Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 1 Far Yükseklik Ayarı

Çetin Gzr

Soru

Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle bu siteyi kuranlara teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Birçok sitede gereksiz bir bilgi kalabalığı var ve bu yüzden bir süre sonra ne aradığınızı dahi unutur seviyeye geliyorsunuz. O yüzden gereksiz olan hiçbir şeyi buraya taşımayacağınızı ve taşıtmayacağınızı biliyorum ve o yüzden aranızda olmak istiyorum.

Neyse konuya geleyim...

99 Model Bordo Sedan Focus'um var 2000 yılında 10.000 km'de iken almıştım şu an 101.000 km'de ve hala da zevkle kullanmaktayım. Fakat her araçta olduğu gibi benim aracımın farları da zamana yenik düştü. Sarardı ve artık kötü bir görüntü oluşturur hale geldi(korumama rağmen). Ne kullandıysam eski haline getiremedim ben de o yüzden 2 tane sıfır far aldım ve taktım. Farların üzerinde far yükseklik motoru bulunmasına karşın far yüksekliğini ayarlamak istediğimde çalışmadığını gördüm. Bağlantıları kontrol ettim hiçbir sorun yok!

Size danışmak istediğim şey şu? Hata var mı, varsa nedir? Aynı durumu yaşayan arkadaşlar var mı? Ne yapmak gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle bu siteyi kuranlara teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Birçok sitede gereksiz bir bilgi kalabalığı var ve bu yüzden bir süre sonra ne aradığınızı dahi unutur seviyeye geliyorsunuz. O yüzden gereksiz olan hiçbir şeyi buraya taşımayacağınızı ve taşıtmayacağınızı biliyorum ve o yüzden aranızda olmak istiyorum.

Öncelikle biz size teşekkür ederiz

Aramıza Hoşgeldiniz :)

Dahi iyi tanımak için sizi tanışma kısmına da bekliyoruz :)

Konu ile alakalı olarak tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır;

Acaba diyecem bağlantı noktalarımı ama kontrol ettim dediniz. <_<

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle biz size teşekkür ederiz

Aramıza Hoşgeldiniz :)

Dahi iyi tanımak için sizi tanışma kısmına da bekliyoruz :)

Konu ile alakalı olarak tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktır;

Acaba diyecem bağlantı noktalarımı ama kontrol ettim dediniz. <_<

Teşekkür ederim evet bağlantı noktalarını kontrol ettim sorun yok! Aracımın fotosunu en kısa sürede çekip tanışma bölümünde sizlerle olacağım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yan sanayi arlarda yükseklik ayarı yok diye biliyorum sizinki orjinal miydi?

Ford parçacısından aldım farları alırken de tabi sordum far yükseklik ayar motoru var mı yoksa ayrı mı alacağız diye farı açtı inceledik yükseklik motoru uzerinde entegre. Önce sizlere soram istedim yarın parçacıya uğrayacağım eğer işin içinden çıkamazsam <_< Bu arada farların markası DEPO

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim tam bilgim yok bu ayar motoru far'ın içinde mi bulunuyor..Acaba onları arızalı olma durumu olabilir mi ?

Eğer öyle ise eskisiyle değiştirmek mümkünmüdür? Deneyebiliriz belki

Açıkcası far yükseklik motorunu eskisi ile değişmek mümkün mü bilemiyorum çünkü eski farlardakini sökmeye kalktım öyle bir mekanizma yapmışlar ki ayar motoru olduğu yerde dönüyor, çıkmıyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yan sanayi ise farlar sorun yaratabilir ki heralde aldığınız farlar yan sanayi. Keşke orjinal farlarınızı hiç değiştirmeseydiniz çünkü forumumuzda vardı sönük farları eski haline döndürmek için yapılan uygulamalar veya sanayidede blunuyor eski haline çeviriyolar farı. Bu sorun bora passat ve focuslarda mevcut zaten. Sanayide görmüştüm farınızı eski parlaklağına kavuşturmak elinizde diye. Araştırsaydınız keşke. Siz genede bi araştırın. Olmazsa elektrikçiye uğrayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yan sanayi ise farlar sorun yaratabilir ki heralde aldığınız farlar yan sanayi. Keşke orjinal farlarınızı hiç değiştirmeseydiniz çünkü forumumuzda vardı sönük farları eski haline döndürmek için yapılan uygulamalar veya sanayidede blunuyor eski haline çeviriyolar farı. Bu sorun bora passat ve focuslarda mevcut zaten. Sanayide görmüştüm farınızı eski parlaklağına kavuşturmak elinizde diye. Araştırsaydınız keşke. Siz genede bi araştırın. Olmazsa elektrikçiye uğrayın.

Onur Bey,

Biraz önce eski farların içini açıp far motorlarını söktüm ve yarın aldığım farlara takacağım. İşin kötü yanı bana bu farları satan kişi aldığım farların üstünde far motoru var dedi ve ben tereddütsüz kabullenip aracıma taktım. Daha da kötüsü bugün yine internette kısa çaplı bir araştırma yaptım ve yan sanayi farların içinde far ayar motoru olmadığını sonradan alındığını öğrendim. Izdırap olan ise, taktığım farları yarın tekrar söküp tekrar takacağım <_< düşündükçe de çıldırıyorum :{

Sönük farları eski haline getirmek konusuna gelirsek; bu konuda gitmediğim yer ve denemediğim yöntem kalmadı. Artık son çare olarak far almaya karar verdim. Tavsiyeniz için ayrıca teşekkür ediyorum. Yine bilmeyen arkadaşlar için yazıyorum YAN SANAYİ FARLARIN İÇİNDE FAR AYAR MOTORU YOOOOOOOOK!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

O saticiya olmadıgını söyleyip, iade ediniz hemen.

Adminim bunu ben de çok isterim fakat farları 2 gündür kullanıyorum(gram toz yok üstünde) ve satıcının geri alacağını hiç zannetmiyorum. Göstereceğim en güzel tepki bundan sonra o firma ile alışveriş yapmamak olacaktır. Eğer far ayar motorunu taktıktan sonra yine sonuç alamazsam mecburen elektrikçide manuel ayar yaptıracağım. 138781.gif

İlgileri için başta focusclubtr üyesi arkadaşlarım olmak üzere siz değerli Admin'ime de teşekkür ediyorum. 63231.gif

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu arada aldığınız DEPO marka farda reflektör kısmında bir süre sonra kararma olabiliyor. keşke daha kalitelisini alsaymışsınız.

Kararma yapması benim için şu etapta çok önemli değil sadece dış yüzeyinde bir sararma olmasın yeter, yine de teşekkür ederim <_<

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Depo farların camı orjinal fara uyamı ki? <_<

Orjinal reflektörlere devam etseniz hani

Onurhan Bey, tabi ki hiçbir şey orjinalin yerini tutmaz fakat eski farları artık tamamen gözden çıkardım. Manuel ayar da olsa bunu kullanmaya devam edeceğim ve zaman içinde olup biteni sizlerle paylaşacağım hep birlikte göreceğiz neler oldugunu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.