Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kontağı Açınca Havalandırmadan Gelen Ses

murat otsaçlı

Soru

Merhabalar,

Eski bir opel astra kullanıcısı olarak aranıza yeni katıldım yeni aracım 2007 model focus 2 sizlere 2 sorum olacak yardımcı olabilirseniz sevinirim

1- kontağı açtığımda havalandırmadan zırıltılı bir ses gelmekte ( belli bir süre sonra kesiliyor )

2- camları açma kapama esnasında gıcırt gıcırt ses gelmekte

forumda bu sorunlar ile ilgili konu bulamadım belirttiğim bölgeleri nasıl söküp yağlayabilirim

teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

camları açma kapama esnasında gıcırt gıcırt ses gelmekte

Focus 2 lerin çoğunda o ses mevcut benim sattığım focus 2 dede vardı o ses.Bende noluyo camlarmı düşücek falan diye korkmuştum sonra araştırdığımda kronik bir sorun olduğunu öğrenmiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kontağı açınca gelen ses dış havalandırma kapağının açılma sesi araç stop ettikten 5 dakika sonra dışardan hava girişi kapanıyor kontağı açınca geri açılıyor dışarıdan aracın içerisine toz v.s girişini engellemek için sanırım

bende öyle tahmin ettim ama sanki plastik menteşeler yağsız kalmış gibi gıcır gıcır ötüyor

bugün birşey daha fark ettim klimayı açınca şoför tarafı gayet iyi soğuturken diğer taraf hafif soğutma yapıyor kapak açık kalıyor sanırım bu kapaklara nasıl ulaşabilirim bilginiz varmıdır..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bende öyle tahmin ettim ama sanki plastik menteşeler yağsız kalmış gibi gıcır gıcır ötüyor

bugün birşey daha fark ettim klimayı açınca şoför tarafı gayet iyi soğuturken diğer taraf hafif soğutma yapıyor kapak açık kalıyor sanırım bu kapaklara nasıl ulaşabilirim bilginiz varmıdır..

dijital klimadan iki tarafın sıcaklık ayarı aynı olduğu haldemi soğutma az oluyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım

şoför tarafı camdan gelen ses bende de var. cam açılırken daha az olmakla beraber kapatırken tam kapanmaya 4-5 parmak kala gıcııırrt ediyo. Hava sıcak olduğu ya da araba güneşte kaldığı zamanlarda artış olduğunu farkettim. araba yıkandığının akşamı ya da ertesi günü ses kayboluyo. şaşmaz da kaportacı dayım var. bi ara uğradığımda ona sormuştum. cam krikosundandır bi ara müsait zamanında yağlayalım dedi.

bide bu havalandırmadan gelen ses normal ve iyi bişey galiba. başka bi konuda bi arkadaş araç içi havasızlık sorunu yaşanmasın diye araç kontağı kapalı konumdayken içerdekilerin sağlığı için kapak açılıp içeri hava girmesini sağlıyor demiş. gayet iyi hoşuma giden bi özellikmiş ama o kapak açılırken ses yapması (lastik ya da plastik sürtünmesi gibi) normal mi onu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Havalandırmadan gelen ses cızırtıdan çok parçaların birbirine sürtünmesi ise hemen servise gidin. İki sene önce garanti süremin dolmasına 1 ay kala, havalandırma üflemiyor diye servise gitmiştim. Polen filtresindendir deyip yeni filtre takmışlardı. Ancak sorun çözülmedi. Tekrar götürdüm, klimanın bozulduğunu - elektronik klima bu arada - söylediler. Eğer garantim bitmiş olsaydı yaklaşık 3.000 lira gibi bir ücret alacaklardı. 

Bozulmadan önce, sürekli bir yere sürtme sesi geliyordu klima açılırken. Dikkat etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim de focus 2009 digital klima, klimanın modunu değiştirirken ses geliyor cam modundan ayak moduna veya herhangi bir moda geçerken tıngır tıngır tıngırr diyor , bence normal birşey gbi veya kireçleme yapmış eklem yeri gibi,

Bende daha başka bir ses daha var aracın kontağını açtınız araç sessizken gelen vınnnnnnn sesi kulak tırmalıyor klimanın oralardan geliyor ses klima açık olsun olmasın teyp açık olsun olmasın fark etmiyor fakat teybin sesi kısık olursa ancak fark edersiniz.

nedir acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

benim de focus 2009 digital klima, klimanın modunu değiştirirken ses geliyor cam modundan ayak moduna veya herhangi bir moda geçerken tıngır tıngır tıngırr diyor , bence normal birşey gbi veya kireçleme yapmış eklem yeri gibi,

Bende daha başka bir ses daha var aracın kontağını açtınız araç sessizken gelen vınnnnnnn sesi kulak tırmalıyor klimanın oralardan geliyor ses klima açık olsun olmasın teyp açık olsun olmasın fark etmiyor fakat teybin sesi kısık olursa ancak fark edersiniz.

nedir acaba ?

Merhaba Selim Bey, o vınnnn sesi şudur:

Kliman panelinizin altında, muhtemelen buğu çözme tuşunun sağında ya da solunda bir delik bulunmakta. O deliğin içinde küçücük bir motor var. Kontak açık olduğu sürece o motor döner.Aracın içindeki havayı o delikten çekerek sıcaklığın otomatik olarak kontrol edilmesi için. Yani durum normal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.