

Daha sonra yaptığımız işlem ST spoylerimizi takmak oldu. ST spoyleri Arset den aldım. İsteyen arkadaşlar ordan bakabilir ürün fiberdir ve boyalı olarak tedarik edilmektedir.

971003657.jpg

841003658.jpg

341003659.jpg

531003660.jpg

401003661.jpg

Biliyorsunuz fiber ST spoyler aldığınızda üründe su fiskiyesi göndermiyorlar ayrıca Lamba olarak da standart üniversal ledli fren lambası yolluyorlar. Su fiskiyesi olayına gelince ben comford spoylerin su fiskiyesini söktüm su atma durumuna göre fibere yuva yaptım ve japon yapıştırıcısı ile fiskiyeyi spoylere yapıştırdım. Spoylerin içerisinden de ince küçük su fiskiye hortumu salarak su fiskiyesinin hortumunu uzattım çünkü kendi şu fiskiyesinin hortumu yetmiyor. Montaja gelince ben çift taraflı bant ve alttan vidalayarak montaj yaptım. Fakat fiber olduğundan vidalar zamanla gevşiyerek ses yapıyor arada vidaları sıkmak gerekiyor...

Diğer bir işlemimiz ST yan maşpiyellerdi. Aynen bunları da aynı firmadan tedarik ettik, ürünler boyalı geldi. Bunlar da montaj resimleri...

20120528140359.jpg

20120528140501.jpg

20120528145439.jpg

20120528145521.jpg

20120528145554.jpg

İlk etapda ürünler sanki olmayacak gibi geldi fakat yapan kişiler tam birebir kalıp yapmışlar biraz kenarlarından esnetince orjinal plastik gibi yerine oturdu sürdüğümüz silikonları da görüyorsunuz normalden daha az kullandık... İçime sinmeyen tek tarafı ön ve arkadan attığım vidaların rengi oldu onları da en yakın zamanda beyaza boyatmam gerekiyor...

Dün yaptığımız bir kaç işlemle ST dönüşüme devam ettik...

Önce Ön tampon altı Lipimizi taktık.

20120820175732.jpg

20120820190049.jpg

Daha sonra ön panjura kırmızı trim şerit çektik güzel oldu kanısındayım.

20120820175744.jpg

20120820175800.jpg

20120820175732.jpg

Son olarak da arka tmpondaki difüzörü carbon folyo kapladık ve arada kalan kısma kırmızı trim şerit çekerek işlemi sonlandırdık.

20120820175627.jpg

20120820175655.jpg

Bunların haricinde 6000cd yi çıkartıp 7'' lik orjinal focus multimedia DVD çalar ve AEM DryFlow filtre taktım onun da resimlerini çektiğimde bu başlık altında paylaşırım. Konuyu okuduğunuz için şimdiden teşekkürler...

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

St için araç biraz havada kalmış ;ön tampon ve arkayı da dönüştürüceksiniz herhalde ,bu haliyle ortaya karışık olmuş,kimlik bunalımında sanki :rolleyes:

Tabiki şimdilik idare eder moddayım. İlerleyen zamanlarda ön tampon ve arka karlık almayı planlıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

st spoileri temin ettiğiniz yeri ve fiyatı biraz daha detaylı anlatabilirmisiniz.. bende almayı düşünüyorum..

Arset tuningden almıştım. Fiyat olarak ST spoyleri 250 civarıydı, gene yan maşpiyeller de 200 civarıydı. Boyalı şekilde geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.