Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Ghia Araç Gögüsündeki Üst Kapak Sorunu

Ufuk Alkan

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

arkadaşlar focus 2 sahıbıyım aracın gögüs kısmında üst taraftaki plastık aksamlı torpida gözünün pimi kırıldı bu duruma nasıl bı cozum geliştirebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Ne yazık ki zaman içinde tüm F2 ghiaların yaşadığı bir sorundur bu.Kapağın yenisinin fiyatı ne kadar sordunuz mu? Bir ara bazı arkadaşlar ataçların metallerinden gerekli şekli yapıp hallediyorlardı bunu bakınayım var mı fotoları.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

lanet parça geçen hafta seyir halinde kendi kendine pıkkkkk diye attı neredeyse inip ateşe verecektim aracı pimi kırılmış parçayı komple söktüm elimden gelen bütün materyallerle işçiliğimi konuşturarak bir pim yapmaya çalıştım ama olmadı bende mekanizmanın arkasındaki yayı yerinden çıkarıp manuel olarak kullanmaya başladım lanet olsun diyorum çünkü aklıma geldikçe deliriyorum parçanın orjinali 355tl+kdv dir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gerekli Malzemeler

Bunu takacaksınız.

Bu şekilde

Böyle olacak

1- yaklaşık 4 cm uzunluğunda orta kalınlıkta ataç kesilir..

2- resimlerdeki şekilde kıvrılır

3- kırılan bölgeye şekildeki gibi düz bir ataç ile 2 delik açılır.. yada direk parçanın kendisi ısıtılarak takılabilir ama ölçü yanlışlığı olabileceğinden delikleri ayrıca delmek daha uygun olur. (eğer tırnak komple kırıldıysa tel farklı kıvrılıp kapağa montajlanmalı)

4- parça takılmasına müteakip uç kısımları aşağı doğru kıvrılır ve sabitlenir.

5- ince ayar yapılır...

FordClubTr üyesi Nuri Başer'den alıntıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aynı sıkıntı bende de var Ford yedek parçaları satan bi yerde orjinali 240 tL kdv dahil. bende çift taraflı bant ile yapıştırdım :) zaten atacı takıcak kısım kırık bende o yüzden ataç ile de işi halledemeyeceğiz gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

merhaba arkadaşlar.

bu bahsedilen kapağın yerine geri görüş kamerası gibi bişey takılabilirmi acaba? süper olurdu.

hani şöyle geri vitese takınca kendiliğinden yukarı doğru açılan kameralardan...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.